RESULTATER |
den 21.Jun 2014 på Odense Atletikstadion |
Arrangør: Odense Atletik/OGF |
PIGER 14-15 ÅR - 300 METER HÆK | LØR KL. 9.00 |
( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | 47.2 | 2h | LUNDTOFT Anica -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
2 | 47.4 | 2h | RICHTER Nathalie -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3 | 47.7 | 2h | SLEJ Cornelia A. -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 47.9 | 1h | RØDTNES Liv Stærh -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 48.9 | 2h | RØDTNES Mai Stærh -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | 49.5 | 1h | KRISTIANSE Amalie Brammer -1999 | Skive AM | ||||
7 | 50.8 | 2h | SCHULTZ Julie -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
8 | 51.3 | 1h | JOHANSEN Therese -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
9 | 51.6 | 2h | HØJGAARD Caroline Salling -2000 | AGF Atletik | ||||
10 | 53.6 | 1h | RASMUSSEN Karen Mølgaard -2000 | AGF Atletik | ||||
11 | 54.5 | 1h | GYDESEN Mille Marie -2000 | AAIG Atletik | ||||
12 | 55.5 | 1h | HAAHR Sofie -2000 | Esbjerg AM |
DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 9.00 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | w4.47 | +3.2 | KREJBERG Viktor -2002 | SAK77 | ||||
4.31 | +1.5 | |||||||
2 | w4.44 | +3.4 | VEJLGÅRD Oskar -2002 | SAK77 | ||||
4.32 | +1.1 | |||||||
3 | 4.31 | +0.2 | ELLINGSGAARD Asger -2002 | Esbjerg AM | ||||
4 | 4.28 | +1.7 | SUURB Sebastian Riisgaard -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | w4.25 | +4.0 | NØRGÅRD Sebastian -2002 | SIK80 Sæby | ||||
4.05 | +1.6 | |||||||
6 | w4.16 | +2.1 | VESTERGAARD Rasmus -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4.11 | +1.6 | |||||||
7 | w3.97 | +2.3 | KRARUP Joachim -2002 | Esbjerg AM | ||||
8 | 3.96 | +0.8 | FFORDBAK Mads -2002 | SIK80 Sæby | ||||
9 | 3.85 | +1.7 | RICHTER Nikolaj -2002 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
10 | w3.76 | +2.3 | JENSEN Andreas Sigvald -2002 | Esbjerg AM | ||||
3.52 | +2.0 | |||||||
11 | 3.74 | +0.5 | BJØRNHOLT Theodor -2002 | SAK77 | ||||
Afbud | MICHALSKI Marius -2002 | Herning GF A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Viktor Krejberg | 4.28 | +2.8 | 4.16 | +2.0 | 4.31 | +1.5 | 4.19 | +1.5 | 4.18 | +1.8 | 4.47 | +3.2 |
Oskar Vejlgård | 4.23 | +1.9 | 4.32 | +1.1 | 4.26 | +2.4 | 4.15 | +1.9 | 4.28 | +1.1 | 4.44 | +3.4 |
Asger Ellingsgaard | 4.27 | +2.1 | 4.27 | +3.0 | 3.94 | +0.5 | 4.19 | +1.6 | 4.31 | +0.2 | 4.13 | +3.6 |
Sebastian Riisgaard Suurb | 4.06 | +2.2 | 4.15 | +2.0 | 4.04 | +2.1 | 4.04 | +0.9 | 4.14 | +2.4 | 4.28 | +1.7 |
Sebastian Nørgård | 4.05 | +1.6 | 4.04 | +2.1 | 3.92 | +3.2 | 3.56 | +0.1 | 4.05 | +2.1 | 4.25 | +4.0 |
Rasmus Vestergaard | 3.98 | +1.3 | 4.11 | +1.6 | 3.97 | +2.6 | 4.16 | +2.1 | 3.85 | +0.9 | 3.98 | +1.1 |
Joachim Krarup | x | 3.97 | +2.3 | 3.80 | +2.8 | |||||||
Mads fFordbak | 3.96 | +0.8 | 3.86 | +2.7 | x | |||||||
Nikolaj Richter | 3.83 | +2.0 | 3.85 | +1.7 | 3.75 | +1.3 | ||||||
Andreas Sigvald Jensen | x | 3.76 | +2.3 | 3.52 | +2.0 | |||||||
Theodor Bjørnholt | 3.74 | +0.5 | 3.55 | +2.2 | 3.45 | +1.3 |
DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 9.00 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | 4.92 | +2.0 | EILERTSEN Jonathan -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | w4.59 | +2.2 | RISVIG Jeppe -2001 | Skive AM | ||||
4.47 | +1.8 | |||||||
3 | 4.52 | +1.5 | ORIWOHL Magnus -2001 | AAIG Atletik | ||||
4 | 4.51 | +1.3 | BISGAARD Anton -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | w4.43 | +2.2 | KORSGAARD William -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4.38 | +1.3 | |||||||
6 | 4.34 | +1.4 | BERG Mathias -2001 | Dybvad IK | ||||
7 | w4.15 | +3.7 | PETERSEN Jonas -2001 | Odense Atletik/OGF | ||||
3.96 | +1.3 | |||||||
8 | 4.08 | +1.4 | KRØJER Mikkel -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
9 | 4.03 | +1.2 | JUUL Niclas -2001 | Skive AM | ||||
10 | w3.74 | +2.7 | MEJRUP Jens -2001 | Esbjerg AM |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Jonathan Eilertsen | 4.92 | +2.0 | 4.85 | +2.9 | 4.51 | +1.1 | x | 4.84 | +1.6 | 4.72 | +4.7 | |
Jeppe Risvig | 4.47 | +2.4 | 4.47 | +1.8 | 4.21 | +0.0 | 4.48 | +3.1 | 4.43 | +3.0 | 4.59 | +2.2 |
Magnus Oriwohl | 4.23 | +2.4 | 4.30 | +2.4 | 4.36 | +1.3 | 4.41 | +2.6 | 4.33 | +2.6 | 4.52 | +1.5 |
Anton Bisgaard | 4.30 | +0.0 | 4.51 | +1.3 | 4.43 | +0.0 | 4.34 | +2.7 | 4.23 | +2.6 | 4.48 | +1.7 |
William Korsgaard | 4.43 | +2.2 | 4.34 | +2.1 | 4.38 | +1.3 | 4.30 | +2.7 | 4.35 | +2.6 | 4.26 | +2.1 |
Mathias Berg | 4.24 | +2.6 | 4.34 | +1.4 | 4.07 | +2.0 | ||||||
Jonas Petersen | 3.96 | +1.3 | 4.15 | +3.7 | 4.00 | +3.1 | ||||||
Mikkel Krøjer | 4.04 | +1.9 | 3.96 | +1.6 | 4.08 | +1.4 | ||||||
Niclas Juul | 4.03 | +1.2 | 3.85 | +1.8 | 4.01 | +1.2 | ||||||
Jens Mejrup | 3.74 | +2.7 | 3.45 | +2.4 | 3.41 | +2.5 |
DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 9.00 |
( 600 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 52.85 | HANSEN Mathias -99 | Randers Freja | ||||
2 | 44.36 | RØNNOW Lasse Bak -1999 | Vejle IF | ||||
3 | 40.16 | PEDERSEN Bjarke Meyer -1999 | Skive AM | ||||
4 | 33.29 | STEINARSSON Axel -1999 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
5 | 32.67 | DRONGESEN Mark -2000 | Viborg Atletik og Motion | ||||
6 | 31.91 | VINDING Lukas Damkjær -1999 | Herning GF A/M | ||||
7 | 31.29 | OSTENFELDT Robin -1999 | SAK77 | ||||
8 | 29.54 | RASMUSSEN Mike Kloster -2000 | Herning GF A/M | ||||
9 | 21.47 | LAND Andreas Emil -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
10 | 18.64 | VEJLGÅRD Rasmus -2000 | SAK77 | ||||
11 | 10.98 | UHLEMANN Niels Roungkvist -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
X | RICHARDT Lucas -2000 | SAK77 | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | JENSEN Jeppe -1999 | SG Atletik |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Mathias Hansen | 45.05 | 44.14 | 43.02 | 42.98 | 44.47 | 52.85 | |
Lasse Bak Rønnow | 31.75 | 25.96 | 37.65 | 38.96 | 44.36 | 41.65 | |
Bjarke Meyer Pedersen | 40.16 | 36.07 | 37.84 | 38.20 | x | x | |
Axel Steinarsson | 31.47 | 31.24 | x | 32.46 | 33.29 | x | |
Mark Drongesen | 32.67 | 27.78 | 29.09 | 29.05 | 32.49 | 23.59 | |
Lukas Damkjær Vinding | 30.71 | 28.86 | 31.91 | 30.91 | x | x | |
Robin Ostenfeldt | 25.03 | 31.29 | 29.39 | ||||
Mike Kloster Rasmussen | 26.45 | 27.60 | 29.54 | ||||
Andreas Emil Land | 21.47 | 20.97 | x | ||||
Rasmus Vejlgård | 18.64 | x | 16.69 | ||||
Niels Roungkvist Uhlemann | 10.98 | 7.53 | x | ||||
Lucas Richardt | x | x | x |
DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER HÆK | LØR KL. 9.15 |
( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 47.7 | SASS David -1999 | Herning GF A/M | ||||
2 | 49.4 | JENSEN Simon Sigvald -2000 | Esbjerg AM |
PIGER 16-17 ÅR - 400 METER HÆK | LØR KL. 9.30 |
( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 69.00 | PAPROTNY Isabell -1997 | AAIG Atletik |
PIGER 18-19 ÅR - 400 METER HÆK | LØR KL. 9.30 |
( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
Udgået | SVANVIG Anne -1996 | Vejle IF |
PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 9.30 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.57 | PETERSEN Nicoline -1998 | AAIG Atletik | ||||
2 | 1.51 | DELEURAN Patricia Klokker -98 | Odense Atletik/OGF | ||||
3 | 1.45 | HERSKIND Anne Sofie -98 | SAK77 | ||||
Afbud | ILLIONGA Rosa Preuss -1998 | Aarhus 1900 A/M | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | RANTZAU Anne -1998 | Aalborg Atletik og Motion |
1.25 | 1.30 | 1.35 | 1.40 | 1.45 | 1.48 | 1.51 | 1.54 | 1.57 | 1.60 | ||
Nicoline Petersen | o | o | xo | xxo | o | xxx | |||||
Patricia Klokker Deleuran | o | o | o | xxo | xxx | ||||||
Anne Sofie Herskind | xo | o | o | o | o | xxx |
PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 9.30 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.66 | ALBRECHTSEN Sofie -1995 | Esbjerg AM | ||||
2 | 1.60 | MALMQVIST Louise -96 | Odense Atletik/OGF | ||||
3 | 1.51 | SKOVGAARD Agnes -1995 | Aarhus 1900 A/M |
1.45 | 1.48 | 1.51 | 1.54 | 1.57 | 1.60 | 1.63 | 1.66 | 1.69 | ||
Sofie Albrechtsen | xo | o | o | xo | xxx | |||||
Louise Malmqvist | xo | o | o | o | xxx | |||||
Agnes Skovgaard | o | xxo | xxo | xxx |
PIGER 20-22 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 9.30 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.66 | JENSEN Mathilde Diekema -1994 | Aarhus 1900 A/M |
1.57 | 1.60 | 1.63 | 1.66 | 1.69 | ||
Mathilde Diekema Jensen | o | o | xxo | o | xxx |
PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 9.30 |
( 3.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 11.98 | DAHL Vicki -2000 | Stoholm IF | ||||
2 | 11.21 | BAHAT Sarah -1999 | Stoholm IF | ||||
3 | 10.78 | JØRGENSEN Sofie -99 | Randers Freja | ||||
4 | 10.66 | FARUM Anne -1999 | SIK80 Sæby | ||||
5 | 10.30 | JEPSEN Lise Lotte -2000 | AAIG Atletik | ||||
6 | 10.27 | JØRGENSEN Anne-Kathrine -2000 | Kolding KFUM | ||||
7 | 10.13 | KULBY Celina -1999 | AAIG Atletik | ||||
8 | 8.22 | SMEDEGAARD Emma -1999 | Esbjerg AM | ||||
9 | 7.87 | BANG Cecilie -2000 | Viborg Atletik og Motion | ||||
10 | 7.52 | LARSEN Annika -2000 | Skive AM | ||||
11 | 7.49 | TRANS Laura Woidemann -2000 | Esbjerg AM |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Vicki Dahl | 11.32 | 11.75 | 10.91 | x | 11.57 | 11.98 | |
Sarah Bahat | 10.85 | 10.82 | 11.00 | 11.21 | 11.19 | 11.02 | |
Sofie Jørgensen | 10.42 | 10.20 | 10.78 | 9.90 | 10.28 | 10.64 | |
Anne Farum | 10.31 | 10.66 | 10.57 | 10.14 | 10.31 | 10.50 | |
Lise Lotte Jepsen | x | 10.30 | x | 9.89 | 9.44 | x | |
Anne-Kathrine Jørgensen | 9.96 | 9.36 | x | 9.21 | 10.27 | x | |
Celina Kulby | 9.61 | 9.75 | 9.02 | 9.34 | x | 10.13 | |
Emma Smedegaard | 8.10 | 8.22 | 7.70 | 7.99 | 7.23 | 8.19 | |
Cecilie Bang | 7.87 | 6.95 | 6.74 | ||||
Annika Larsen | 7.02 | 7.52 | 7.14 | ||||
Laura Woidemann Trans | 7.49 | 7.21 | 6.96 |
DRENGE 16-17 ÅR - 400 METER HÆK | LØR KL. 9.45 |
( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 59.29 | BJERREMAND Jonas N. -1998 | Vejle IF |
DRENGE 18-19 ÅR - 400 METER HÆK | LØR KL. 9.45 |
( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 58.29 | MÅNSSON Christoffer -1995 | AAIG Atletik |
DRENGE 20-22 ÅR - 400 METER HÆK | LØR KL. 9.45 |
( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 60.13 | JAQUÉ Klaus Præst -92 | Odense Atletik/OGF |
DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRING | LØR KL. 9.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 3.80 | HOLT Jakob -1997 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
2 | 3.60 | SWANN Robin -97 | Odense Atletik/OGF | ||||
3 | 2.90 | LARSEN Christoffer -98 | Odense Atletik/OGF |
2.50 | 2.60 | 2.70 | 2.80 | 2.90 | 3.00 | 3.30 | 3.40 | 3.50 | 3.60 | 3.70 | 3.80 | 3.90 | ||
Jakob Holt | o | o | o | xxx | ||||||||||
Robin Swann | o | xxo | o | xo | xxx | |||||||||
Christoffer Larsen | o | xxo | xxo | xo | o | xxx |
DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRING | LØR KL. 9.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 3.80 | KJELDSEN Oliver Ryborg -1995 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 3.40 | EITHZ Mathias -1995 | Skive AM | ||||
3 | 2.90 | TORP Kristopher -1996 | Aarhus 1900 A/M |
2.50 | 2.70 | 2.80 | 2.90 | 3.00 | 3.10 | 3.20 | 3.30 | 3.40 | 3.50 | 3.60 | 3.70 | 3.80 | 3.90 | ||
Oliver Ryborg Kjeldsen | xo | xxo | xo | xxo | xxo | xxx | |||||||||
Mathias Eithz | xxx | o | xxo | o | xo | xxo | |||||||||
Kristopher Torp | o | o | xxo | xxx |
PIGER 12 ÅR - 80 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 10.00 |
Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: +0.0m/s | |||||||
1 | 11.1 | F | VINTHER Karoline -2002 | Vidar Atletik | |||
2 | 11.3 | f | SCHLEEMANN Line Brink -2002 | Odense Atletik/OGF | |||
3 | 11.4 | f | PETERSEN Cecilie -2002 | Randers Freja | |||
= | 11.4 | f | SEJDELIN Selma -2002 | SAK77 | |||
5 | 11.8 | ANDERSEN Sara Kjær -2002 | Vejle IF | ||||
6 | 11.9 | RUSIKE Elisabeth -2002 | Randers Freja | ||||
HEAT 2 w: +0.0m/s | |||||||
1 | 11.3 | F | THUESEN Karoline -2002 | SAK77 | |||
= | 11.3 | F | HJERMITSLEV Mille Albinus -2002 | Aarhus 1900 A/M | |||
3 | 12.3 | NØRGAARD Emma -2002 | Esbjerg AM | ||||
4 | 12.7 | SCHLÂGELBERGER Mille -2002 | Randers Freja | ||||
5 | 13.1 | NYBY Eva -2002 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
HEAT 3 w: +0.0m/s | |||||||
1 | 11.0 | F | SCHOU Mathilde Kreiberg -2002 | Aarhus 1900 A/M | |||
2 | 11.7 | f | ELMERTOFT Teresa -2002 | Ringkøbing AM | |||
3 | 11.9 | SVENNINGSEN Ditte -2002 | Skive AM | ||||
4 | 12.4 | FLØJGAARD Frederikke -2002 | SAK77 | ||||
5 | 12.5 | FROBERG Sofie -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | 12.7 | MADSEN Sarah L -2002 | SAK77 |
PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 10.15 |
Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: +2.1m/s | |||||||
1 | w10.96 | F | JENSEN Thea Lyng Møller -2001 | Aarhus 1900 A/M | |||
2 | w11.15 | f | NIELSEN Camilla -2001 | Viborg Atletik og Motion | |||
3 | w11.56 | f | TROLLEHAVE Iris -2001 | Aarhus 1900 A/M | |||
4 | w11.85 | f | GULDAGER Emma -2001 | Aarhus 1900 A/M | |||
5 | w12.87 | FOMSGAARD Andrea -2001 | Herning GF A/M | ||||
HEAT 2 w: +3.7m/s | |||||||
1 | w11.28 | F | BOLS Julie -2001 | Aalborg Atletik og Motion | |||
2 | w11.35 | f | LARSEN Line Bjørn -2001 | AK Holstebro | |||
3 | w11.69 | f | KJELDAHL Anna -2001 | Vejen AF | |||
4 | w11.71 | f | LUND Nina -2001 | Vejen AF | |||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | NIELSEN Laura Birch -2001 | AK Holstebro | |||||
Afbud | HVASS Louise Grysbæk -2001 | AK Holstebro | |||||
Afbud | JENSEN Anna Michaelsen -2001 | Odense Atletik/OGF | |||||
Afbud | NOWACK Liv -2001 | Odense Atletik/OGF | |||||
Afbud | NIELSEN Julie H. -2001 | Randers Freja | |||||
Afbud | HVIN Sara Marie Rasmussen -2001 | Vejle IF |
DRENGE 12 ÅR - 80 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 10.25 |
Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: +2.3m/s | |||||||
1 | w11.11 | F | VEJLGÅRD Oskar -2002 | SAK77 | |||
