RESULTATER
den 8.maj 2012 på Odense Atletik Stadion
Arrangør: OA/OGF
  PIGER 12-13 ÅR - 400 METER HÆKTIRS KL. 18.00  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 73.22 Elisabeth Harnow Dorsche -1999Odense Atletik/OGF  
  DRENGE 14-15 ÅR - 400 METER HÆKTIRS KL. 18.00  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 64.84 Frederik Randrup -1997Odense Atletik/OGF  
2 67.35 Mathias Führing Pedersen -1997Odense Atletik/OGF  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.50 Louise Malmqvist -1996Odense Atletik/OGF  
2 1.20 Emilie EbdrupOdense Atletik/OGF  
 1.151.201.251.401.451.501.55 
Louise Malmqvist   oooxxx
Emilie Ebdrupoxxoxxx    
  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.50 Lara Roessler -1994Odense Atletik/OGF  
 1.401.451.501.55 
Lara Roessleroooxxx
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRINGTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.20 Charlotte Geer GrumsenSDU  
 1.001.051.101.151.201.25 
Charlotte Geer Grumsenoxoooxoxxx
  DRENGE 18-19 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.75 Steffen Mertov -1994Odense Atletik/OGF  
 1.451.601.701.751.80 
Steffen Mertovoooxoxxx
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.90 Casper Slots -1985Esbjerg Atletik Og Motion  
2 1.55 Anders BahlSDU  
3 1.50 Jonas Øhlenschlæger HanseSDU  
4 1.40 Kristian Sune Svendsen ViSDU  
5 1.35 Steffen Raabjerg JakobsenSDU  
6 1.25 Morten Juncher JørgensenSDU  
 1.201.251.301.351.401.451.501.551.601.901.95 
Casper Slots         xxoxxx
Anders Bahl     oooxxx  
Jonas Øhlenschlæger Hanseooo ooxxoxxx   
Kristian Sune Svendsen Vioooooxxx     
Steffen Raabjerg Jakobsenoooxxo       
Morten Juncher Jørgensenoo         
  KVINDER 80-84 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 0.90 Rosa Pedersen -1930Odense Atletik/OGF  
 0.850.900.95 
Rosa Pedersenooxxx
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.35 Robin Swan -1997Odense Atletik/OGF  
2 2.10 Nikolaj Laugesen -1997Odense Atletik/OGF  
3 1.80 Tim Nordtorp-Martin -1997Odense Atletik/OGF  
 1.701.801.902.002.102.252.352.45 
Robin Swan xxoooxoooxxx
Nikolaj Laugesen xooxxooxxx  
Tim Nordtorp-Martinxxoxxoxxx     
  MÆND 50-54 ÅR - STANGSPRINGTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.60 Mogens Sørensen -1959Odense Atletik/OGF  
 3.303.503.603.70 
Mogens Sørensenoxxooxxx
  MÆND 55-59 ÅR - STANGSPRINGTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.10 Carlo Georggetti -1953Odense Atletik/OGF  
 2.803.003.103.20 
Carlo Georggettiooxoxxx
  DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKASTTIRS KL. 18.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 22.92 Nicolai Mathiesen -1997Odense Atletik/OGF  
2 15.32 Andreas Mathiesen -1998Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nicolai Mathiesen22.3321.9922.0622.9220.9520.78
Andreas Mathiesen14.1313.5915.3212.18x13.05
  DRENGE 20-22 ÅR - HAMMERKASTTIRS KL. 18.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 28.96 Jonas Neldeborg Larsen -1990Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jonas Neldeborg Larsen24.46xx28.96x28.73
  KVINDER 60-64 ÅR - HAMMERKASTTIRS KL. 18.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 33.50 Lone Sørensen -1962Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Lone Sørensen33.50xxxx31.18
  MÆND 60-64 ÅR - HAMMERKASTTIRS KL. 18.00  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 40.44 Finn Malchau -1948Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Finn Malchau39.14x40.44xx37.59
  KVINDER SENIOR - 100 METERTIRS KL. 18.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.9m/s
1 15.56 Hanne SmidtSDU  
2 15.65 Lynn HippSDU  
3 17.62 Charlotte Geer GrumsenSDU  
4 19.33 Mathilde Lærke ChrøisSDU  
  Afbud Sabrina AhlgrenSDU  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Mette JacobsenSDU  
  Afbud Line Nizsch PedersenSDU  