2 | w11.31 | f | ELLINGSGAARD Asger -2002 | Esbjerg AM | |||
3 | w12.32 | f | BJØRNHOLT Theodor -2002 | SAK77 | |||
4 | w12.35 | f | KRARUP Joachim -2002 | Esbjerg AM | |||
HEAT 2 w: +0.5m/s | |||||||
1 | 11.31 | F | VESTERGAARD Rasmus -2002 | Aarhus 1900 A/M | |||
2 | 11.67 | f | KNUDSEN Christian -2002 | Ringkøbing AM | |||
3 | 11.95 | f | FFORDBAK Mads -2002 | SIK80 Sæby | |||
4 | 12.29 | f | SUURB Sebastian Riisgaard -2002 | Aarhus 1900 A/M | |||
5 | 12.38 | BENEDIKTSSON Aske Key -2002 | Viborg Atletik og Motion | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | BØYE Emil -2002 | AGF Atletik | |||||
Afbud | MICHALSKI Marius -2002 | Herning GF A/M |
DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 10.35 |
Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: +2.5m/s | |||||||
1 | w10.97 | F | JOHST Mikkel -2001 | Dybvad IK | |||
2 | w11.40 | f | BISGAARD Anton -2001 | Aarhus 1900 A/M | |||
3 | w11.51 | f | KJELDAHL Thor -2001 | Vejen AF | |||
4 | w11.93 | KRØJER Mikkel -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | w11.96 | ELMI Johan Blicher Bering -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | w12.26 | SØRENSEN Mathias -2001 | SAK77 | ||||
7 | w12.52 | MUNK Oskar -2001 | SAK77 | ||||
HEAT 2 w: +2.4m/s | |||||||
1 | w11.05 | F | EILERTSEN Jonathan -2001 | Aarhus 1900 A/M | |||
2 | w11.31 | f | KORSGAARD William -2001 | Aarhus 1900 A/M | |||
3 | w11.36 | f | ORIWOHL Magnus -2001 | AAIG Atletik | |||
4 | w11.60 | ESPERSEN Jeppe Skovgaard -2001 | Skive AM | ||||
5 | w12.41 | ESBENSEN Gustav -2001 | SAK77 | ||||
6 | w12.88 | WINTHER August -2001 | Skive AM |
PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 10.35 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | w5.48 | +4.1 | MEYER Julie -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5.02 | +1.9 | |||||||
2 | 5.35 | +1.9 | FOMSGAARD Klara -1998 | Herning GF A/M | ||||
3 | w5.25 | +4.7 | ILLIONGA Rosa Preuss -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5.17 | +1.4 | |||||||
4 | 5.07 | +1.5 | PAPROTNY Isabell -1997 | AAIG Atletik | ||||
5 | 4.70 | +0.6 | JENSEN Signe Skov -1998 | SAK77 | ||||
6 | w4.41 | +4.6 | PEDERSEN Helena Lang -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4.31 | +1.8 | |||||||
RETTELSER FØR SEEDNING | ||||||||
Afbud | RANTZAU Anne -1998 | Aalborg Atletik og Motion |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Julie Meyer | 4.81 | +2.4 | 5.02 | +1.9 | 5.48 | +4.1 | 5.00 | +1.3 | 4.93 | +1.9 | 5.39 | +4.8 |
Klara Fomsgaard | 4.63 | +2.3 | 5.35 | +1.9 | 5.26 | +3.5 | 5.12 | +1.1 | 5.35 | +4.2 | 5.00 | +2.4 |
Rosa Preuss Illionga | 5.17 | +1.4 | x | 5.25 | +4.7 | x | 4.73 | +2.5 | 5.13 | +4.4 | ||
Isabell Paprotny | 5.07 | +1.5 | x | x | x | x | x | |||||
Signe Skov Jensen | 4.70 | +0.6 | 4.62 | +1.6 | 4.69 | +2.8 | 4.67 | +4.4 | 4.36 | +3.2 | 4.45 | +0.7 |
Helena Lang Pedersen | 3.96 | +2.9 | x | 4.41 | +4.6 | 3.94 | +0.7 | 4.31 | +1.8 | 4.36 | +2.3 |
PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 10.35 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | 5.60 | +1.8 | GRAVERSGAARD Mette -1995 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | w5.51 | +2.2 | JØRGENSEN Stella -1996 | Esbjerg AM | ||||
5.19 | +1.9 | |||||||
3 | w3.66 | +4.9 | BERNHARDT Nadine -1996 | Haderslev IF | ||||
3.62 | +0.6 |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Mette Graversgaard | 5.41 | +2.7 | 5.51 | +1.7 | 5.51 | +2.1 | x | 5.33 | +2.6 | 5.60 | +1.8 | |
Stella Jørgensen | 5.13 | +2.3 | 5.19 | +1.9 | x | 5.12 | +2.2 | 5.27 | +3.6 | 5.51 | +2.2 | |
Nadine Bernhardt | 3.38 | +3.0 | 3.54 | +2.4 | 3.62 | +0.6 | 3.46 | +2.2 | 3.59 | +5.4 | 3.66 | +4.9 |
PIGER 20-22 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 10.35 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | w5.35 | +2.1 | JENSEN Mathilde Diekema -1994 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5.10 | +1.9 |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Mathilde Diekema Jensen | x | x | 5.35 | +2.1 | 5.10 | +1.9 | 5.01 | +0.6 | x |
PIGER 12 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 10.35 |
( 400 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 20.44 | BERTELSEN Sarah Sækmose -2002 | Vejle IF | ||||
2 | 18.80 | ANDERSEN Sara Kjær -2002 | Vejle IF | ||||
3 | 17.78 | MØLLER Alma -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 13.74 | NYBY Eva -2002 | Aalborg Atletik og Motion |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Sarah Sækmose Bertelsen | x | 17.43 | 18.60 | 18.38 | x | 20.44 | |
Sara Kjær Andersen | 17.00 | 17.12 | 18.80 | 17.48 | 17.71 | 18.36 | |
Alma Møller | 16.04 | 11.21 | x | 13.44 | x | 17.78 | |
Eva Nyby | x | 11.63 | 12.46 | x | 9.58 | 13.74 |
PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 10.35 |
( 400 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 23.68 | JENSEN Marie Bang -2001 | Dybvad IK | ||||
2 | 22.81 | RAMSGAARD Emilie Mejls -2001 | AK Holstebro | ||||
3 | 19.91 | EGHOLM Smilla -2001 | SAK77 | ||||
4 | 18.08 | HAVGAARD Laura -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 17.88 | OLSEN Katrine Fjerbæk -2001 | Skive AM | ||||
6 | 16.33 | GULDAGER Emma -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
7 | 15.00 | BOLS Julie -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
8 | 14.45 | TROLLEHAVE Iris -2001 | Aarhus 1900 A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Marie Bang Jensen | 22.81 | 22.77 | 19.07 | 21.71 | 21.59 | 23.68 | |
Emilie Mejls Ramsgaard | x | 19.45 | x | 20.69 | 22.51 | 22.81 | |
Smilla Egholm | 19.91 | 17.74 | 16.09 | 18.67 | 14.45 | 16.96 | |
Laura Havgaard | 18.08 | 12.77 | 14.85 | 11.67 | x | 14.95 | |
Katrine Fjerbæk Olsen | 17.71 | 17.88 | x | x | 14.36 | 17.49 | |
Emma Guldager | 15.32 | 13.39 | 16.33 | 13.50 | x | 14.95 | |
Julie Bols | 9.85 | 13.24 | 15.00 | ||||
Iris Trollehave | 11.16 | 10.97 | 14.45 |
PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 10.50 |
Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: +2.3m/s | |||||||
1 | w12.59 | F | NIELSEN Mathilde Pritzel -2000 | Aalborg Atletik og Motion | |||
2 | w13.04 | f | OLESEN Therese Helk -1999 | Skive AM | |||
3 | w13.48 | f | KRISTENSEN Sarah -2000 | Skive AM | |||
4 | w13.71 | BOEL Ida -2000 | Esbjerg AM | ||||
5 | w13.89 | PEDERSEN Lise Louise -1999 | Rødding Atletik | ||||
6 | w15.00 | TRANS Laura Woidemann -2000 | Esbjerg AM | ||||
7 | w15.18 | KILDEMOES Pil -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
Ej mødt | NOWACK Bjørg -99 | Odense Atletik/OGF | |||||
HEAT 2 w: +2.7m/s | |||||||
1 | w12.73 | F | WÆRNESS Freja -2000 | Aalborg Atletik og Motion | |||
2 | w12.98 | f | KRISTIANSE Amalie Brammer -1999 | Skive AM | |||
3 | w13.07 | f | BØYE Julie -2000 | AGF Atletik | |||
4 | w13.50 | f | MOBERG Mathilde -2000 | Aalborg Atletik og Motion | |||
5 | w13.80 | ANDERSEN Mette Wejrup -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | w13.84 | ALS Sophie G. -2000 | Randers Freja | ||||
7 | w13.86 | MEINCKE Nina Emilia -2000 | Randers Freja | ||||
8 | w14.77 | JØRGENSEN Anne -1999 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
HEAT 3 w: +2.7m/s | |||||||
1 | w13.46 | F | CHRISTENSEN Katarina -2000 | Kolding KFUM | |||
2 | w13.69 | ØSTERGÅRD Louise -1999 | SIK80 Sæby | ||||
3 | w13.83 | BUNDGAARD-HANSE Josephine -2000 | SAK77 | ||||
4 | w13.92 | HANSEN Emma Ahm -2000 | AGF Atletik | ||||
5 | w14.19 | ANDERSEN Martha Thestrup -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | w14.31 | GYDESEN Mille Marie -2000 | AAIG Atletik | ||||
7 | w14.65 | KAALUND Emilie -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
8 | w16.02 | KREJBERG Lærke -2000 | SAK77 | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | HANSEN Sarah -2000 | AK Holstebro | |||||
Afbud | THERKILDSEN Emma -1999 | AAIG Atletik |
DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 11.10 |
Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: +1.5m/s | |||||||
1 | 11.68 | F | LARSEN Kasper -1999 | SIK80 Sæby | |||
2 | 12.65 | f | SKOU Oliver -99 | SAK77 | |||
3 | 12.76 | f | GLUE Johannes -2000 | Randers Freja | |||
4 | 12.81 | f | VOHS Casper -1999 | Vidar Atletik | |||
5 | 12.94 | f | VEJLGÅRD Rasmus -2000 | SAK77 | |||
6 | 13.20 | JØRGENSEN Mads Maegaard -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
7 | 14.43 | VEST Frederik -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
HEAT 2 w: +1.4m/s | |||||||
1 | 12.02 | F | KNUDSEN Simon Bøhrns -1999 | Viborg Atletik og Motion | |||
2 | 12.35 | f | LINDBERG Mathias Juhl -2000 | Vejen AF | |||
3 | 12.51 | f | CHRISTEN Sander Kragelund -1999 | Aarhus 1900 A/M | |||
4 | 13.28 | RØNNOW Lasse Bak -1999 | Vejle IF | ||||
5 | 15.33 | UHLEMANN Niels Roungkvist -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
Ej mødt | RICHARDT Lucas -2000 | SAK77 | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | PALLISGAARD-OLESEN Anton -1999 | AK Holstebro | |||||
Afbud | HOUGAARD-ENEVOL Christian -1999 | SAK77 | |||||
Afbud | FELDSKOV Carl Johan -1999 | SG Atletik | |||||
Afbud | JENSEN Jeppe -1999 | SG Atletik | |||||
Afbud | LIHN Tim Grønbæk -2000 | Vejle IF |
PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 11.10 |
( 3.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 12.02 | DAHL Sofie -1997 | Stoholm IF | ||||
2 | 10.05 | SØRENSEN Victoria Holm -1997 | Vejle IF | ||||
3 | 8.37 | VOHS Cecilie -1997 | Vidar Atletik |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Sofie Dahl | 11.84 | 12.02 | 11.00 | x | x | x | |
Victoria Holm Sørensen | 9.86 | 9.12 | 9.40 | 9.84 | 10.05 | 9.80 | |
Cecilie Vohs | 8.37 | 8.26 | 8.02 | 8.24 | 6.55 | 7.63 |
PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 11.10 |
( 4.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 12.80 | AAGAARD Marie -1996 | AAIG Atletik | ||||
2 | 12.56 | ALBRECHTSEN Sofie -1995 | Esbjerg AM | ||||
3 | 11.43 | OTOUR Fawzie -1996 | AAIG Atletik | ||||
4 | 8.50 | DITLEV Sonja -1995 | SAK77 |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Marie Aagaard | 12.28 | 12.32 | 12.64 | 12.44 | 12.61 | 12.80 | |
Sofie Albrechtsen | 10.88 | 11.91 | 12.56 | 11.91 | x | x | |
Fawzie Otour | x | 11.29 | 10.24 | x | 10.88 | 11.43 | |
Sonja Ditlev | x | 8.44 | 8.44 | 8.33 | 8.50 | 8.48 |
DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 11.30 |
Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: +1.3m/s | |||||||
1 | 11.04 | F | KNUDSEN Steffen Udengaard -1998 | Aarhus 1900 A/M | |||
2 | 11.69 | f | BANGSGAARD Lasse -1998 | Herning GF A/M | |||
3 | 12.00 | f | ABRAHAMSEN Casper -1998 | Kolding KFUM | |||
4 | 12.19 | f | BAK Jonas -98 | SIK80 Sæby | |||
Ej mødt | HAAGERUP Anders -1998 | SAK77 | |||||
HEAT 2 w: +2.6m/s | |||||||
1 | w11.23 | F | CHRISTIANSEN Alex -1997 | Kolding KFUM | |||
2 | w11.62 | f | POULSEN Esben -1998 | Aarhus 1900 A/M | |||
3 | w11.98 | f | KLYSNER Jacob Møberg -1998 | Aarhus 1900 A/M | |||
4 | w12.47 | f | CHRISTIANSEN Marc -1998 | Kolding KFUM | |||
5 | w14.19 | TRUSTRUP Casper -1998 | NGIF | ||||
Ej mødt | SCHMIDT Simon -1998 | SAK77 | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | ERNST Rasmus Mohr -97 | Odense Atletik/OGF |
PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 11.30 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | 5.14 | +1.0 | SELMER Frida -2000 | SAK77 | ||||
2 | w4.90 | +3.1 | RICHTER Nathalie -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
4.86 | +1.8 | |||||||
3 | 4.87 | +0.9 | SCHNACK Henriette -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
4 | w4.86 | +3.8 | BAHAT Sarah -1999 | Stoholm IF | ||||
5 | w4.81 | +4.3 | ANDERSEN Mette Wejrup -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4.57 | +0.5 | |||||||
6 | w4.62 | +4.2 | RØDTNES Mai Stærh -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4.39 | +1.1 | |||||||
7 | w4.43 | +2.8 | CHRISTENSEN Katarina -2000 | Kolding KFUM | ||||
4.41 | +1.3 | |||||||
8 | 4.41 | +1.7 | ØSTERGÅRD Louise -1999 | SIK80 Sæby | ||||
9 | w4.22 | +2.8 | ALS Sophie G. -2000 | Randers Freja | ||||
10 | w4.16 | +4.2 | MADSEN Karoline Flensted -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
11 | w4.12 | +2.4 | KRISTENSEN Sarah -2000 | Skive AM | ||||
3.74 | +0.2 | |||||||
12 | 4.03 | +1.5 | VØLUND Gertrud -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
13 | w4.01 | +3.4 | MEIER Cecilie -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4.00 | +1.2 | |||||||
14 | w3.98 | +4.9 | TRUSTRUP Natasja -2000 | NGIF | ||||
3.39 | +0.4 | |||||||
15 | 3.85 | +2.0 | PETERSEN Matilde B. -2000 | Randers Freja | ||||
16 | w3.72 | +2.8 | KYHN Amanda -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3.50 | +2.0 | |||||||
17 | w3.59 | +2.6 | HANSEN Emma Ahm -2000 | AGF Atletik | ||||
18 | w3.51 | +2.1 | KILDEMOES Pil -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
3.43 | +1.7 | |||||||
19 | w3.41 | +4.3 | JØRGENSEN Anne -1999 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3.28 | +1.8 | |||||||
Ej mødt | HJELMBORG Katrine -99 | Odense Atletik/OGF | ||||||
Ej mødt | MOBERG Mathilde -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||||
Ej mødt | NOWACK Bjørg -99 | Odense Atletik/OGF | ||||||
RETTELSER FØR SEEDNING | ||||||||
Afbud | HANSEN Sarah -2000 | AK Holstebro | ||||||
Afbud | FREDERIKSEN Camille -99 | Odense Atletik/OGF | ||||||
Afbud | NYBY Helene -1999 | Aalborg Atletik og Motion |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Frida Selmer | x | 4.61 | +2.6 | 4.95 | +4.0 | 5.14 | +1.0 | x | 4.91 | +2.4 | ||
Nathalie Richter | 2.98 | +2.0 | 4.86 | +1.8 | 4.69 | +3.8 | 4.60 | +2.0 | 4.90 | +3.1 | x | |
Henriette Schnack | 2.14 | +4.6 | 4.87 | +3.3 | 4.65 | +2.8 | 4.76 | +2.6 | 4.72 | +2.5 | 4.87 | +0.9 |
Sarah Bahat | x | 4.86 | +3.8 | x | ||||||||
Mette Wejrup Andersen | x | 4.39 | +2.0 | 4.57 | +0.5 | 4.56 | +2.0 | 4.47 | +3.7 | 4.81 | +4.3 | |
Mai Stærh Rødtnes | 4.39 | +1.1 | 4.62 | +4.2 | 4.42 | +2.7 | 4.12 | +2.2 | 4.50 | +2.8 | 2.32 | +3.2 |
Katarina Christensen | 4.41 | +1.3 | x | 4.40 | +1.5 | 4.43 | +2.8 | x | 4.34 | +2.3 | ||
Louise Østergård | x | 4.33 | +1.7 | 4.41 | +1.7 | |||||||
Sophie G. Als | 4.22 | +2.8 | x | x | ||||||||
Karoline Flensted Madsen | 4.00 | +2.2 | 4.16 | +4.2 | 4.14 | +2.1 | ||||||
Sarah Kristensen | 4.12 | +2.4 | 3.74 | +0.2 | 3.80 | +3.1 | ||||||
Gertrud Vølund | 3.91 | +4.7 | 4.03 | +1.5 | 4.01 | +2.1 | ||||||
Cecilie Meier | 3.94 | +3.9 | 4.00 | +1.2 | 4.01 | +3.4 | ||||||
Natasja Trustrup | 3.57 | +2.1 | 3.39 | +0.4 | 3.98 | +4.9 | ||||||
Matilde B. Petersen | 3.85 | +2.0 | 3.78 | +3.1 | 3.42 | +1.0 | ||||||
Amanda Kyhn | 3.50 | +2.0 | 3.72 | +2.8 | 3.41 | +0.9 | ||||||
Emma Ahm Hansen | 3.59 | +2.6 | 2.78 | +4.5 | 3.13 | +5.4 | ||||||
Pil Kildemoes | 3.44 | +2.1 | 3.51 | +2.1 | 3.43 | +1.7 | ||||||
Anne Jørgensen | 3.41 | +4.3 | 3.28 | +1.8 | 3.16 | +1.2 |
DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 11.45 |
( 700 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 41.25 | BJERREMAND Jonas N. -1998 | Vejle IF | ||||
2 | 39.75 | JENSEN Frederik -97 | Odense Atletik/OGF | ||||
3 | 39.30 | HOLT Jakob -1997 | Aalborg Atletik og Motion |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Jonas N. Bjerremand | 38.95 | 41.25 | 37.85 | x | x | x | |
Frederik Jensen | 39.75 | 39.01 | x | 38.19 | x | 38.40 | |
Jakob Holt | 39.30 | 38.33 | 38.16 | 38.86 | 37.47 | x |
DRENGE 18-19 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 11.45 |
( 800 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 57.08 | GARBRECHT Sebastian -1995 | AAIG Atletik | ||||
2 | 51.89 | GARBRECHT Mikkel -1996 | AAIG Atletik | ||||
3 | 46.28 | JENSEN Rasmus -95 | Odense Atletik/OGF | ||||
4 | 45.38 | EITHZ Mathias -1995 | Skive AM | ||||
5 | 36.58 | DRONGESEN Rune -1996 | Viborg Atletik og Motion |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Sebastian Garbrecht | 57.08 | 56.89 | 53.28 | x | 53.72 | x | |
Mikkel Garbrecht | 51.89 | x | x | x | 49.41 | 50.01 | |
Rasmus Jensen | x | 41.32 | 46.28 | x | x | x | |
Mathias Eithz | x | 42.67 | 44.31 | 42.31 | 41.99 | 45.38 | |
Rune Drongesen | 33.59 | 36.58 | 34.58 | 35.45 | x | 35.87 |
PIGER 12 ÅR - 600 METER | LØR KL. 12.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.50.38 | SØRENSEN Kristine Mygind -2002 | AGF Atletik | ||||
2 | 1.51.52 | OLESEN Mille B. -2002 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3 | 1.59.02 | FROBERG Sofie -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 2.00.36 | LAURITSEN Hannah -2002 | SAK77 | ||||
5 | 2.11.10 | MØLLER Alma -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
Ej mødt | BERTELSEN Sarah Sækmose -2002 | Vejle IF |
PIGER 12-13 ÅR - 600 METER | LØR KL. 12.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.47.04 | DAMM Anastacia -2001 | Kolding KFUM | ||||
2 | 1.50.03 | NIELSEN Anna Mosby -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 1.52.83 | KODAL Mathilde Brüchle -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 1.55.63 | KJELDAHL Anna -2001 | Vejen AF | ||||
5 | 2.05.90 | FOMSGAARD Andrea -2001 | Herning GF A/M |
DRENGE 12 ÅR - 600 METER | LØR KL. 12.35 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.47.83 | KONDRUP Victor Kiplagat -2002 | Kolding KFUM | ||||
2 | 1.48.72 | RICHTER Nikolaj -2002 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3 | 1.51.25 | KNUDSEN Christian -2002 | Ringkøbing AM | ||||
4 | 1.51.37 | JENSEN Andreas Sigvald -2002 | Esbjerg AM | ||||
5 | 1.53.35 | KREJBERG Viktor -2002 | SAK77 | ||||
6 | 2.02.64 | BENEDIKTSSON Aske Key -2002 | Viborg Atletik og Motion |
DRENGE 12-13 ÅR - 600 METER | LØR KL. 12.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.41.91 | RISVIG Jeppe -2001 | Skive AM | ||||
2 | 1.41.93 | KJELDSEN Markus Kirk -2001 | SAK77 | ||||
3 | 1.46.86 | TARBENSEN Anders-Dres F. -2001 | Esbjerg AM | ||||
4 | 1.46.90 | SCHMIDT Daniel -2001 | Herning GF A/M | ||||
5 | 1.48.11 | SCHMIDT Jonas Lyngvald -2001 | Odense Atletik/OGF | ||||
6 | 1.52.38 | CLAUSEN Mathias -2001 | Vidar Atletik | ||||
7 | 1.58.06 | PETERSEN Jonas -2001 | Odense Atletik/OGF | ||||
8 | 1.59.76 | ESPERSEN Jeppe Skovgaard -2001 | Skive AM | ||||
9 | 2.01.55 | WINTHER August -2001 | Skive AM | ||||
10 | 2.04.22 | MEJRUP Jens -2001 | Esbjerg AM | ||||
11 | 2.04.92 | MUNK Oskar -2001 | SAK77 | ||||
Ej mødt | KÜHL Anton -2001 | Aarhus 1900 A/M |
DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METER | LØR KL. 13.00 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 4.26.60 | JENSEN Kristian Holm -1997 | Esbjerg AM | ||||
2 | 4.31.91 | FREDERIKSEN Gustaf Rho -1997 | Haderslev IF | ||||
3 | 4.32.45 | GIVERSEN Casper -1997 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 4.33.36 | MORTENSEN Mads -1998 | Esbjerg AM | ||||
5 | 4.40.55 | THØGERSEN Rasmus -97 | Skive AM | ||||
6 | 4.43.53 | LORENZEN Rasmus -1998 | Aarhus 1900 A/M |
DRENGE 18-19 ÅR - 1500 METER | LØR KL. 13.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 4.07.52 | EJERSBO Peter Gerner -95 | Odense Atletik/OGF | ||||
2 | 4.12.38 | TØNNESEN Bo Sander -1996 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 4.15.68 | IDIRIS Mohammed -95 | Odense Atletik/OGF | ||||
4 | 4.16.71 | KAPPER Frederik T. -95 | Herning Løbeklub | ||||
5 | 4.33.60 | GITZ-JOHANSEN Bertram -1996 | Vejle IF | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | WEBERSKOV Christian -1995 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
Afbud | WÜRTZ Johannes -1995 | Aalborg Atletik og Motion |
DRENGE 20-22 ÅR - 1500 METER | LØR KL. 13.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 4.08.39 | STENGAARD Jakob Ilbjerg -1994 | Skive AM | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | ALMEID Martin Eisemann de -93 | Odense Atletik/OGF |
DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 13.15 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | 6.01 | +1.9 | LARSEN Kasper -1999 | SIK80 Sæby | ||||
2 | w5.85 | +3.4 | HØJMARK Mathias -1999 | Haderslev IF | ||||
5.60 | +0.0 | |||||||
3 | w5.45 | +4.4 | SASS David -1999 | Herning GF A/M | ||||
5.08 | +1.7 | |||||||
4 | w5.05 | +2.7 | LUNØ Mads -1999 | Kolding KFUM | ||||
4.92 | +1.1 | |||||||
5 | w4.74 | +4.1 | VOHS Casper -1999 | Vidar Atletik | ||||
6 | 4.49 | +1.6 | NØRGAARD Søren -1999 | Kolding KFUM | ||||
7 | w4.45 | +3.8 | JØRGENSEN Mads Maegaard -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
8 | 4.00 | +1.9 | VEST Frederik -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
9 | w3.85 | +5.1 | UHLEMANN Niels Roungkvist -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
3.55 | +1.6 | |||||||
Afbud | LINDBERG Mathias Juhl -2000 | Vejen AF | ||||||
RETTELSER FØR SEEDNING | ||||||||
Afbud | PALLISGAARD-OLESEN Anton -1999 | AK Holstebro |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Kasper Larsen | 6.01 | +1.9 | x | x | 6.00 | +2.1 | x | x | ||||
Mathias Højmark | 5.82 | +4.3 | 5.56 | +2.9 | 5.60 | +0.0 | 5.85 | +3.4 | 5.72 | +4.9 | 5.75 | +4.9 |
David Sass | 4.91 | +4.7 | 5.17 | +3.2 | 5.23 | +2.9 | 5.08 | +1.7 | 5.45 | +4.4 | 5.19 | +2.8 |
Mads Lunø | 4.55 | +2.2 | 4.92 | +1.1 | 4.80 | +2.8 | 4.66 | +2.9 | 5.05 | +2.7 | x | |
Casper Vohs | 3.75 | +3.0 | 4.63 | +5.5 | 4.63 | +2.5 | 4.23 | +3.6 | 4.74 | +4.1 | 4.67 | +5.2 |
Søren Nørgaard | 4.39 | +3.6 | 4.37 | +3.2 | 4.49 | +1.6 | 4.37 | +2.2 | 3.71 | +3.5 | 4.36 | +2.1 |
Mads Maegaard Jørgensen | 4.30 | +4.2 | 4.45 | +3.8 | 4.27 | +2.7 | ||||||
Frederik Vest | x | x | 4.00 | +1.9 | ||||||||
Niels Roungkvist Uhlemann | 3.85 | +5.1 | 3.42 | +1.8 | 3.55 | +1.6 |
DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METER | LØR KL. 13.30 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 4.30.33 | HALL Magnus Hyman -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 4.31.07 | STENSVIG Sebastian -1999 | Skive AM | ||||
3 | 4.34.87 | REPSTRUP Andreas -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
4 | 4.38.42 | CHRISTEN Sander Kragelund -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 4.39.02 | TESFOM Mebrahtom -2000 | SAK77 | ||||
6 | 4.39.31 | BURVIL Carl-Christian -2000 | Viborg Atletik og Motion | ||||
7 | 4.50.68 | JUHL Aleksander -99 | SAK77 | ||||
8 | 4.52.81 | JENSEN Anders Holm -2000 | Esbjerg AM | ||||
9 | 4.56.28 | MØLLER Martin Kårstaad -2000 | Esbjerg AM | ||||
10 | 5.08.00 | ETHELBERG Jes Vestergaard -1999 | Esbjerg AM | ||||
11 | 5.13.73 | LARSEN Thomas S. -2000 | Randers Freja | ||||
12 | 5.37.19 | BANG-HANSEN Casper -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | HEINSØE Lasse -2000 | Randers Freja | |||||
Afbud | OSTENFELDT Robin -1999 | SAK77 | |||||
Afbud | ROSE-HANSEN Rasmus -1999 | Skive AM |
DRENGE 12 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 13.30 |
( 400 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 29.85 | NØRGÅRD Sebastian -2002 | SIK80 Sæby | ||||
2 | 27.74 | CHRISTENSEN Rasmus Fjelde -2002 | Kolding KFUM | ||||
3 | 23.40 | FRANDSEN Lasse -2002 | Rødding Atletik | ||||
4 | 23.20 | JENSEN Andreas Sigvald -2002 | Esbjerg AM | ||||
5 | 22.62 | FFORDBAK Mads -2002 | SIK80 Sæby |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Sebastian Nørgård | 29.85 | x | x | 29.08 | x | 26.51 | |
Rasmus Fjelde Christensen | x | 22.45 | 20.49 | 22.35 | 27.74 | 24.81 | |
Lasse Frandsen | 21.20 | 19.46 | 21.62 | 15.35 | 21.18 | 23.40 | |
Andreas Sigvald Jensen | 23.20 | 21.91 | 22.54 | 21.43 | 22.17 | 20.79 | |
Mads fFordbak | 22.62 | 17.91 | x | 8.76 | 20.01 | 18.06 |
DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 13.30 |
( 400 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 31.92 | CLAUSEN Mathias -2001 | Vidar Atletik | ||||
2 | 31.81 | KJELDAHL Thor -2001 | Vejen AF | ||||
3 | 28.76 | BERG Mathias -2001 | Dybvad IK | ||||
4 | 28.73 | KÜHL Anton -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 28.54 | JUUL Niclas -2001 | Skive AM | ||||
6 | 28.03 | WOLF Patrick -2001 | Esbjerg AM | ||||
7 | 24.76 | SVENDSEN Jacob Moth -2001 | Kolding KFUM | ||||
8 | 22.46 | BISGAARD Anton -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
9 | 21.58 | SØRENSEN Mathias -2001 | SAK77 | ||||
10 | 10.69 | VIKNE Philip Dalmose -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | NYBY Anders -2001 | Aalborg Atletik og Motion |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Mathias Clausen | 31.92 | 30.57 | 30.16 | 30.86 | 30.97 | x | |
Thor Kjeldahl | 26.00 | 27.69 | 29.58 | 28.05 | 26.24 | 31.81 | |
Mathias Berg | 25.38 | 24.27 | 27.03 | 22.32 | 27.91 | 28.76 | |
Anton Kühl | 26.51 | 23.76 | 28.73 | 24.77 | 25.52 | 27.37 | |
Niclas Juul | x | 28.54 | 25.10 | 28.48 | x | x | |
Patrick Wolf | 17.88 | x | 25.70 | x | 28.03 | 22.78 | |
Jacob Moth Svendsen | x | 20.75 | 23.47 | 24.76 | 24.44 | 24.10 | |
Anton Bisgaard | 20.50 | 21.29 | 21.60 | 18.99 | 21.47 | 22.46 | |
Mathias Sørensen | 19.89 | 16.43 | x | 21.58 | 16.08 | x | |
Philip Dalmose Vikne | x | x | 10.69 | x | x | x |
PIGER 14-15 ÅR - 1500 METER | LØR KL. 13.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 5.04.5 | SLEJ Cornelia A. -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 5.05.9 | SNOGDAL Sophia Stærmose -2000 | AGF Atletik | ||||
3 | 5.11.2 | KRARUP Nina Marie -1999 | Esbjerg AM | ||||
4 | 5.12.0 | HØJGAARD Caroline Salling -2000 | AGF Atletik | ||||
5 | 5.14.6 | THORN Catharina -2000 | Esbjerg AM | ||||
6 | 5.16.2 | THYE-RØNN Clara -99 | Odense Atletik/OGF | ||||
7 | 5.32.2 | NIKOLAJSEN Nanette -2000 | Esbjerg AM | ||||
8 | 5.36.3 | ANDERSEN Cathrine -2000 | Esbjerg AM | ||||
9 | 5.39.2 | HAAHR Sofie -2000 | Esbjerg AM | ||||
Ej mødt | FLØRNÆSS Carla Mathilde -2000 | AGF Atletik |
PIGER 16-17 ÅR - 1500 METER | LØR KL. 14.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 4.45.73 | JENSEN Kirsten Wiborg -1998 | AGF Atletik | ||||
2 | 4.47.08 | DAMGAARD Emilie Ørum -1998 | Kolding KFUM | ||||
3 | 4.48.29 | JENSEN Louise Høj -1997 | SAK77 | ||||
4 | 4.58.55 | JØRGENSEN Dorthea -1998 | Kolding KFUM | ||||
5 | 5.03.76 | DAMM Michela -1998 | Kolding KFUM | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | ZEDERKOF Anne -1998 | Ringkøbing AM |
PIGER 18-19 ÅR - 1500 METER | LØR KL. 14.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 5.10.44 | SVANVIG Anne -1996 | Vejle IF |
PIGER 20-22 ÅR - 1500 METER | LØR KL. 14.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 5.12.85 | RODRIGUEZ Inés Duranza -93 | Odense Atletik/OGF |
DRENGE 18-19 ÅR - 400 METER | LØR KL. 14.30 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 51.15 | SØNDERGAARD Emil -1996 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 52.27 | BANDHOLTZ Tristan -1995 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 52.91 | KIRK Mathias -1996 | Vejle IF | ||||
4 | 53.87 | EITHZ Mathias -1995 | Skive AM | ||||
5 | 54.31 | MAHAMAD Abdirisak Ahmed -96 | Odense Atletik/OGF | ||||
6 | 58.00 | ASKLUND Frederik -1996 | Kolding KFUM | ||||
Disk | MØLBAK Peder Christian -1996 | Haderslev IF | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | BRUSELIUS Andreas -1995 | Vejle IF |
DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 14.30 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | w6.11 | +3.9 | KNUDSEN Steffen Udengaard -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3.87 | +1.6 | |||||||
2 | w5.90 | +2.7 | SWANN Robin -97 | Odense Atletik/OGF | ||||
5.38 | +0.0 | |||||||
3 | w5.74 | +2.3 | LØNBORG Jacob Hviid -1998 | Viborg Atletik og Motion | ||||
5.35 | +1.8 | |||||||
4 | 5.40 | +1.6 | CHRISTIANSEN Marc -1998 | Kolding KFUM | ||||
Afbud | BAK Jonas -98 | SIK80 Sæby | ||||||
Ej mødt | KLYSNER Jacob Møberg -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||||
Ej mødt | HAAGERUP Anders -1998 | SAK77 | ||||||
RETTELSER FØR SEEDNING | ||||||||
Afbud | LARSEN Martin Dam -1998 | Aalborg Atletik og Motion |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Steffen Udengaard Knudsen | 5.81 | +3.8 | 5.75 | +3.5 | 3.87 | +1.6 | 6.11 | +3.9 | x | 5.90 | +3.0 | |
Robin Swann | 5.68 | +3.3 | x | 5.81 | +2.1 | 5.38 | +0.0 | x | 5.90 | +2.7 | ||
Jacob Hviid Lønborg | 5.65 | +2.1 | 5.53 | +3.1 | 5.42 | +3.5 | 5.53 | +4.1 | 5.35 | +1.8 | 5.74 | +2.3 |
Marc Christiansen | 5.13 | +1.6 | 5.37 | +2.9 | x | 4.92 | +2.8 | 5.40 | +1.6 | x |
DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 14.30 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | w5.77 | +3.4 | DRONGESEN Rune -1996 | Viborg Atletik og Motion | ||||