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERTIRS KL. 18.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.3m/s
1 13.16 Camilla Motzkus -1997Odense Atletik/OGF  
2 13.57 Sofie Binou Nielsen -1997Odense Atletik/OGF  
3 15.40 Emilie EbdrupOdense Atletik/OGF  
  Afbud Sabrina Kjær Møller -1997Odense Atletik/OGF  
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METERTIRS KL. 18.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.3m/s
1 13.06 Sopie Roessler -1996Odense Atletik/OGF  
2 13.71 Sandra Christensen -1995Odense Atletik/OGF  
  PIGER 20-22 ÅR - 100 METERTIRS KL. 18.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.3m/s
1 13.55 Line Lykkehøj -1990Odense Atletik/OGF  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METERTIRS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 12.58 Nicolai Mathiesen -1997Odense Atletik/OGF  
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METERTIRS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 11.46 Jacob Bo HedeagerOdense Atletik/OGF  
2 12.83 Steffen Mertov -1994Odense Atletik/OGF  
  DRENGE 20-22 ÅR - 100 METERTIRS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 14.42 Nicklas Iversen -1992SG Atletik  
  MÆND 30-34 ÅR - 100 METERTIRS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 11.53 Malthe LudvigsenOdense Atletik/OGF  
  MÆND 35-39 ÅR - 100 METERTIRS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 11.73 Hans Henrik Grabe -1977Esbjerg Atletik Og Motion  
  MÆND 60-64 ÅR - 100 METERTIRS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 13.31 Kjeld Christoffersen -1952Odense Atletik/OGF  
  MÆND SENIOR - 100 METERTIRS KL. 18.35  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.5m/s
1 12.84 Mikkel Bonke pedersenSDU  
2 12.99 Pelle BøgildSDU  
3 13.04 Anders BahlSDU  
4 13.50 Martin Kierstejn HansenSDU  
5 13.55 Jonas Øhlenschlæger HanseSDU  
6 13.70 Kristian Sune Svendsen ViSDU  
7 13.82 Jeppe Christian AbelSDU  
 HEAT 2  w: -2.6m/s
1 12.52 Buster Nielsen -1885Odense Atletik/OGF  
2 13.11 Mads Bruun-NielsenSDU  
3 13.21 Anton LarsenSDU  
4 13.25 Mourad AmraouiSDU  
5 14.15 Steffen Raabjerg JakobsenSDU  
6 14.28 Morten Juncher JørgensenSDU  
  Afbud Nicolai ChristensenSDU  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Jakob Buch ØstergaardSDU  
  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 18.45  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.46 Lara Roessler -1994Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde 
Lara Roessler7.46--
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 18.45  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.25 Frederik Jensen -1997Odense Atletik/OGF  
2 9.55 Nicolai Mathiesen -1997Odense Atletik/OGF  
3 6.88 Andreas Mathiesen -1998Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Frederik Jensenx9.8810.55x11.2510.64
Nicolai Mathiesen9.119.038.249.559.109.49
Andreas Mathiesen6.146.196.88
  DRENGE 20-22 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 18.45  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.84 Emil Mikkelsen -1990Odense Atletik/OGF  
2 12.31 Jonas Neldeborg Larsen -1990Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emil Mikkelsen12.84x12.43x12.7412.67
Jonas Neldeborg Larsen11.2610.9111.82x11.8012.31
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDTIRS KL. 18.45  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.26 Mads Bruun-NielsenSDU  
2 9.22 Morten Juncher JørgensenSDU  
3 8.26 Anton LarsenSDU  
4 7.75 Martin Kierstejn HansenSDU  
5 7.43 Jeppe Christian AbelSDU  
6 7.14 Kristian Sune Svendsen ViSDU  
7 7.09 Mikkel Bonke pedersenSDU  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Jakob Buch ØstergaardSDU  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mads Bruun-Nielsen8.688.369.199.268.678.49
Morten Juncher Jørgensen8.198.168.929.028.689.22
Anton Larsenx8.268.077.87
Martin Kierstejn Hansen6.977.607.387.537.757.27
Jeppe Christian Abel7.217.436.98