5.72 | -0.9 | |||||||
2 | w5.63 | +3.3 | LARSEN Mads Moos -1995 | Viborg Atletik og Motion | ||||
5.53 | +1.6 | |||||||
Ej mødt | JOHANSEN Martin -1995 | Aalborg Atletik og Motion | ||||||
RETTELSER FØR SEEDNING | ||||||||
Afbud | BERGMANN Kevin Schmidt -1995 | Vidar Atletik | ||||||
Afbud | PLASCHKE Jakob -1996 | Aalborg Atletik og Motion |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Rune Drongesen | x | 5.77 | +3.4 | 5.67 | +3.6 | 5.73 | +2.2 | 5.72 | -0.9 | 5.57 | +2.1 | |
Mads Moos Larsen | 5.52 | +2.6 | 5.49 | +3.9 | 5.53 | +2.6 | 5.53 | +1.6 | 5.44 | +2.0 | 5.63 | +3.3 |
DRENGE 20-22 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 14.30 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | w6.01 | +3.2 | KJÆR Mathias Dahl -1992 | AK Holstebro | ||||
5.93 | +1.4 |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Mathias Dahl Kjær | x | 5.65 | +2.2 | x | 5.93 | +1.4 | 6.01 | +3.2 | x |
DRENGE 20-22 ÅR - 400 METER | LØR KL. 14.35 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 52.78 | STENGAARD Jakob Ilbjerg -1994 | Skive AM | ||||
2 | 53.58 | PEDERSEN Casper Spure -1992 | AGF Atletik | ||||
3 | 56.19 | SCHMIDT Philip -1993 | Vejle IF |
DRENGE 16-17 ÅR - 400 METER | LØR KL. 14.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 51.42 | ERNST Rasmus Mohr -97 | Odense Atletik/OGF | ||||
2 | 53.84 | CHRISTENSEN Jonathan Guld -1997 | Vejle IF | ||||
3 | 54.66 | FRANDSEN Sebastian Sund -1998 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
4 | 55.27 | BANGSGAARD Lasse -1998 | Herning GF A/M | ||||
5 | 58.16 | NIJHUIS Tom -1998 | Stoholm IF | ||||
Ej mødt | KNUDSTRUP Frederik Bak -1998 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
Ej mødt | BAK Jonas -98 | SIK80 Sæby | |||||
Ej mødt | SCHMIDT Simon -1998 | SAK77 |
PIGER 16-17 ÅR - 400 METER | LØR KL. 15.05 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.00.14 | MILLENAAR Carolien -1997 | Herning GF A/M | ||||
2 | 1.02.91 | NIELSEN Kamilla Guldbæk -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 1.04.10 | NEDERGAARD Anna K. -1998 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
4 | 1.04.81 | GREGERSEN Helene -1998 | SAK77 | ||||
5 | 1.11.85 | LARSEN Louise Albeck -1997 | Viborg Atletik og Motion |
PIGER 20-22 ÅR - 400 METER | LØR KL. 15.05 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.02.62 | MØLLER Laura Rosing -1994 | Kolding KFUM |
PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 15.05 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.53 | BAHAT Sarah -1999 | Stoholm IF | ||||
2 | 1.53 | ANDERSEN Line D. -1999 | SAK77 | ||||
3 | 1.50 | JEPSEN Lise Lotte -2000 | AAIG Atletik | ||||
4 | 1.44 | ALS Sophie G. -2000 | Randers Freja | ||||
5 | 1.41 | JOHANSEN Therese -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | 1.35 | MORTENSE Karoline Winther -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
7 | 1.35 | PETERSEN Matilde B. -2000 | Randers Freja | ||||
8 | 1.35 | MADSEN Cecilie -99 | Randers Freja | ||||
9 | 1.30 | LUNDTOFT Anica -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
= | 1.30 | RØDTNES Liv Stærh -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
11 | 1.30 | TRUSTRUP Natasja -2000 | NGIF | ||||
= | 1.30 | VØLUND Gertrud -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
13 | 1.30 | PEDERSEN Lise Louise -1999 | Rødding Atletik | ||||
14 | 1.25 | TOPHOLT Sille Nyhauge -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
15 | 1.20 | JØRGENSEN Anne -1999 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | KREJBERG Lærke -2000 | SAK77 | |||||
Afbud | THERKILDSEN Emma -1999 | AAIG Atletik |
1.10 | 1.15 | 1.20 | 1.25 | 1.30 | 1.35 | 1.38 | 1.41 | 1.44 | 1.47 | 1.50 | 1.53 | 1.56 | ||
Sarah Bahat | o | xo | o | o | xxx | |||||||||
Line D. Andersen | o | o | o | o | xo | xxx | ||||||||
Lise Lotte Jepsen | o | o | xo | xo | xxo | xxx | ||||||||
Sophie G. Als | o | o | xo | xo | xo | xo | xxx | |||||||
Therese Johansen | o | o | o | o | xo | xo | xxx | |||||||
Karoline Winther Mortense | o | xo | o | xxx | ||||||||||
Matilde B. Petersen | o | xo | xo | xxx | ||||||||||
Cecilie Madsen | o | xxo | o | xxo | ||||||||||
Anica Lundtoft | o | o | xxx | |||||||||||
Liv Stærh Rødtnes | o | o | xxx | |||||||||||
Natasja Trustrup | o | o | o | o | xo | xxx | ||||||||
Gertrud Vølund | o | o | o | xo | xxx | |||||||||
Lise Louise Pedersen | o | o | xxo | xxx | ||||||||||
Sille Nyhauge Topholt | o | o | xxx | |||||||||||
Anne Jørgensen | xxo | o | xo | xxx |
DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER | LØR KL. 15.30 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 38.95 | KNUDSEN Simon Bøhrns -1999 | Viborg Atletik og Motion | ||||
2 | 39.11 | BROCKDORFF Karl-Gustav -1999 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3 | 40.46 | MØLLER Steffen Kjær -1999 | NGIF | ||||
4 | 40.69 | OSTENFELDT Robin -1999 | SAK77 | ||||
5 | 41.47 | REPSTRUP Andreas -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
6 | 44.63 | JUHL Aleksander -99 | SAK77 | ||||
7 | 47.15 | DAHL-JESSEN Mads -2000 | SAK77 |
DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRING | LØR KL. 15.30 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.60 | CLAUSEN Mathias -2001 | Vidar Atletik | ||||
2 | 2.00 | KORSGAARD William -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 2.00 | BERG Mathias -2001 | Dybvad IK | ||||
4 | 1.90 | WINTHER August -2001 | Skive AM | ||||
5 | 1.70 | JUUL Niclas -2001 | Skive AM | ||||
6 | 1.50 | KJELDAHL Thor -2001 | Vejen AF |
1.40 | 1.50 | 1.60 | 1.70 | 1.80 | 1.90 | 2.00 | 2.10 | 2.20 | 2.30 | 2.40 | 2.50 | 2.60 | 2.70 | ||
Mathias Clausen | o | o | o | xo | o | o | o | xo | xxx | ||||||
William Korsgaard | o | o | xxo | xxo | o | xxx | |||||||||
Mathias Berg | o | o | xo | xo | xxo | xxx | |||||||||
August Winther | o | xxo | o | xo | xxx | xxx | |||||||||
Niclas Juul | o | xo | xxo | xxx | |||||||||||
Thor Kjeldahl | xxo | o | xxx |
DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRING | LØR KL. 15.30 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.85 | SASS David -1999 | Herning GF A/M | ||||
2 | 2.40 | VOHS Casper -1999 | Vidar Atletik | ||||
3 | 2.30 | STEINARSSON Axel -1999 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
4 | 2.30 | JENSEN Anders Holm -2000 | Esbjerg AM | ||||
5 | 1.70 | JENSEN Simon Sigvald -2000 | Esbjerg AM | ||||
X | JUSTESEN Magnus -1999 | SAK77 | |||||
Ej mødt | RICHARDT Lucas -2000 | SAK77 |
1.40 | 1.50 | 1.60 | 1.70 | 1.80 | 1.90 | 2.00 | 2.10 | 2.20 | 2.30 | 2.40 | 2.50 | 2.60 | 2.70 | 2.85 | 2.91 | ||
David Sass | o | xxo | xo | xxx | |||||||||||||
Casper Vohs | o | o | o | xo | o | xo | xxx | ||||||||||
Axel Steinarsson | o | xxx | |||||||||||||||
Anders Holm Jensen | o | xo | xo | o | xxo | o | xo | xxo | o | xo | xxx | ||||||
Simon Sigvald Jensen | xo | xxo | o | xxo | xxx | ||||||||||||
Magnus Justesen | xxx |
DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 15.30 |
( 4.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 12.38 | LARSEN Kasper -1999 | SIK80 Sæby | ||||
2 | 12.08 | HANSEN Mathias -99 | Randers Freja | ||||
3 | 10.44 | STEINARSSON Axel -1999 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
4 | 9.95 | EGHOLM Birk -2000 | SAK77 | ||||
5 | 9.46 | VINDING Lukas Damkjær -1999 | Herning GF A/M | ||||
6 | 9.36 | OSTENFELDT Markus -1999 | SAK77 | ||||
7 | 8.84 | TORNEHAVE Sebastian -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
Afbud | RICHARDT Lucas -2000 | SAK77 |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Kasper Larsen | 11.36 | x | 11.66 | 11.96 | x | 12.38 | |
Mathias Hansen | 11.44 | 10.24 | 10.69 | 9.96 | 11.06 | 12.08 | |
Axel Steinarsson | 8.62 | 9.53 | 9.81 | 9.43 | 10.35 | 10.44 | |
Birk Egholm | 9.81 | 9.95 | 9.20 | 9.75 | 9.00 | 9.35 | |
Lukas Damkjær Vinding | 8.99 | 9.21 | 9.08 | 9.46 | 8.79 | 9.33 | |
Markus Ostenfeldt | x | x | 9.36 | 8.97 | 8.95 | 8.95 | |
Sebastian Tornehave | 8.84 | 8.57 | x |
PIGER 16-17 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 15.30 |
( 500 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 42.84 | DAHL Sofie -1997 | Stoholm IF | ||||
2 | 27.34 | VEJLGÅRD Emilie -1998 | SAK77 | ||||
3 | 26.67 | PETERSEN Nicoline -1998 | AAIG Atletik | ||||
4 | 25.73 | VOHS Cecilie -1997 | Vidar Atletik | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | LAM Jenny -1998 | Vejle IF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Sofie Dahl | x | x | 42.84 | x | x | x | |
Emilie Vejlgård | 22.06 | 22.96 | 26.39 | 25.05 | 27.34 | x | |
Nicoline Petersen | 23.48 | x | 25.54 | 22.24 | 25.73 | 26.67 | |
Cecilie Vohs | x | 20.66 | 16.91 | x | x | 25.73 |
PIGER 18-19 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 15.30 |
( 600 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 41.94 | OTOUR Fawzie -1996 | AAIG Atletik | ||||
2 | 40.10 | HANSEN Viktoria Bjerre -1995 | Esbjerg AM | ||||
3 | 29.98 | ALBRECHTSEN Sofie -1995 | Esbjerg AM | ||||
4 | 25.39 | SKOVGAARD Agnes -1995 | Aarhus 1900 A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Fawzie Otour | x | x | x | x | 41.94 | x | |
Viktoria Bjerre Hansen | 37.88 | 39.02 | 40.10 | 37.37 | 39.03 | 36.81 | |
Sofie Albrechtsen | 29.98 | x | x | x | 28.98 | x | |
Agnes Skovgaard | x | 23.09 | 23.43 | 24.25 | 25.39 | 23.88 |
PIGER 20-22 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 15.30 |
( 600 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 31.52 | JENSEN Mathilde Diekema -1994 | Aarhus 1900 A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Mathilde Diekema Jensen | 28.68 | 28.78 | 30.01 | 31.52 | 28.16 | 31.11 |
PIGER 14-15 ÅR - 300 METER | LØR KL. 15.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 | |||||||
1 | 43.78 | OLESEN Therese Helk -1999 | Skive AM | ||||
2 | 44.88 | RØDTNES Liv Stærh -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 45.20 | BØYE Julie -2000 | AGF Atletik | ||||
4 | 45.65 | MORTENSE Karoline Winther -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
5 | 47.30 | JENSEN Julie -1999 | Skive AM | ||||
6 | 47.88 | HANSEN Emma Ahm -2000 | AGF Atletik | ||||
7 | 49.35 | RASMUSSEN Karen Mølgaard -2000 | AGF Atletik | ||||
HEAT 2 | |||||||
1 | 43.91 | BLOM Freja -99 | Odense Atletik/OGF | ||||
2 | 44.48 | LUNDTOFT Anica -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3 | 45.04 | AKRAWI Roze Gad -2000 | Esbjerg AM | ||||
4 | 46.29 | MEIER Cecilie -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 46.72 | RØDTNES Mai Stærh -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | 51.53 | BANG Cecilie -2000 | Viborg Atletik og Motion | ||||
Ej mødt | FINSRUD Anna -2000 | SAK77 | |||||
Ej mødt | ANDERSEN Line D. -1999 | SAK77 | |||||
HEAT 3 | |||||||
1 | 42.13 | WÆRNESS Freja -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
2 | 42.75 | RICHTER Nathalie -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3 | 45.89 | BUNDGAARD-HANSE Josephine -2000 | SAK77 | ||||
4 | 46.63 | SCHULTZ Julie -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
5 | 47.12 | AND Anne-Cecilie Vesterby -2000 | Herning GF A/M | ||||
6 | 47.26 | KAALUND Emilie -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
7 | 50.39 | GYDESEN Mille Marie -2000 | AAIG Atletik | ||||
Udgået | BOEL Ida -2000 | Esbjerg AM | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | SCHNACK Henriette -2000 | Aalborg Atletik og Motion |
PIGER 12 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 16.00 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | w4.73 | +4.4 | SCHOU Mathilde Kreiberg -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4.72 | +1.8 | |||||||
2 | w4.42 | +4.8 | HJERMITSLEV Mille Albinus -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4.28 | +2.0 | |||||||
3 | w4.31 | +3.1 | THUESEN Karoline -2002 | SAK77 | ||||
4.25 | +2.0 | |||||||
4 | w4.31 | +2.4 | VINTHER Karoline -2002 | Vidar Atletik | ||||
4.24 | +1.7 | |||||||
5 | w4.30 | +3.6 | ELMERTOFT Teresa -2002 | Ringkøbing AM | ||||
4.16 | +1.6 | |||||||
6 | w4.21 | +3.3 | FROBERG Sofie -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
7 | 4.13 | +1.1 | SCHLEGEL Carina -2002 | SIK80 Sæby | ||||
8 | w4.13 | +2.4 | SCHLEEMANN Line Brink -2002 | Odense Atletik/OGF | ||||
3.78 | +1.6 | |||||||
9 | w4.11 | +3.5 | SEJDELIN Selma -2002 | SAK77 | ||||
10 | w3.88 | +3.1 | NØRGAARD Emma -2002 | Esbjerg AM | ||||
3.85 | +1.3 | |||||||
11 | w3.85 | +3.0 | ANDERSEN Sara Kjær -2002 | Vejle IF | ||||
12 | w3.82 | +3.4 | MØLLER Alma -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3.77 | +1.8 | |||||||
13 | 3.77 | +0.5 | NIELSEN Iben Lang -2002 | Esbjerg AM | ||||
14 | w3.74 | +2.1 | SCHLÂGELBERGER Mille -2002 | Randers Freja | ||||
3.38 | +1.9 | |||||||
15 | w3.72 | +3.9 | LAURITSEN Hannah -2002 | SAK77 | ||||
3.55 | +1.3 | |||||||
16 | w3.54 | +3.1 | SVENNINGSEN Ditte -2002 | Skive AM | ||||
17 | 3.34 | +1.6 | RUSIKE Elisabeth -2002 | Randers Freja | ||||
18 | w3.24 | +2.4 | NYBY Eva -2002 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
1.48 | +0.6 | |||||||
Ej mødt | BERTELSEN Sarah Sækmose -2002 | Vejle IF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Mathilde Kreiberg Schou | 4.61 | +1.9 | 4.68 | +1.7 | 4.53 | +1.1 | 4.72 | +1.8 | 4.73 | +4.4 | 4.72 | +1.9 |
Mille Albinus Hjermitslev | 4.28 | +2.0 | 4.06 | +4.1 | 4.35 | +4.2 | 4.38 | +2.8 | 4.42 | +4.8 | 4.14 | +2.0 |
Karoline Thuesen | 4.25 | +2.0 | 4.21 | +0.4 | 4.25 | +4.8 | 4.25 | +2.4 | 4.31 | +3.1 | 4.15 | +3.9 |
Karoline Vinther | 4.06 | +3.4 | 4.10 | +3.6 | 4.20 | +0.5 | 4.09 | +2.6 | 4.24 | +1.7 | 4.31 | +2.4 |
Teresa Elmertoft | 4.03 | +1.6 | 4.26 | +3.2 | x | 4.16 | +1.6 | 4.30 | +3.6 | |||
Sofie Froberg | 4.11 | +4.7 | 4.21 | +3.3 | x | 4.09 | +2.4 | x | x | |||
Carina Schlegel | 4.10 | +4.5 | 4.13 | +1.1 | 4.01 | +2.1 | ||||||
Line Brink Schleemann | 4.10 | +4.3 | 3.78 | +1.6 | 4.13 | +2.4 | ||||||
Selma Sejdelin | 4.11 | +3.5 | 3.96 | +2.6 | 3.97 | +3.6 | ||||||
Emma Nørgaard | 3.88 | +3.1 | 3.85 | +1.3 | 3.55 | +0.5 | ||||||
Sara Kjær Andersen | 3.85 | +3.0 | 3.81 | +2.7 | 3.85 | +3.4 | ||||||
Alma Møller | 3.41 | +2.4 | 3.82 | +3.4 | 3.77 | +1.8 | ||||||
Iben Lang Nielsen | 3.59 | +2.4 | 3.77 | +0.5 | 3.55 | +1.4 | ||||||
Mille Schlâgelberger | 3.74 | +2.1 | 3.69 | +3.4 | 3.38 | +1.9 | ||||||
Hannah Lauritsen | 3.72 | +3.9 | 3.55 | +1.3 | 3.39 | +2.5 | ||||||
Ditte Svenningsen | 0.03 | +8.3 | 3.54 | +3.1 | 0.03 | +7.8 | ||||||
Elisabeth Rusike | 3.25 | +1.6 | 3.34 | +1.6 | 3.33 | +1.6 | ||||||
Eva Nyby | 3.24 | +2.4 | 3.23 | +2.1 | 1.48 | +0.6 |
DRENGE 20-22 ÅR - 100 METER | LØR KL. 16.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +2.7m/s | |||||||
1 | w11.02 | CHRISTENSEN Mads Sjørslev -94 | Odense Atletik/OGF | ||||
2 | w11.05 | KAMAU Charles -1994 | AAIG Atletik | ||||
3 | w11.47 | PEDERSEN Casper Spure -1992 | AGF Atletik | ||||
4 | w11.67 | KJÆR Mathias Dahl -1992 | AK Holstebro | ||||
5 | w12.28 | MERTOV Steffen -94 | Odense Atletik/OGF |
PIGER 12 ÅR - DISKOSKAST | LØR KL. 16.15 |
( 0.75 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 21.77 | JENSEN Nikoline S. -2002 | SIK80 Sæby | ||||
2 | 17.38 | ELMERTOFT Teresa -2002 | Ringkøbing AM | ||||
3 | 14.25 | OLESEN Mille B. -2002 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | NORDSTRØM Emma Sofie -2002 | Herning GF A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Nikoline S. Jensen | 18.86 | 20.90 | 21.77 | 21.36 | 20.95 | 21.37 | |
Teresa Elmertoft | 11.05 | 13.63 | x | 13.64 | 17.38 | ||
Mille B. Olesen | 13.74 | 11.77 | 12.06 | 13.42 | 14.25 | 13.63 |
PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKAST | LØR KL. 16.15 |
( 0.75 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 22.62 | WÜRTZ Celine Linneberg -2001 | Skive AM | ||||
2 | 21.19 | RAMSGAARD Emilie Mejls -2001 | AK Holstebro | ||||
3 | 20.72 | ANDERSEN Amalie Holmark -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 20.62 | SCHOLTEN Sigrid -2001 | Dybvad IK | ||||
5 | 19.11 | JENSEN Marie Bang -2001 | Dybvad IK | ||||
X | MUNKSGAARD Marie Louise -2001 | Kolding KFUM |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Celine Linneberg Würtz | 22.62 | 19.80 | x | x | 20.45 | x | |
Emilie Mejls Ramsgaard | 21.19 | 19.05 | x | x | x | x | |
Amalie Holmark Andersen | 18.31 | x | 18.35 | x | x | 20.72 | |
Sigrid Scholten | 19.04 | 17.84 | 18.04 | 14.34 | 20.62 | 17.19 | |
Marie Bang Jensen | 15.34 | x | 18.14 | x | 19.11 | 17.35 | |
Marie Louise Munksgaard |
PIGER 14-15 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 16.15 |
( 500 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 36.07 | DAHL Vicki -2000 | Stoholm IF | ||||
2 | 31.37 | THOMSEN Maria Thorndal -2000 | AAIG Atletik | ||||
3 | 28.71 | FARUM Anne -1999 | SIK80 Sæby | ||||
4 | 28.24 | JØRGENSEN Anne-Kathrine -2000 | Kolding KFUM | ||||
5 | 24.79 | KRARUP Nina Marie -1999 | Esbjerg AM | ||||
6 | 23.23 | MORTENSE Karoline Winther -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
7 | 22.26 | LARSEN Annika -2000 | Skive AM | ||||
8 | 22.21 | ANDERSEN Martha Thestrup -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
9 | 21.56 | SMEDEGAARD Emma -1999 | Esbjerg AM | ||||
10 | 17.23 | NIKOLAJSEN Nanette -2000 | Esbjerg AM | ||||
11 | 17.08 | MADSEN Karoline Flensted -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
Afbud | TOPHOLT Sille Nyhauge -2000 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | NYBY Helene -1999 | Aalborg Atletik og Motion |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Vicki Dahl | 35.61 | 35.85 | x | 34.58 | x | 36.07 | |
Maria Thorndal Thomsen | 27.04 | 25.54 | x | 25.30 | 27.23 | 31.37 | |
Anne Farum | 27.98 | 24.74 | 25.70 | 28.71 | 28.71 | 28.40 | |
Anne-Kathrine Jørgensen | x | 26.11 | 25.32 | 27.66 | 27.57 | 28.24 | |
Nina Marie Krarup | x | x | 24.79 | 21.37 | x | 21.99 | |
Karoline Winther Mortense | 22.77 | 23.23 | 22.32 | 20.52 | 22.80 | 22.68 | |
Annika Larsen | x | 22.26 | 18.50 | ||||
Martha Thestrup Andersen | 18.67 | 22.21 | 15.67 | ||||
Emma Smedegaard | 21.56 | x | 16.71 | ||||
Nanette Nikolajsen | 14.26 | 12.58 | 17.23 | ||||
Karoline Flensted Madsen | 12.42 | 13.66 | 17.08 |
PIGER 18-19 ÅR - 100 METER | LØR KL. 17.05 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.7m/s | |||||||
1 | 12.40 | JØRGENSEN Stella -1996 | Esbjerg AM | ||||
2 | 12.51 | MALMQVIST Louise -96 | Odense Atletik/OGF | ||||
3 | 12.69 | SKOVGAARD Agnes -1995 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 12.71 | JENSEN Annelouise Villum -1996 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 13.56 | JØRGENSEN Kristine Wagner -1996 | Vejle IF | ||||
6 | 14.54 | BERNHARDT Nadine -1996 | Haderslev IF | ||||
Udgået | GRAVERSGAARD Mette -1995 | Aarhus 1900 A/M | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | ELKJÆR Caroline -1995 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
Afbud | VEDEL Cassandra Lobo -1995 | Aalborg Atletik og Motion |
PIGER 20-22 ÅR - 100 METER | LØR KL. 17.05 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.7m/s | |||||||
1 | 13.26 | MØLLER Laura Rosing -1994 | Kolding KFUM |
DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER | LØR KL. 17.10 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +0.0m/s | |||||||
1 | 11.23 | LUND Jonas -1996 | Vejle IF | ||||
2 | 11.44 | HENNINGSEN Casper -1996 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 11.62 | BANDHOLTZ Tristan -1995 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 11.75 | JENSEN Rasmus -95 | Odense Atletik/OGF | ||||
5 | 11.82 | DRONGESEN Rune -1996 | Viborg Atletik og Motion | ||||
6 | 12.43 | MAHAMAD Abdirisak Ahmed -96 | Odense Atletik/OGF | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | EITHZ Mathias -1995 | Skive AM | |||||
Afbud | BERGMANN Kevin Schmidt -1995 | Vidar Atletik | |||||
Afbud | MØLLER Oskar -1996 | Aarhus 1900 A/M |
DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 17.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.80 | FRANDSEN Sebastian Sund -1998 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
2 | 1.60 | ASKLUND Andreas -1998 | Kolding KFUM | ||||
3 | 1.60 | HOLT Jakob -1997 | Aalborg Atletik og Motion |
1.45 | 1.50 | 1.55 | 1.60 | 1.65 | 1.68 | 1.74 | 1.77 | 1.80 | 1.83 | ||
Sebastian Sund Frandsen | o | o | xo | xo | xxo | xxx | |||||
Andreas Asklund | o | xo | o | o | xxx | ||||||
Jakob Holt | xxo | o | o | xxx |
DRENGE 18-19 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 17.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.83 | LARSEN Mads Moos -1995 | Viborg Atletik og Motion | ||||
2 | 1.71 | MÅNSSON Christoffer -1995 | AAIG Atletik | ||||
3 | 1.71 | BACH Thomas -1996 | SG Atletik | ||||
4 | 1.65 | MØLBAK Peder Christian -1996 | Haderslev IF |
1.60 | 1.65 | 1.68 | 1.71 | 1.74 | 1.80 | 1.83 | 1.86 | ||
Mads Moos Larsen | o | o | xo | xxx | |||||
Christoffer Månsson | o | xo | o | xxx | |||||
Thomas Bach | xo | xo | xxo | xxx | |||||
Peder Christian Mølbak | o | xo | xxx |
DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 17.15 |
( 5.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 18.47 | THOMSEN Marcus -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 12.42 | JENSEN Frederik -97 | Odense Atletik/OGF | ||||
3 | 11.59 | SHADWELL Oliver -97 | Randers Freja |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Marcus Thomsen | 18.33 | x | x | x | x | 18.47 | |
Frederik Jensen | 11.82 | 12.42 | 12.09 | x | x | x | |
Oliver Shadwell | 10.79 | 11.48 | 11.29 | 11.59 | 10.59 | 11.40 |
DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 17.15 |
( 6.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 15.93 | MADSEN Mathias E. -95 | Randers Freja | ||||
2 | 12.95 | GARBRECHT Mikkel -1996 | AAIG Atletik | ||||
3 | 11.67 | NIELSEN Morten -1995 | Esbjerg AM | ||||
Afbud | THOMSEN Kristoffer -1996 | Aarhus 1900 A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Mathias E. Madsen | 15.10 | 11.51 | 15.19 | 15.87 | 15.93 | 15.39 | |
Mikkel Garbrecht | x | 12.95 | 12.88 | x | x | x | |
Morten Nielsen | 11.52 | x | 11.67 | 11.64 | 11.62 | 10.91 |
DRENGE 20-22 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 17.15 |
( 7.26 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 12.17 | FARAMARZI Emil -93 | Randers Freja | ||||
2 | 12.01 | MERTOV Steffen -94 | Odense Atletik/OGF | ||||
Afbud | LAURINAVICIUS Mantas -1993 | Aarhus 1900 A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Emil Faramarzi | 11.97 | 12.17 | 11.49 | 11.66 | x | 12.12 | |
Steffen Mertov | 12.01 | x | x | x | x | x |
DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER - FINALE | LØR KL. 17.20 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +2.1m/s | |||||||
1 | w10.93 | KNUDSEN Steffen Udengaard -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | w11.29 | CHRISTIANSEN Alex -1997 | Kolding KFUM | ||||
3 | w11.52 | POULSEN Esben -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | w11.69 | BANGSGAARD Lasse -1998 | Herning GF A/M | ||||
5 | w12.27 | ABRAHAMSEN Casper -1998 | Kolding KFUM | ||||
6 | w12.56 | CHRISTIANSEN Marc -1998 | Kolding KFUM | ||||
Ej mødt | BAK Jonas -98 | SIK80 Sæby | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | KLYSNER Jacob Møberg -1998 | Aarhus 1900 A/M |
PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 17.20 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | w4.74 | +2.6 | JENSEN Thea Lyng Møller -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4.35 | +1.4 | |||||||
2 | 4.55 | +1.6 | NIELSEN Camilla -2001 | Viborg Atletik og Motion | ||||
3 | w4.37 | +4.7 | EGHOLM Smilla -2001 | SAK77 | ||||
4.33 | +0.7 | |||||||
4 | w4.37 | +4.0 | ANDERSEN Amalie Holmark -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4.21 | +1.8 | |||||||
5 | w4.27 | +2.1 | TROLLEHAVE Iris -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4.23 | +1.8 | |||||||
6 | w4.27 | +2.7 | LARSEN Line Bjørn -2001 | AK Holstebro | ||||
4.25 | +0.7 | |||||||
7 | w4.18 | +4.1 | OLSEN Katrine Fjerbæk -2001 | Skive AM | ||||
4.05 | +0.6 | |||||||
8 | w4.17 | +3.1 | KJELDAHL Anna -2001 | Vejen AF | ||||
9 | 4.09 | +1.2 | SCHOLTEN Sigrid -2001 | Dybvad IK | ||||
10 | w4.02 | +2.1 | GULDAGER Emma -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
11 | w3.95 | +5.0 | KODAL Mathilde Brüchle -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3.80 | +1.4 | |||||||
12 | 3.02 | +1.7 | JENSEN Anna Michaelsen -2001 | Odense Atletik/OGF | ||||
Afbud | LUND Nina -2001 | Vejen AF | ||||||
Afbud | BOLS Julie -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||||
RETTELSER FØR SEEDNING | ||||||||
Afbud | HVIN Sara Marie Rasmussen -2001 | Vejle IF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Thea Lyng Møller Jensen | 4.74 | +2.6 | 4.43 | +3.5 | 4.21 | +2.7 | 4.35 | +1.4 | x | 4.26 | +1.7 | |
Camilla Nielsen | 4.33 | +1.8 | 4.46 | +1.0 | 4.31 | +2.3 | 4.31 | +0.8 | 4.39 | +1.4 | 4.55 | +1.6 |
Smilla Egholm | 4.30 | +4.1 | 4.25 | +1.6 | 4.32 | +3.1 | 4.33 | +0.7 | 4.22 | +4.1 | 4.37 | +4.7 |
Amalie Holmark Andersen | 4.37 | +4.0 | 4.21 | +1.8 | 4.30 | +2.9 | 4.28 | +2.3 | 4.15 | +1.8 | 4.07 | +2.0 |
Iris Trollehave | 4.27 | +2.1 | 4.25 | +2.3 | 4.17 | +1.2 | 4.23 | +1.8 | 4.20 | +0.9 | 3.97 | +0.0 |
Line Bjørn Larsen | 4.04 | +1.2 | 4.27 | +2.7 | 3.98 | +3.7 | 2.46 | +2.4 | 4.11 | +2.6 | 4.25 | +0.7 |
Katrine Fjerbæk Olsen | 4.05 | +0.6 | x | 4.18 | +4.1 | |||||||
Anna Kjeldahl | 3.94 | +3.2 | 4.17 | +3.1 | 3.90 | +2.4 | ||||||
Sigrid Scholten | 4.09 | +1.2 | 3.81 | +1.1 | 3.84 | +0.5 | ||||||
Emma Guldager | 3.92 | +3.4 | 4.02 | +2.1 | 4.02 | +3.2 | ||||||
Mathilde Brüchle Kodal | 3.95 | +5.0 | 3.80 | +1.4 | 3.55 | +2.4 | ||||||
Anna Michaelsen Jensen | 2.94 | +1.8 | 3.02 | +1.7 |
PIGER 16-17 ÅR - 100 METER | LØR KL. 17.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +2.4m/s | |||||||
1 | w12.70 | FOMSGAARD Klara -1998 | Herning GF A/M | ||||
2 | w13.64 | PEDERSEN Helena Lang -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
Disk | PEDERSEN Emilie -1998 | SAK77 | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | MOTZKUS Camilla -97 | Odense Atletik/OGF |
DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - FINALE | LØR KL. 17.30 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +3.2m/s | |||||||
1 | w11.78 | LARSEN Kasper -1999 | SIK80 Sæby | ||||
2 | w12.13 | KNUDSEN Simon Bøhrns -1999 | Viborg Atletik og Motion | ||||
3 | w12.42 | CHRISTEN Sander Kragelund -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | w12.53 | SKOU Oliver -99 | SAK77 | ||||
5 | w12.82 | VOHS Casper -1999 | Vidar Atletik | ||||
6 | w12.96 | VEJLGÅRD Rasmus -2000 | SAK77 | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | GLUE Johannes -2000 | Randers Freja | |||||
Afbud | LINDBERG Mathias Juhl -2000 | Vejen AF |
PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - FINALE | LØR KL. 17.35 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +4.0m/s | |||||||
1 | w12.44 | NIELSEN Mathilde Pritzel -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
2 | w12.61 | WÆRNESS Freja -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3 | w12.89 | KRISTIANSE Amalie Brammer -1999 | Skive AM | ||||
4 | w12.96 | OLESEN Therese Helk -1999 | Skive AM | ||||
5 | w13.33 | BØYE Julie -2000 | AGF Atletik | ||||
6 | w13.39 | CHRISTENSEN Katarina -2000 | Kolding KFUM | ||||
7 | w13.51 | KRISTENSEN Sarah -2000 | Skive AM | ||||
Ej mødt | MOBERG Mathilde -2000 | Aalborg Atletik og Motion |
DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - FINALE | LØR KL. 17.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +0.5m/s | |||||||
1 | 10.73 | JOHST Mikkel -2001 | Dybvad IK | ||||
2 | 11.04 | EILERTSEN Jonathan -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 11.27 | RISVIG Jeppe -2001 | Skive AM | ||||
4 | 11.33 | ORIWOHL Magnus -2001 | AAIG Atletik | ||||
5 | 11.35 | BISGAARD Anton -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | 11.49 | KJELDAHL Thor -2001 | Vejen AF | ||||
7 | 11.57 | JUUL Niclas -2001 | Skive AM | ||||
8 | 11.62 | KORSGAARD William -2001 | Aarhus 1900 A/M |
PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - FINALE | LØR KL. 17.50 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.4m/s | |||||||