Kristian Sune Svendsen Vi7.077.14x7.026.82x
Mikkel Bonke pedersen6.516.637.096.43
  KVINDER 55-59 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 18.45  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.63 Kaya Roessler -1962Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kaya Roessler8.427.948.488.058.468.63
  KVINDER 70-74 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 18.45  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.53 Bente Mogensen -1939Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Bente Mogensen5.866.406.536.226.326.22
  MÆND 45-49 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 18.45  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.08 Allan K Nielsen -1967Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Allan K Nielsen10.08xx9.27
  MÆND 60-64 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 18.45  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.81 Finn Malchau -1948Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde 
Finn Malchau9.81x9.77
  MÆND 50-54 ÅR - 3000 METERTIRS KL. 19.00  
NrResultat NavnKlub  
1 9.52.26 Rene Pedersen -1961Odense Atletik/OGF  
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGTIRS KL. 19.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.80 Bjørg Nowack -1999Odense Atletik/OGF  
2 1.80 Katrine Hjelmborg -1999Odense Atletik/OGF  
3 1.70 Camille Frederiksen -1999Odense Atletik/OGF  
4 1.60 Krista Stoyer Stenstrøm -1999Odense Atletik/OGF  
 1.401.501.601.701.801.90 
Bjørg Nowackoxooooxxx
Katrine Hjelmborgoooxoxoxxx
Camille Frederiksenoooxxoxxx 
Krista Stoyer Stenstrømxooxxoxxx  
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRINGTIRS KL. 19.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.70 Sandra Christensen -1995Odense Atletik/OGF  
 2.502.602.702.80 
Sandra Christensenoxoxxoxxx
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.69+1.3 Elisabeth Harnow Dorsche -1999Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Elisabeth Harnow Dorsche4.29+2.14.44+1.34.69+1.34.47+1.44.36+0.7x 
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 w4.75+2.7 Freja Nowack -1997Odense Atletik/OGF  
  4.69+0.4     
2 w3.87+3.5 Emilie EbdrupOdense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Freja Nowack4.42+1.54.55+0.44.75+2.74.69+0.44.65+3.0x 
Emilie Ebdrup3.87+3.5x 3.68+2.2x x 3.73+2.8
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.12+1.3 Sopie Roessler -1996Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Sopie Roesslerx 4.97+0.95.12+1.34.82+2.64.87+1.44.96+1.4
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.33+2.0 Lynn HippSDU  
2 3.59+1.4 Hanne SmidtSDU  
3 w3.39+2.7 Mathilde Lærke ChrøisSDU  
  3.15+1.8     
  Afbud  Sabrina AhlgrenSDU  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud  Mette JacobsenSDU  
  Afbud  Line Nizsch PedersenSDU  
 1.runde2.runde3.runde 
Lynn Hipp3.86+1.3x 4.33+2.0
Hanne Smidt3.48+1.33.59+1.43.44+1.8
Mathilde Lærke Chrøis3.15+1.83.23+3.23.39+2.7
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.63+0.9 Anders Frederiksen -1997Odense Atletik/OGF  
2 4.61+1.2 Robin Swan -1997Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Anders Frederiksen4.40+2.64.63+0.9x 4.49+1.44.58+1.44.44+1.5
Robin Swan4.51+0.0x 4.20+0.64.61+1.2x 4.51+1.1
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.73+0.7 Søren Lopdrup -1995Odense Atletik/OGF  
  Afbud  Rasmus Jensen -1995Odense Atletik/OGF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud   Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Søren Lopdrup5.73+2.85.73+0.75.73+1.4x x 5.70+1.2
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 w5.87+3.1 Steffen Mertov -1994Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Steffen Mertov5.87+3.1x x x 5.37+3.9x 
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 46.62+0.6 Pelle BøgildSDU  
2 5.76+1.8 Casper Slots -1985Esbjerg Atletik Og Motion  
3 w5.42+2.4 Mads Bruun-NielsenSDU  