1 | 11.13 | JENSEN Thea Lyng Møller -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 11.28 | NIELSEN Camilla -2001 | Viborg Atletik og Motion | ||||
3 | 11.47 | TROLLEHAVE Iris -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 11.53 | BOLS Julie -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
5 | 11.62 | LARSEN Line Bjørn -2001 | AK Holstebro | ||||
6 | 11.91 | KJELDAHL Anna -2001 | Vejen AF | ||||
7 | 11.99 | GULDAGER Emma -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
Afbud | LUND Nina -2001 | Vejen AF |
DRENGE 12 ÅR - 80 METER - FINALE | LØR KL. 17.55 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.6m/s | |||||||
1 | 11.05 | VEJLGÅRD Oskar -2002 | SAK77 | ||||
2 | 11.07 | ELLINGSGAARD Asger -2002 | Esbjerg AM | ||||
3 | 11.36 | VESTERGAARD Rasmus -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 11.66 | KNUDSEN Christian -2002 | Ringkøbing AM | ||||
5 | 11.76 | FFORDBAK Mads -2002 | SIK80 Sæby | ||||
6 | 12.23 | KRARUP Joachim -2002 | Esbjerg AM | ||||
7 | 12.29 | BJØRNHOLT Theodor -2002 | SAK77 | ||||
Ej mødt | SUURB Sebastian Riisgaard -2002 | Aarhus 1900 A/M |
DRENGE 12 ÅR - DISKOSKAST | LØR KL. 17.55 |
( 0.75 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 27.18 | NØRGÅRD Sebastian -2002 | SIK80 Sæby | ||||
2 | 19.75 | FRANDSEN Lasse -2002 | Rødding Atletik | ||||
3 | 17.62 | HATTESEN Nicco Vestbo -2002 | Esbjerg AM | ||||
4 | 13.89 | ELLINGSGAARD Asger -2002 | Esbjerg AM | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | MICHALSKI Marius -2002 | Herning GF A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Sebastian Nørgård | 22.59 | x | 26.30 | 24.14 | 23.55 | 27.18 | |
Lasse Frandsen | 17.08 | 19.75 | 17.20 | 15.30 | 14.96 | x | |
Nicco Vestbo Hattesen | x | x | 16.84 | 17.62 | x | x | |
Asger Ellingsgaard | x | 13.89 | 13.12 |
DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKAST | LØR KL. 17.55 |
( 0.75 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 28.84 | JOHST Mikkel -2001 | Dybvad IK | ||||
2 | 27.15 | KÜHL Anton -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 26.34 | VIKNE Philip Dalmose -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 20.79 | WOLF Patrick -2001 | Esbjerg AM | ||||
5 | 19.12 | BERG Mathias -2001 | Dybvad IK | ||||
6 | 14.96 | JUUL Niclas -2001 | Skive AM | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | NYBY Anders -2001 | Aalborg Atletik og Motion |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Mikkel Johst | x | x | x | 25.91 | 26.43 | 28.84 | |
Anton Kühl | 21.02 | 20.90 | 22.75 | 23.96 | x | 27.15 | |
Philip Dalmose Vikne | 20.73 | 23.14 | x | 19.39 | 25.42 | 26.34 | |
Patrick Wolf | 20.79 | 14.70 | 9.47 | 14.42 | x | x | |
Mathias Berg | 14.23 | 14.67 | 18.45 | 19.12 | x | x | |
Niclas Juul | 14.26 | 14.96 | x | 14.62 |
PIGER 12 ÅR - 80 METER - FINALE | LØR KL. 18.00 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.7m/s | |||||||
1 | 11.03 | SCHOU Mathilde Kreiberg -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 11.37 | VINTHER Karoline -2002 | Vidar Atletik | ||||
3 | 11.55 | HJERMITSLEV Mille Albinus -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 11.74 | PETERSEN Cecilie -2002 | Randers Freja | ||||
5 | 11.78 | THUESEN Karoline -2002 | SAK77 | ||||
6 | 11.82 | ELMERTOFT Teresa -2002 | Ringkøbing AM | ||||
7 | 11.85 | SEJDELIN Selma -2002 | SAK77 | ||||
8 | 11.87 | SCHLEEMANN Line Brink -2002 | Odense Atletik/OGF |
PIGER 14-15 ÅR - 2000 METER FORH. | LØR KL. 18.10 |
( 76.2 CM, 18 FORHINDRINGER, 5 VANDGRAVE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 7.50.66 | BLOM Freja -99 | Odense Atletik/OGF | ||||
2 | 7.58.08 | SLEJ Cornelia A. -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 8.07.45 | RASMUSSEN Karen Mølgaard -2000 | AGF Atletik | ||||
Ej mødt | THYE-RØNN Clara -99 | Odense Atletik/OGF |
PIGER 16-17 ÅR - 2000 METER FORH. | LØR KL. 18.10 |
( 76.2 CM, 18 FORHINDRINGER, 5 VANDGRAVE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 7.23.64 | JØRGENSEN Dorthea -1998 | Kolding KFUM |
DRENGE 14-15 ÅR - 2000 METER FORH. | LØR KL. 18.30 |
( 91.4 CM, 18 FORHINDRINGER, 5 VANDGRAVE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 7.00.26 | HALL Magnus Hyman -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 7.00.76 | MUNKSGAARD Mads Emil -1999 | Kolding KFUM |
DRENGE 16-17 ÅR - 2000 METER FORH. | LØR KL. 18.30 |
( 91.4 CM, 18 FORHINDRINGER, 5 VANDGRAVE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 6.51.23 | GIVERSEN Casper -1997 | Aarhus 1900 A/M |
DRENGE 18-19 ÅR - 3000 METER FORH. | LØR KL. 18.50 |
( 91.4 CM, 28 FORHINDRINGER, 7 VANDGRAVE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 11.17.83 | GITZ-JOHANSEN Bertram -1996 | Vejle IF |
DRENGE 16-17 ÅR - 4 X 100 M STAFET | LØR KL. 19.10 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 49.9 | Marc Christiansen -1998 Andreas Asklund -1998 Casper Abrahamsen -1998 Alex Christiansen -1997 | Kolding KFUM |
DRENGE 18-19 ÅR - 4 X 100 M STAFET | LØR KL. 19.10 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 45.2 | Tristan Bandholtz -1995 Casper Henningsen -1996 Oliver Ryborg Kjeldsen -1995 Esben Poulsen -1998 | Aarhus1900 | ||||
2 | 46.3 | Jonas N. Bjerremand -1998 Jonas Lund -1996 Bertram Gitz-Johansen -1996 Mathias Kirk -1996 | Vejle IF |
DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFET | LØR KL. 19.20 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 51.95 | Rasmus Vejlgård -2000 Birk Egholm -2000 Mebrahtom Tesfom -2000 Robin Ostenfeldt -1999 | SAK77 D15 | ||||
2 | 52.98 | Simon Sigvald Jensen -2000 Patrick Wolf -2001 Martin Kårstaad Møller -2000 Anders Holm Jensen -2000 | Esbjerg AM | ||||
3 | 53.81 | David Sass -1999 Lukas Damkjær Vinding -1999 Mike Kloster Rasmussen -2000 Daniel Schmidt -2001 | Herning GF | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | Randers Freja |
PIGER 14-15 ÅR - 4 X 100 M STAFET | LØR KL. 19.30 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 52.05 | Henriette Schnack -2000 Freja Wærness -2000 Nathalie Richter -2000 Mathilde Pritzel Nielsen -2000 | Aalborg AM I | ||||
2 | 52.97 | Amalie Brammer Kristianse -1999 Sarah Kristensen -2000 Julie Jensen -1999 Therese Helk Olesen -1999 | Skive AM | ||||
3 | 53.85 | Mette Wejrup Andersen -2000 Liv Stærh Rødtnes -1999 Mai Stærh Rødtnes -1999 Cecilie Meier -2000 | Aarhus1900 1 | ||||
4 | 54.51 | Josephine Bundgaard-Hanse -2000 Frida Selmer -2000 Line D. Andersen -1999 Smilla Egholm -2001 | SAK77 P15 | ||||
5 | 54.52 | Randers Freja | |||||
6 | 55.67 | Amanda Kyhn -2000 Cornelia A. Slej -1999 Martha Thestrup Andersen -2000 Therese Johansen -1999 | Aarhus1900 2 | ||||
7 | 58.62 | Ida Boel -2000 Roze Gad Akrawi -2000 Sofie Haahr -2000 Nina Marie Krarup -1999 | Esbjerg AM | ||||
8 | 1.00.53 | Laura Woidemann Trans -2000 Emma Smedegaard -1999 Cathrine Andersen -2000 Catharina Thorn -2000 | Esbjerg AM 2 | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | Aalborg AM II |
PIGER 16-17 ÅR - 4 X 100 M STAFET | LØR KL. 19.40 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 52.69 | Emilie Pedersen -1998 Helene Gregersen -1998 Emilie Vejlgård -1998 Signe Skov Jensen -1998 | SAK77 P17 | ||||
Disk | Helena Lang Pedersen -1998 Rosa Preuss Illionga -1998 Kamilla Guldbæk Nielsen -1998 Julie Meyer -1998 | Aarhus1900 |
PIGER 18-19 ÅR - 4 X 100 M STAFET | LØR KL. 19.40 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 56.88 | Victoria Holm Sørensen -1997 Kristine Wagner Jørgensen -1996 Anne Svanvig -1996 Benedikte Bangsgaard | Vejle IF |
DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET | LØR KL. 19.50 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 44.70 | William Korsgaard -2001 Anton Bisgaard -2001 Jonathan Eilertsen -2001 Rasmus Vestergaard -2002 | Aarhus1900 1 | ||||
2 | 45.79 | Andreas Sigvald Jensen -2002 Jens Mejrup -2001 Asger Ellingsgaard -2002 Anders-Dres F. Tarbensen -2001 | Esbjerg AM | ||||
3 | 46.06 | Jeppe Skovgaard Espersen -2001 August Winther -2001 Niclas Juul -2001 Jeppe Risvig -2001 | Skive AM | ||||
4 | 46.34 | Markus Kirk Kjeldsen -2001 Oskar Vejlgård -2002 Viktor Krejberg -2002 Mathias Sørensen -2001 | SAK77 D13 | ||||
5 | 46.42 | Johan Blicher Bering Elmi -2001 Mikkel Krøjer -2001 Sebastian Riisgaard Suurb -2002 Philip Dalmose Vikne -2001 | Aarhus1900 2 | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | Kolding KFUM |
PIGER 12 ÅR - 4 X 80 M STAFET | LØR KL. 20.00 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 47.41 | Ida Marie Hartmann -2002 Mathilde Kreiberg Schou -2002 Mille Albinus Hjermitslev -2002 Sofie Froberg -2002 | Aarhus1900 | ||||
2 | 48.76 | Selma Sejdelin -2002 Sarah L Madsen -2002 Karoline Thuesen -2002 Frederikke Fløjgaard -2002 | SAK77 |
PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFET | LØR KL. 20.00 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 45.46 | Thea Lyng Møller Jensen -2001 Iris Trollehave -2001 Emma Guldager -2001 Mathilde Brüchle Kodal -2001 | Aarhus1900 1 | ||||
2 | 49.47 | Amalie Holmark Andersen -2001 Anna Mosby Nielsen -2001 Laura Havgaard -2001 Alma Møller -2002 | Aarhus1900 2 | ||||
Afbud | SAK77 | ||||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | AK Holstebro | ||||||
Afbud | Dybvad IK |
PIGER 12 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDE | SØN KL. 9.00 |
( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: +2.8m/s | |||||||
1 | w11.79 | F | SCHLEGEL Carina -2002 | SIK80 Sæby | |||
2 | w12.04 | f | ELMERTOFT Teresa -2002 | Ringkøbing AM | |||
3 | w13.14 | f | SVENNINGSEN Ditte -2002 | Skive AM | |||
4 | w13.25 | f | SCHLÂGELBERGER Mille -2002 | Randers Freja | |||
HEAT 2 w: +2.4m/s | |||||||
1 | w10.82 | F | SCHOU Mathilde Kreiberg -2002 | Aarhus 1900 A/M | |||
2 | w11.44 | f | HARTMANN Ida Marie -2002 | Aarhus 1900 A/M | |||
3 | w12.09 | f | HJERMITSLEV Mille Albinus -2002 | Aarhus 1900 A/M | |||
4 | w13.56 | f | MADSEN Sarah L -2002 | SAK77 | |||
5 | w13.64 | FLØJGAARD Frederikke -2002 | SAK77 | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | NORDSTRØM Emma Sofie -2002 | Herning GF A/M |
DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRING | SØN KL. 9.00 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | w12.29 | +3.0 | LARSEN Kasper -1999 | SIK80 Sæby | ||||
2 | 12.20 | +1.9 | GLUE Johannes -2000 | Randers Freja | ||||
3 | w11.19 | +4.0 | PEDERSEN Bjarke Meyer -1999 | Skive AM | ||||
10.75 | +1.0 | |||||||
4 | w10.25 | +2.8 | LUNØ Mads -1999 | Kolding KFUM | ||||
5 | w10.16 | +3.0 | THYGESEN Frederik -2000 | Randers Freja | ||||
6 | w9.19 | +4.8 | NØRGAARD Søren -1999 | Kolding KFUM | ||||
9.00 | +1.0 |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Kasper Larsen | 12.29 | +3.0 | x | x | x | 12.09 | +2.3 | x | ||||
Johannes Glue | x | x | 12.13 | +2.1 | x | x | 12.20 | +1.9 | ||||
Bjarke Meyer Pedersen | 10.75 | +1.0 | x | 10.57 | +1.3 | x | 10.64 | +3.8 | 11.19 | +4.0 | ||
Mads Lunø | 9.85 | +3.0 | 10.01 | +3.2 | 10.25 | +2.8 | 8.67 | +2.2 | 9.32 | +3.1 | 9.85 | +2.3 |
Frederik Thygesen | 10.16 | +3.0 | x | x | x | x | x | |||||
Søren Nørgaard | x | 7.98 | +1.2 | 8.78 | +3.2 | 8.78 | +2.4 | 9.19 | +4.8 | 9.00 | +1.0 |
PIGER 12 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 9.00 |
( 2.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
GRUPPE 1 | |||||||
1 | 10.27 | ANDERSEN Sara Kjær -2002 | Vejle IF | ||||
2 | 9.10 | JENSEN Nikoline S. -2002 | SIK80 Sæby | ||||
3 | 8.01 | RUSIKE Elisabeth -2002 | Randers Freja | ||||
4 | 7.51 | VINTHER Karoline -2002 | Vidar Atletik | ||||
5 | 5.61 | NØRGAARD Emma -2002 | Esbjerg AM | ||||
Ej mødt | LARSEN Emilie Ø -2002 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
Ej mødt | KASTBJERG Amalie -2002 | SAK77 | |||||
GRUPPE 2 | |||||||
1 | 8.53 | ELMERTOFT Teresa -2002 | Ringkøbing AM | ||||
2 | 8.49 | KJELDSTEEN Astrid -2002 | Viborg Atletik og Motion | ||||
3 | 8.05 | THUESEN Karoline -2002 | SAK77 | ||||
4 | 7.66 | FROBERG Sofie -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 6.84 | SCHLEEMANN Line Brink -2002 | Odense Atletik/OGF | ||||
6 | 6.71 | NIELSEN Iben Lang -2002 | Esbjerg AM | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | NORDSTRØM Emma Sofie -2002 | Herning GF A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Sara Kjær Andersen | 9.69 | 9.18 | 9.61 | 10.22 | 10.27 | 10.17 | |
Nikoline S. Jensen | 8.00 | 9.10 | x | 8.57 | x | 8.43 | |
Elisabeth Rusike | 8.01 | 7.21 | 7.24 | 7.27 | 7.05 | 7.63 | |
Karoline Vinther | 7.35 | 7.51 | 6.88 | ||||
Emma Nørgaard | 4.82 | 5.27 | 5.61 | ||||
Teresa Elmertoft | 7.93 | 8.53 | 8.16 | 8.12 | 8.03 | 7.20 | |
Astrid Kjeldsteen | 7.98 | 7.99 | 8.41 | 8.08 | 8.20 | 8.49 | |
Karoline Thuesen | 7.16 | 8.05 | 6.78 | 7.83 | 7.26 | 7.43 | |
Sofie Froberg | 7.35 | 7.16 | 7.66 | ||||
Line Brink Schleemann | x | 6.84 | x | ||||
Iben Lang Nielsen | 6.71 | 5.83 | 6.46 |
PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKAST | SØN KL. 9.00 |
( 1.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 35.01 | DAHL Sofie -1997 | Stoholm IF | ||||
2 | 25.74 | SØRENSEN Victoria Holm -1997 | Vejle IF | ||||
3 | 21.11 | VOHS Cecilie -1997 | Vidar Atletik | ||||
4 | 19.54 | VEJLGÅRD Emilie -1998 | SAK77 |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Sofie Dahl | x | x | x | 35.01 | x | x | |
Victoria Holm Sørensen | x | 20.73 | 22.31 | 25.10 | 25.74 | 24.02 | |
Cecilie Vohs | x | x | 21.11 | 19.35 | x | 19.70 | |
Emilie Vejlgård | 17.01 | x | 16.63 | 19.54 | 16.45 | 18.58 |
PIGER 18-19 ÅR - DISKOSKAST | SØN KL. 9.00 |
( 1.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 45.10 | AAGAARD Marie -1996 | AAIG Atletik | ||||
2 | 34.14 | HANSEN Caroline Bjerre -1995 | Esbjerg AM | ||||
3 | 31.85 | HANSEN Viktoria Bjerre -1995 | Esbjerg AM |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Marie Aagaard | 45.10 | 42.76 | 44.01 | x | 44.67 | x | |
Caroline Bjerre Hansen | 31.02 | 33.05 | 32.55 | 31.95 | x | 34.14 | |
Viktoria Bjerre Hansen | 30.17 | 31.08 | 31.85 | 31.19 | x | 30.80 |
PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - INDLEDENDE | SØN KL. 9.45 |
( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) - Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: x | |||||||
1 | x12.39 | F | LUNDTOFT Anica -2000 | Aalborg Atletik og Motion | |||
2 | x12.45 | f | RØDTNES Liv Stærh -1999 | Aarhus 1900 A/M | |||
3 | x12.89 | f | KULBY Celina -1999 | AAIG Atletik | |||
4 | x13.55 | JØRGENSEN Sofie -99 | Randers Freja | ||||
5 | x16.23 | BANG Cecilie -2000 | Viborg Atletik og Motion | ||||
Ej mødt | SCHULTZ Julie -2000 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
HEAT 2 w: +2.4m/s | |||||||
1 | w12.65 | F | RØDTNES Mai Stærh -1999 | Aarhus 1900 A/M | |||
2 | w13.28 | f | HALD Stine D. -1999 | Viborg Atletik og Motion | |||
3 | w14.12 | JOHANSEN Therese -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | w15.82 | TRANS Laura Woidemann -2000 | Esbjerg AM | ||||
Afbud | SCHNACK Henriette -2000 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
HEAT 3 w: +2.5m/s | |||||||
1 | w12.19 | F | RICHTER Nathalie -2000 | Aalborg Atletik og Motion | |||
2 | w13.17 | f | ANDERSEN Mette Wejrup -2000 | Aarhus 1900 A/M | |||
3 | w13.20 | f | BAHAT Sarah -1999 | Stoholm IF | |||
4 | w13.58 | SLEJ Cornelia A. -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | w14.01 | KRISTIANSE Amalie Brammer -1999 | Skive AM | ||||
6 | w14.51 | MEINCKE Nina Emilia -2000 | Randers Freja | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | BOEL Ida -2000 | Esbjerg AM | |||||
Afbud | PEDERSEN Lise Louise -1999 | Rødding Atletik |
DRENGE 12 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 9.50 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.44 | NØRGÅRD Sebastian -2002 | SIK80 Sæby | ||||
2 | 1.38 | SUURB Sebastian Riisgaard -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 1.35 | KREJBERG Viktor -2002 | SAK77 | ||||
4 | 1.25 | BJØRNHOLT Theodor -2002 | SAK77 | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | MICHALSKI Marius -2002 | Herning GF A/M |
1.10 | 1.15 | 1.20 | 1.25 | 1.30 | 1.35 | 1.38 | 1.41 | 1.44 | 1.47 | ||
Sebastian Nørgård | o | o | o | xo | o | o | xxx | ||||
Sebastian Riisgaard Suurb | o | o | xo | xo | xo | xxx | |||||
Viktor Krejberg | o | o | o | xo | o | xxx | |||||
Theodor Bjørnholt | xo | o | xo | xxo | xxx |
DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 9.50 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
GRUPPE 1 | |||||||
1 | 1.50 | CLAUSEN Mathias -2001 | Vidar Atletik | ||||
2 | 1.38 | KORSGAARD William -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 1.30 | KJELDAHL Thor -2001 | Vejen AF | ||||
4 | 1.30 | LARSEN Thomas S. -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
5 | 1.25 | JUUL Niclas -2001 | Skive AM | ||||
6 | 1.25 | KRØJER Mikkel -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
GRUPPE 2 | |||||||
1 | 1.56 | WOLF Patrick -2001 | Esbjerg AM | ||||
2 | 1.38 | JOHST Mikkel -2001 | Dybvad IK | ||||
3 | 1.30 | BISGAARD Anton -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
= | 1.30 | VIKNE Philip Dalmose -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 1.30 | WINTHER August -2001 | Skive AM | ||||
6 | 1.20 | ESBENSEN Gustav -2001 | SAK77 |
1.10 | 1.15 | 1.20 | 1.25 | 1.30 | 1.35 | 1.38 | 1.41 | 1.44 | 1.47 | 1.50 | 1.53 | 1.56 | 1.59 | ||
Mathias Clausen | o | o | o | o | xo | o | o | xxx | |||||||
William Korsgaard | o | o | o | o | xo | xo | xxx | ||||||||
Thor Kjeldahl | o | o | o | o | o | xxx | |||||||||
Thomas S. Larsen | o | o | xo | xxx | |||||||||||
Niclas Juul | o | o | xo | o | xxx | ||||||||||
Mikkel Krøjer | o | o | xxo | o | xxx | ||||||||||
Patrick Wolf | o | xo | o | o | xo | xo | xo | xxo | xxo | xxx | |||||
Mikkel Johst | o | o | o | o | xxx | ||||||||||
Anton Bisgaard | o | o | o | xxx | |||||||||||
Philip Dalmose Vikne | o | o | o | o | o | xxx | |||||||||
August Winther | o | o | o | xo | o | xxx | |||||||||
Gustav Esbensen | o | o | xxx |
PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 9.50 |
( 2.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
GRUPPE 1 | |||||||
1 | 10.06 | RAMSGAARD Emilie Mejls -2001 | AK Holstebro | ||||
2 | 8.16 | KJELDAHL Anna -2001 | Vejen AF | ||||
3 | 6.67 | ANDERSEN Amalie Holmark -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 5.56 | DAHL Thora -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
5 | 5.56 | HAVGAARD Laura -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | 4.21 | JENSEN Anna Michaelsen -2001 | Odense Atletik/OGF | ||||
GRUPPE 2 | |||||||
1 | 8.97 | WÜRTZ Celine Linneberg -2001 | Skive AM | ||||
2 | 8.90 | JENSEN Marie Bang -2001 | Dybvad IK | ||||
3 | 8.88 | NOWACK Liv -2001 | Odense Atletik/OGF | ||||
4 | 7.35 | DAUSEL Mathilde -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
5 | 6.12 | FOMSGAARD Andrea -2001 | Herning GF A/M | ||||
6 | 5.90 | ANDERSEN Anne -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | HVIN Sara Marie Rasmussen -2001 | Vejle IF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Emilie Mejls Ramsgaard | 8.56 | 7.95 | 8.90 | 10.06 | 7.98 | 9.07 | |
Anna Kjeldahl | 7.18 | 7.22 | 8.16 | ||||
Amalie Holmark Andersen | 6.24 | 6.67 | 5.55 | ||||
Thora Dahl | 5.01 | 5.31 | 5.56 | ||||
Laura Havgaard | 5.00 | 5.31 | 5.56 | ||||
Anna Michaelsen Jensen | x | 3.52 | 4.21 | ||||
Celine Linneberg Würtz | 8.97 | 8.52 | 8.68 | 8.38 | 8.72 | 8.75 | |
Marie Bang Jensen | 8.78 | 8.54 | 8.90 | 8.71 | 8.61 | 8.37 | |
Liv Nowack | 8.78 | 8.68 | 8.88 | 8.53 | 8.62 | 8.84 | |
Mathilde Dausel | 7.26 | 6.88 | 7.35 | 7.34 | 7.11 | 7.35 | |
Andrea Fomsgaard | 6.12 | 5.81 | 5.51 | ||||
Anne Andersen | 5.90 | 5.77 | 4.82 |
PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER KAPGANG | SØN KL. 9.55 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 7.01.10 | NIELSEN Anna Mosby -2001 | Aarhus 1900 A/M |
DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METER KAPGANG | SØN KL. 9.55 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 7.50.55 | WINTHER August -2001 | Skive AM |
DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 10.00 |
( 5.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 52.45 | ALSOFI Hasan -1997 | Vejle IF | ||||
2 | 44.73 | MATTHIESEN Nicolai -97 | Odense Atletik/OGF | ||||
3 | 37.98 | MATTHIESEN Andreas -98 | Odense Atletik/OGF | ||||
4 | 27.05 | JOHANSEN Tobias -1998 | Stoholm IF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Hasan Alsofi | x | x | x | 44.40 | 48.97 | 52.45 | |
Nicolai Matthiesen | 44.73 | x | x | x | x | 42.99 | |
Andreas Matthiesen | x | 37.51 | x | 37.98 | x | 36.85 | |
Tobias Johansen | x | 22.61 | 23.90 | 24.11 | 27.05 | x |
DRENGE 18-19 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 10.00 |
( 6.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 54.73 | THOMSEN Kristoffer -1996 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 35.22 | GARBRECHT Mikkel -1996 | AAIG Atletik | ||||
3 | 32.30 | NIELSEN Morten -1995 | Esbjerg AM |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Kristoffer Thomsen | 53.43 | x | 54.48 | 53.27 | 54.73 | x | |
Mikkel Garbrecht | 30.40 | x | x | 32.66 | 33.74 | 35.22 | |
Morten Nielsen | x | x | x | 32.30 | x | x |
DRENGE 20-22 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 10.00 |
( 7.26 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 40.15 | MERTOV Steffen -94 | Odense Atletik/OGF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Steffen Mertov | 37.11 | 38.99 | x | 40.15 | x | 39.98 |
PIGER 12 ÅR - STANGSPRING | SØN KL. 10.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.60 | SCHLEGEL Carina -2002 | SIK80 Sæby |
1.40 | 1.50 | 1.60 | 1.70 | ||
Carina Schlegel | o | o | xo | xxx |
PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRING | SØN KL. 10.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.00 | SCHOLTEN Sigrid -2001 | Dybvad IK | ||||
2 | 2.00 | LARSEN Line Bjørn -2001 | AK Holstebro | ||||
3 | 1.80 | OLSEN Katrine Fjerbæk -2001 | Skive AM |
1.50 | 1.60 | 1.70 | 1.80 | 1.90 | 2.00 | 2.10 | ||
Sigrid Scholten | o | o | o | o | o | xxx | ||
Line Bjørn Larsen | o | xo | xo | xxo | xo | xxx | ||
Katrine Fjerbæk Olsen | o | o | xo | xxo | xxx |
PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRING | SØN KL. 10.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.90 | NOWACK Bjørg -99 | Odense Atletik/OGF | ||||
2 | 2.80 | HJELMBORG Katrine -99 | Odense Atletik/OGF | ||||
3 | 2.60 | MEIER Cecilie -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 2.50 | KYHN Amanda -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 2.50 | FREDERIKSEN Camille -99 | Odense Atletik/OGF | ||||
6 | 2.40 | MADSEN Karoline Flensted -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
7 | 2.30 | STENSTRØM Krista -99 | Odense Atletik/OGF |
2.00 | 2.10 | 2.20 | 2.30 | 2.40 | 2.50 | 2.60 | 2.70 | 2.80 | 2.90 | 3.00 | ||
Bjørg Nowack | o | o | o | o | o | o | xxo | xo | xxx | |||
Katrine Hjelmborg | o | o | xo | xxo | o | xo | xo | xxx | ||||
Cecilie Meier | o | o | xo | o | o | xxx | ||||||
Amanda Kyhn | o | o | o | o | o | xxx | ||||||
Camille Frederiksen | o | o | xo | xxo | xo | xxx | ||||||
Karoline Flensted Madsen | o | o | o | o | xxx | |||||||
Krista Stenstrøm | o | o | xo | o | xxx |
DRENGE 14-15 ÅR - 800 METER | SØN KL. 10.50 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.05.84 | BROCKDORFF Karl-Gustav -1999 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
2 | 2.07.97 | HALL Magnus Hyman -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 2.08.54 | REPSTRUP Andreas -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
4 | 2.11.94 | OSTENFELDT Robin -1999 | SAK77 | ||||
5 | 2.12.96 | CHRISTEN Sander Kragelund -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | 2.20.18 | MØLLER Martin Kårstaad -2000 | Esbjerg AM | ||||
7 | 2.21.13 | JENSEN Anders Holm -2000 | Esbjerg AM | ||||
8 | 2.23.48 | MORTENSEN Malthe -2000 | Vejle IF | ||||
9 | 2.34.09 | BANG-HANSEN Casper -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
10 | 2.41.28 | LADEFOGED Gustav Emil -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | HEINSØE Lasse -2000 | Randers Freja | |||||
Afbud | ROSE-HANSEN Rasmus -1999 | Skive AM |
PIGER 16-17 ÅR - TRESPRING | SØN KL. 11.00 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | w11.23 | +2.2 | ILLIONGA Rosa Preuss -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
10.98 | +0.8 | |||||||
2 | w10.53 | +2.3 | JENSEN Signe Skov -1998 | SAK77 | ||||
10.43 | +1.8 | |||||||
3 | 8.75 | +1.1 | NIELSEN Thea -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
Afbud | SKIPPER Josephine -98 | Randers Freja |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Rosa Preuss Illionga | 11.14 | +2.4 | x | 11.23 | +2.2 | x | 10.98 | +0.8 | 10.97 | +1.7 | ||
Signe Skov Jensen | x | 10.43 | +1.8 | 9.88 | +2.2 | x | 10.53 | +2.3 | 10.47 | +3.8 | ||
Thea Nielsen | x | 8.66 | +2.1 | 8.40 | +1.2 | 8.58 | +1.6 | x | 8.75 | +1.1 |
PIGER 18-19 ÅR - TRESPRING | SØN KL. 11.00 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | 10.62 | +1.6 | MALMQVIST Louise -96 | Odense Atletik/OGF | ||||
2 | w9.15 | +3.6 | JØRGENSEN Kristine Wagner -1996 | Vejle IF | ||||
9.05 | +1.5 |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Louise Malmqvist | 10.15 | +1.7 | x | x | 10.62 | +1.6 | 10.56 | +1.8 | x | |||
Kristine Wagner Jørgensen | 9.02 | +2.0 | x | 9.08 | +2.9 | 9.05 | +1.5 | x | 9.15 | +3.6 |
DRENGE 12 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 11.00 |
( 3.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 8.94 | NØRGÅRD Sebastian -2002 | SIK80 Sæby | ||||
2 | 7.93 | VESTERGAARD Rasmus -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 7.85 | FRANDSEN Lasse -2002 | Rødding Atletik | ||||
4 | 7.85 | HATTESEN Nicco Vestbo -2002 | Esbjerg AM | ||||
5 | 7.81 | RASMUSSEN Martin -2002 | NGIF | ||||
6 | 7.68 | FFORDBAK Mads -2002 | SIK80 Sæby | ||||
7 | 6.28 | SUURB Sebastian Riisgaard -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
8 | 5.60 | BJØRNHOLT Theodor -2002 | SAK77 | ||||
Ej mødt | KRARUP Joachim -2002 | Esbjerg AM |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Sebastian Nørgård | 7.77 | 8.32 | 7.39 | 8.63 | 8.94 | 8.06 | |
Rasmus Vestergaard | 7.44 | 6.84 | 6.93 | 7.62 | 7.91 | 7.93 | |
Lasse Frandsen | 7.85 | 7.37 | 7.39 | 7.76 | 7.77 | ||
Nicco Vestbo Hattesen | 7.39 | 7.05 | 7.17 | 7.85 | 7.67 | 7.26 | |
Martin Rasmussen | 7.36 | 7.16 | 7.09 | 6.78 | 7.11 | 7.81 | |
Mads fFordbak | 7.39 | 7.11 | 7.37 | 6.72 | 7.68 | ||
Sebastian Riisgaard Suurb | 5.62 | 6.27 | 6.28 | ||||
Theodor Bjørnholt | 5.20 | 5.60 | 4.42 |
PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKAST | SØN KL. 11.00 |
( 0.75 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
GRUPPE 1 | |||||||
1 | 43.94 | DAHL Vicki -2000 | Stoholm IF | ||||
2 | 21.31 | GYDESEN Mille Marie -2000 | AAIG Atletik | ||||
3 | 20.11 | THOMSEN Maria Thorndal -2000 | AAIG Atletik | ||||
4 | 19.88 | PEDERSEN Lise Louise -1999 | Rødding Atletik | ||||
5 | 18.97 | LARSEN Annika -2000 | Skive AM | ||||
GRUPPE 2 | |||||||
1 | 33.30 | FARUM Anne -1999 | SIK80 Sæby | ||||
2 | 26.00 | JØRGENSEN Anne-Kathrine -2000 | Kolding KFUM | ||||
3 | 23.10 | KULBY Celina -1999 | AAIG Atletik | ||||
4 | 17.78 | SMEDEGAARD Emma -1999 | Esbjerg AM |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Vicki Dahl | x | 43.94 | 36.85 | x | x | x | |
Mille Marie Gydesen | 21.31 | 13.08 | 18.26 | x | 19.60 | 17.50 | |
Maria Thorndal Thomsen | 20.11 | x | x | x | 19.50 | x | |
Lise Louise Pedersen | 16.77 | 15.23 | 19.88 | 18.41 | 16.72 | 17.12 | |
Annika Larsen | 14.30 | 16.64 | 17.43 | 15.68 | 17.63 | 18.97 | |
Anne Farum | 23.51 | 28.88 | 33.30 | x | 25.81 | x | |
Anne-Kathrine Jørgensen | 20.91 | x | 25.57 | 25.88 | 25.31 | 26.00 | |
Celina Kulby | 23.10 | x | x | 19.43 | x | x | |
Emma Smedegaard | x | 15.90 | 17.78 | x | x | 15.38 |
DRENGE 16-17 ÅR - 800 METER | SØN KL. 11.05 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.02.26 | JENSEN Kristian Holm -1997 | Esbjerg AM | ||||
2 | 2.04.57 | CHRISTENSEN Jonathan Guld -1997 | Vejle IF | ||||
3 | 2.04.99 | JOHANSE Christoffer Frost -97 | Sdr. Omme IF - Atletik | ||||
4 | 2.08.66 | FREDERIKSEN Gustaf Rho -1997 | Haderslev IF | ||||