  4.62+1.2     
4 4.83+0.9 Anton LarsenSDU  
5 4.64+1.3 Mikkel Bonke pedersenSDU  
6 w4.62+2.8 Jeppe Christian AbelSDU  
  4.34+1.3     
7 w4.61+2.1 Mourad AmraouiSDU  
  4.40+1.2     
8 4.08+0.6 Martin Kierstejn HansenSDU  
  Afbud  Henrik Flarup -1984Odense Atletik/OGF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud  Jakob Buch ØstergaardSDU  
  Afbud  Nicolai ChristensenSDU  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Pelle Bøgild4.16+2.046.62+0.64.80+0.5
Casper Slots5.57+1.15.75+1.15.66+1.95.76+1.8
Mads Bruun-Nielsen5.21+3.04.62+1.25.42+2.4
Anton Larsen4.71+1.94.67+2.54.83+0.9
Mikkel Bonke pedersen4.55+2.14.39+2.54.64+1.3
Jeppe Christian Abel4.34+1.34.54+2.14.62+2.8
Mourad Amraoui4.40+1.2x 4.61+2.1
Martin Kierstejn Hansen4.08+0.6- - 
  KVINDER 80-84 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 w2.69+2.2 Rosa Pedersen -1930Odense Atletik/OGF  
  2.58+0.6     
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Rosa Pedersenx 2.58+0.6x 2.69+2.2x x 
  MÆND 30-34 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.62+1.5 Malthe LudvigsenOdense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Malthe Ludvigsenx 6.45+1.66.62+1.56.53+1.5x 6.43+1.7
  PIGER 20-22 ÅR - SPYDKASTTIRS KL. 19.00  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 41.85 Andrea Enerstad Bolle -1992Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Andrea Enerstad Bolle40.1541.5241.37x41.5441.85
  KVINDER SENIOR - SPYDKASTTIRS KL. 19.00  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 20.95 Hanne SmidtSDU  
2 18.37 Lynn HippSDU  
3 15.66 Charlotte Geer GrumsenSDU  
4 9.89 Mathilde Lærke ChrøisSDU  
  Afbud Sabrina AhlgrenSDU  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Mette JacobsenSDU  
  Afbud Line Nizsch PedersenSDU  
 1.runde2.runde3.runde 
Hanne Smidt17.2718.6220.95
Lynn Hipp17.5217.4418.37
Charlotte Geer Grumsen11.6115.6614.27
Mathilde Lærke Chrøis9.349.89
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTTIRS KL. 19.00  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 30.60 Daniel Jørgensen -1999Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Daniel Jørgensen30.0030.6028.6928.54
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKASTTIRS KL. 19.00  
  ( 700 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 39.16 Kristoffer H Jørgensen -1995Odense Atletik/OGF  
  Afbud Rasmus Jensen -1995Odense Atletik/OGF  
  Afbud  Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kristoffer H Jørgensen39.1637.3335.12x36.5737.84
  DRENGE 18-19 ÅR - SPYDKASTTIRS KL. 19.00  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 47.78 Jacob Bo HedeagerOdense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jacob Bo Hedeager47.7844.9946.84---
  DRENGE 20-22 ÅR - SPYDKASTTIRS KL. 19.00  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 52.63 Thomas Jørgensen -1990Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thomas Jørgensen48.9352.6352.0550.5951.1252.37
  MÆND SENIOR - SPYDKASTTIRS KL. 19.00  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 37.76 Anders BahlSDU  
2 29.37 Jonas Øhlenschlæger HanseSDU  
3 26.12 Pelle BøgildSDU  
  Afbud Mourad AmraouiSDU  
  Afbud Nicolai ChristensenSDU  
  Afbud Steffen Raabjerg JakobsenSDU  
 1.runde2.runde3.runde 
Anders Bahl31.8225.2137.76
Jonas Øhlenschlæger Hanse29.3718.8925.11
Pelle Bøgild22.3826.1225.26
  MÆND 45-49 ÅR - SPYDKASTTIRS KL. 19.00  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 44.66 Allan K Nielsen -1967Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Allan K Nielsen43.1541.22x42.0242.3144.66
  MÆND 60-64 ÅR - SPYDKASTTIRS KL. 19.00  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 36.93 Finn Malchau -1948Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde 
Finn Malchau36.93----
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERTIRS KL. 19.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 28.32 Sofie Binou Nielsen -1997Odense Atletik/OGF  
2 28.50 Camilla Motzkus -1997Odense Atletik/OGF  
  Afbud Sabrina Kjær Møller -1997Odense Atletik/OGF  
  PIGER 20-22 ÅR - 200 METERTIRS KL. 19.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 28.08 Line Lykkehøj -1990Odense Atletik/OGF  
  MÆND SENIOR - 200 METERTIRS KL. 19.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 24.56 Henrik JohansenOdense Atletik/OGF  
  MÆND 40-44 ÅR - 200 METERTIRS KL. 19.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 31.19 Jeppe Larsen -1971Odense Atletik/OGF  
  MÆND 60-64 ÅR - 200 METERTIRS KL. 19.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 27.70 Kjeld Christoffersen -1952Odense Atletik/OGF  
  DRENGE 20-22 ÅR - 800 METERTIRS KL. 19.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.23.79 Rasmus Valentin Kej -1991Odense Atletik/OGF  
  MÆND SENIOR - 800 METERTIRS KL. 19.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.55.51 Karsten Nielsen -1984Odense Atletik/OGF  
  MÆND 55-59 ÅR - 800 METERTIRS KL. 19.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.32.93 Svend Olsen -1954Odense Atletik/OGF  
  MÆND 60-64 ÅR - 800 METERTIRS KL. 19.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.52.68 Kaj Olsen -1948Odense Atletik/OGF  
  PIGER 20-22 ÅR - 3000 METER FORH.TIRS KL. 20.00  
  ( 76.2 CM, 28 FORHINDRINGER, 7 VANDGRAVE )
NrResultat NavnKlub  
1 10.23.79 Simone Glad -1990Odense Atletik/OGF  
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTTIRS KL. 20.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 29.07 Frederik Jensen -1997Odense Atletik/OGF  
2 26.71 Nicolai Mathiesen -1997Odense Atletik/OGF  
3 16.71 Andreas Mathiesen -1998Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Frederik Jensenxxxx29.0725.41
Nicolai Mathiesen24.6724.3724.0426.7122.8725.71
Andreas Mathiesenx15.1316.7115.0416.14x
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKASTTIRS KL. 20.00  
  ( 1.5 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 28.29 Steffen Mertov -1994Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Steffen Mertov25.21xx28.29
  DRENGE 20-22 ÅR - DISKOSKASTTIRS KL. 20.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 47.13 Emil Mikkelsen -1990Odense Atletik/OGF  
2 35.52 Jonas Neldeborg Larsen -1990Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emil Mikkelsen39.4144.4547.1346.03xx
Jonas Neldeborg Larsen29.00x27.5933.0935.52x
  KVINDER 60-64 ÅR - DISKOSKASTTIRS KL. 20.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 27.94 Lone Sørensen -1962Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde7.runde
Lone Sørensen26.68x27.9426.8127.4926.84-
  KVINDER 70-74 ÅR - DISKOSKASTTIRS KL. 20.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 15.58 Bente Mogensen -1939Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Bente Mogensen14.4913.8915.21x15.58x
  MÆND 45-49 ÅR - DISKOSKASTTIRS KL. 20.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 27.11 Allan K Nielsen -1967Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Allan K Nielsenxxxx27.11x
  MÆND 60-64 ÅR - DISKOSKASTTIRS KL. 20.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 39.22 Finn Malchau -1948Odense Atletik/OGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Finn Malchau34.9637.8737.02x37.6439.22
  KVINDER SENIOR - 4 X 100 M STAFETTIRS KL. 20.20  
NrResultat NavnKlub  
1 61.9 stafet sdu kvinder   
  Afbud Stafet OA/OGF Kvinder   
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Emilie Ebdrup   
  MÆND SENIOR - 4 X 100 M STAFETTIRS KL. 20.20  
NrResultat NavnKlub  
1 45.4 Henrik Johansen
Buster Nielsen -1885
Jacob Bo Hedeager
Malthe Ludvigsen
stafet OA/OGF herre  
2 49.2 stafet sdu mænd 1   
3 51.4 stafet sdu mænd 2   
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud Malthe Ludvigsen   
  Afbud Jacob Bo Hedeager   
  Afbud Henrik Johansen   


Genereret af MARS version 2.0.0.346 onsdag den 9. maj 2012 klokken 21:17