5 | 2.09.54 | THØGERSEN Rasmus -97 | Skive AM | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | MORTHORST Benjamin -1998 | AGF Atletik | |||||
Afbud | NIJHUIS Tom -1998 | Stoholm IF |
DRENGE 18-19 ÅR - 800 METER | SØN KL. 11.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.00.11 | EJERSBO Peter Gerner -95 | Odense Atletik/OGF | ||||
2 | 2.02.01 | TØNNESEN Bo Sander -1996 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 2.03.73 | BROZ August -96 | Randers Freja | ||||
4 | 2.04.70 | MØLBAK Peder Christian -1996 | Haderslev IF | ||||
5 | 2.07.25 | KAPPER Frederik T. -95 | Herning Løbeklub | ||||
6 | 2.09.39 | BRØNDUM Mads L. -95 | Randers Freja | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | WÜRTZ Johannes -1995 | Aalborg Atletik og Motion |
DRENGE 20-22 ÅR - 800 METER | SØN KL. 11.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.55.34 | STENGAARD Jakob Ilbjerg -1994 | Skive AM | ||||
2 | 1.57.74 | LARSEN Christian A. -1993 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 2.02.42 | ALMEID Martin Eisemann de -93 | Odense Atletik/OGF | ||||
4 | 2.03.01 | SCHMIDT Philip -1993 | Vejle IF | ||||
Ej mødt | JAQUÉ Klaus Præst -92 | Odense Atletik/OGF |
PIGER 14-15 ÅR - 800 METER | SØN KL. 11.35 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.23.95 | SNOGDAL Sophia Stærmose -2000 | AGF Atletik | ||||
2 | 2.27.62 | SLEJ Cornelia A. -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 2.28.27 | HØJGAARD Caroline Salling -2000 | AGF Atletik | ||||
4 | 2.30.74 | FLØRNÆSS Carla Mathilde -2000 | AGF Atletik | ||||
5 | 2.35.14 | BUNDGAARD-HANSE Josephine -2000 | SAK77 | ||||
6 | 2.35.60 | THORN Catharina -2000 | Esbjerg AM | ||||
7 | 2.35.80 | AKRAWI Roze Gad -2000 | Esbjerg AM | ||||
8 | 2.37.11 | JENSEN Julie -1999 | Skive AM | ||||
9 | 2.39.79 | HAAHR Sofie -2000 | Esbjerg AM | ||||
10 | 2.41.77 | ANDERSEN Cathrine -2000 | Esbjerg AM | ||||
11 | 2.43.56 | CHRISTENSEN Emma -2000 | Herning GF A/M | ||||
12 | 2.44.86 | TRUSTRUP Natasja -2000 | NGIF | ||||
Ej mødt | ALS Sophie G. -2000 | Randers Freja | |||||
Ej mødt | KRARUP Nina Marie -1999 | Esbjerg AM | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | HANSEN Sarah -2000 | AK Holstebro | |||||
Afbud | RØDTNES Liv Stærh -1999 | Aarhus 1900 A/M |
PIGER 16-17 ÅR - 800 METER | SØN KL. 11.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.18.27 | MILLENAAR Carolien -1997 | Herning GF A/M | ||||
2 | 2.19.48 | DAMGAARD Emilie Ørum -1998 | Kolding KFUM | ||||
3 | 2.20.99 | JENSEN Louise Høj -1997 | SAK77 | ||||
4 | 2.21.96 | DAMM Michela -1998 | Kolding KFUM | ||||
5 | 2.28.38 | ZEDERKOF Anne -1998 | Ringkøbing AM |
DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 11.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.58 | GLUE Johannes -2000 | Randers Freja | ||||
2 | 1.55 | SASS David -1999 | Herning GF A/M | ||||
3 | 1.50 | VEJLGÅRD Rasmus -2000 | SAK77 | ||||
4 | 1.45 | THYGESEN Frederik -2000 | Randers Freja | ||||
= | 1.45 | LARSEN Thomas S. -2000 | Randers Freja | ||||
X | LAND Andreas Emil -2000 | Odense Atletik/OGF | |||||
Afbud | UHLEMANN Niels Roungkvist -2000 | Odense Atletik/OGF | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | FELDSKOV Carl Johan -1999 | SG Atletik | |||||
Afbud | JENSEN Jeppe -1999 | SG Atletik | |||||
Afbud | LIHN Tim Grønbæk -2000 | Vejle IF |
1.30 | 1.35 | 1.40 | 1.45 | 1.50 | 1.55 | 1.58 | ||
Johannes Glue | o | xo | o | xxo | ||||
David Sass | o | o | o | xxx | ||||
Rasmus Vejlgård | xo | o | o | o | xxx | |||
Frederik Thygesen | o | o | xxx | |||||
Thomas S. Larsen | o | o | xxx | |||||
Andreas Emil Land | xxx |
DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 11.45 |
( 3.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 10.58 | JOHST Mikkel -2001 | Dybvad IK | ||||
2 | 9.53 | KÜHL Anton -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 9.38 | VIKNE Philip Dalmose -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 8.92 | CLAUSEN Mathias -2001 | Vidar Atletik | ||||
5 | 7.64 | LARSEN Thomas S. -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
6 | 7.38 | JUUL Niclas -2001 | Skive AM | ||||
7 | 6.56 | ESBENSEN Gustav -2001 | SAK77 | ||||
8 | 5.76 | WINTHER August -2001 | Skive AM | ||||
9 | 5.32 | MUNK Oskar -2001 | SAK77 | ||||
10 | 5.20 | SØRENSEN Mathias -2001 | SAK77 |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Mikkel Johst | 10.06 | 9.36 | 10.49 | 10.19 | 10.58 | 9.01 | |
Anton Kühl | 9.53 | 9.31 | 8.47 | 9.30 | 9.39 | 9.38 | |
Philip Dalmose Vikne | 8.78 | 9.38 | 8.55 | 9.31 | 9.00 | 8.02 | |
Mathias Clausen | x | 8.11 | 7.87 | 8.35 | 8.92 | x | |
Thomas S. Larsen | 7.51 | 7.48 | 7.64 | 6.98 | 6.85 | 6.61 | |
Niclas Juul | 7.05 | 7.06 | 7.38 | 6.91 | 6.90 | 7.35 | |
Gustav Esbensen | 6.23 | 6.45 | 6.56 | ||||
August Winther | 5.69 | 5.76 | 5.16 | ||||
Oskar Munk | 5.32 | 5.09 | 5.16 | ||||
Mathias Sørensen | 4.94 | 5.20 | 4.74 |
PIGER 18-19 ÅR - 800 METER | SØN KL. 11.55 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.40.44 | SVANVIG Anne -1996 | Vejle IF |
PIGER 20-22 ÅR - 800 METER | SØN KL. 11.55 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.28.38 | MØLLER Laura Rosing -1994 | Kolding KFUM |
PIGER 12 ÅR - 60 METER HÆK - FINALE | SØN KL. 12.00 |
( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.0m/s | |||||||
1 | 10.58 | SCHOU Mathilde Kreiberg -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 11.40 | SCHLEGEL Carina -2002 | SIK80 Sæby | ||||
3 | 11.42 | HJERMITSLEV Mille Albinus -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 11.44 | HARTMANN Ida Marie -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 11.48 | ELMERTOFT Teresa -2002 | Ringkøbing AM | ||||
6 | 13.11 | SVENNINGSEN Ditte -2002 | Skive AM | ||||
7 | 13.34 | SCHLÂGELBERGER Mille -2002 | Randers Freja | ||||
Ej mødt | MADSEN Sarah L -2002 | SAK77 |
PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK | SØN KL. 12.05 |
( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.0m/s | |||||||
1 | 10.84 | KODAL Mathilde Brüchle -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 11.83 | OLSEN Katrine Fjerbæk -2001 | Skive AM | ||||
3 | 11.95 | TROLLEHAVE Iris -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 11.97 | ANDERSEN Anne -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
5 | 13.06 | KVIST Kamille -2001 | Randers Freja | ||||
6 | 13.27 | JEPSEN Freya Falk -2001 | Vejen AF | ||||
7 | 13.81 | DAHL Thora -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
8 | 14.86 | HAVGAARD Laura -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | NIELSEN Julie H. -2001 | Randers Freja |
PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - FINALE | SØN KL. 12.15 |
( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.0m/s | |||||||
1 | 12.11 | RICHTER Nathalie -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
2 | 12.57 | LUNDTOFT Anica -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3 | 12.73 | RØDTNES Mai Stærh -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 13.07 | KULBY Celina -1999 | AAIG Atletik | ||||
5 | 13.07 | RØDTNES Liv Stærh -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | 13.24 | BAHAT Sarah -1999 | Stoholm IF | ||||
7 | 13.48 | ANDERSEN Mette Wejrup -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
Ej mødt | HALD Stine D. -1999 | Viborg Atletik og Motion |
DRENGE 12 ÅR - 80 METER HÆK | SØN KL. 12.20 |
( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.0m/s | |||||||
1 | 14.23 | VESTERGAARD Rasmus -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 14.56 | NØRGÅRD Sebastian -2002 | SIK80 Sæby | ||||
3 | 14.72 | RICHTER Nikolaj -2002 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
4 | 15.69 | FRANDSEN Lasse -2002 | Rødding Atletik | ||||
5 | 15.76 | VEJLGÅRD Oskar -2002 | SAK77 | ||||
6 | 15.81 | SUURB Sebastian Riisgaard -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | MICHALSKI Marius -2002 | Herning GF A/M |
DRENGE 12 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 12.20 |
( 3.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 19.01 | HATTESEN Nicco Vestbo -2002 | Esbjerg AM | ||||
2 | 17.81 | NØRGÅRD Sebastian -2002 | SIK80 Sæby |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Nicco Vestbo Hattesen | x | x | 13.67 | 13.48 | x | 19.01 | |
Sebastian Nørgård | 17.81 | x | 14.92 | 15.71 | x | x |
DRENGE 12-13 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 12.20 |
( 3.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 25.59 | VIKNE Philip Dalmose -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 23.03 | JOHST Mikkel -2001 | Dybvad IK | ||||
3 | 19.96 | KÜHL Anton -2001 | Aarhus 1900 A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Philip Dalmose Vikne | 25.59 | 25.04 | 25.02 | x | 21.97 | 22.33 | |
Mikkel Johst | 20.50 | x | x | 21.69 | x | 23.03 | |
Anton Kühl | 19.96 | x | 18.32 | 17.47 | 17.62 | 18.23 |
DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 12.20 |
( 4.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 49.36 | BARRETT Hans -1999 | Stoholm IF | ||||
2 | 30.81 | LARSEN Kasper -1999 | SIK80 Sæby | ||||
Afbud | EGHOLM Birk -2000 | SAK77 |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | ||
Hans Barrett | x | 47.21 | x | 49.36 | |
Kasper Larsen | 30.18 | 30.81 | 28.98 | 30.32 |
DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK | SØN KL. 12.25 |
( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +0.9m/s | |||||||
1 | 13.63 | ORIWOHL Magnus -2001 | AAIG Atletik | ||||
2 | 13.80 | BISGAARD Anton -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 14.03 | JUUL Niclas -2001 | Skive AM | ||||
4 | 14.81 | RISVIG Jeppe -2001 | Skive AM | ||||
5 | 14.92 | ESPERSEN Jeppe Skovgaard -2001 | Skive AM | ||||
= | 14.92 | BERG Mathias -2001 | Dybvad IK | ||||
7 | 16.73 | ASKLUND William -2001 | Kolding KFUM |
DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKAST | SØN KL. 12.25 |
( 1.5 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 48.22 | THOMSEN Marcus -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 38.32 | JENSEN Frederik -97 | Odense Atletik/OGF | ||||
3 | 36.01 | MATTHIESEN Nicolai -97 | Odense Atletik/OGF | ||||
4 | 28.71 | HOLT Jakob -1997 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
5 | 25.05 | MATTHIESEN Andreas -98 | Odense Atletik/OGF | ||||
6 | 22.40 | JOHANSEN Tobias -1998 | Stoholm IF | ||||
7 | 19.67 | TRUSTRUP Casper -1998 | NGIF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Marcus Thomsen | x | 43.64 | 47.69 | x | 48.22 | x | |
Frederik Jensen | 38.32 | x | 34.53 | 35.58 | x | 35.81 | |
Nicolai Matthiesen | 30.67 | 36.01 | x | 29.67 | x | 34.62 | |
Jakob Holt | 28.02 | 26.35 | 28.71 | 24.40 | x | 24.25 | |
Andreas Matthiesen | x | 25.05 | 24.28 | x | 21.92 | 22.85 | |
Tobias Johansen | 21.60 | 22.40 | x | 18.01 | x | 21.98 | |
Casper Trustrup | 19.67 | 19.38 | 17.05 |
DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKAST | SØN KL. 12.25 |
( 1.75 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 44.32 | LARSEN Asger L. -96 | Randers Freja | ||||
2 | 41.77 | THOMSEN Kristoffer -1996 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 41.59 | GARBRECHT Mikkel -1996 | AAIG Atletik | ||||
4 | 40.89 | NIELSEN Morten -1995 | Esbjerg AM | ||||
5 | 35.58 | KJELDSEN Oliver Ryborg -1995 | Aarhus 1900 A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Asger L. Larsen | 44.32 | x | x | 42.16 | x | x | |
Kristoffer Thomsen | x | 39.71 | x | 41.77 | x | x | |
Mikkel Garbrecht | 37.70 | 38.48 | 41.59 | x | x | x | |
Morten Nielsen | x | 39.72 | 39.77 | 39.80 | x | 40.89 | |
Oliver Ryborg Kjeldsen | x | 31.75 | 34.40 | 35.58 | 35.40 | 35.13 |
DRENGE 20-22 ÅR - DISKOSKAST | SØN KL. 12.25 |
( 2.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 47.04 | LAURINAVICIUS Mantas -1993 | Aarhus 1900 A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Mantas Laurinavicius | x | 46.43 | x | 47.04 | x | x |
DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆK | SØN KL. 12.35 |
( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: x | |||||||
1 | x16.0 | GLUE Johannes -2000 | Randers Freja | ||||
2 | x16.4 | SASS David -1999 | Herning GF A/M | ||||
3 | x18.1 | JENSEN Simon Sigvald -2000 | Esbjerg AM | ||||
4 | x18.6 | LAND Andreas Emil -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
5 | x19.3 | VEST Frederik -2000 | Aarhus 1900 A/M |
PIGER 16-17 ÅR - 100 METER HÆK | SØN KL. 12.40 |
( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: x | |||||||
1 | x14.5 | PAPROTNY Isabell -1997 | AAIG Atletik | ||||
2 | x14.8 | SKIPPER Josephine -98 | Randers Freja | ||||
3 | x15.3 | ILLIONGA Rosa Preuss -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | x15.4 | NOWACK Freja -97 | Odense Atletik/OGF | ||||
5 | x15.8 | PETERSEN Nicoline -1998 | AAIG Atletik | ||||
6 | x17.0 | PETERSEN Amalie B. -98 | Randers Freja |
PIGER 18-19 ÅR - 100 METER HÆK | SØN KL. 12.40 |
( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: x | |||||||
1 | x15.2 | ALBRECHTSEN Sofie -1995 | Esbjerg AM | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | GRAVERSGAARD Mette -1995 | Aarhus 1900 A/M |
PIGER 20-22 ÅR - 100 METER HÆK | SØN KL. 12.40 |
( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: x | |||||||
1 | x16.0 | JENSEN Mathilde Diekema -1994 | Aarhus 1900 A/M |
DRENGE 16-17 ÅR - 110 METER HÆK | SØN KL. 12.45 |
( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +0.0m/s | |||||||
1 | 15.31 | BJERREMAND Jonas N. -1998 | Vejle IF | ||||
2 | 15.36 | FRANDSEN Sebastian Sund -1998 | Aalborg Atletik og Motion |
PIGER 14-15 ÅR - TRESPRING | SØN KL. 12.45 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | 10.98 | +1.4 | SELMER Frida -2000 | SAK77 | ||||
2 | 10.47 | +1.8 | ANDERSEN Mette Wejrup -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | w9.72 | +4.9 | MORTENSE Karoline Winther -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
9.40 | +1.3 | |||||||
4 | 9.66 | +1.4 | JEPSEN Lise Lotte -2000 | AAIG Atletik | ||||
5 | w9.40 | +2.1 | KRISTENSEN Sarah -2000 | Skive AM | ||||
9.06 | +1.4 | |||||||
6 | w9.33 | +2.6 | BILGRAV Frederikke -1999 | Esbjerg AM | ||||
9.26 | +1.3 | |||||||
7 | w9.32 | +3.7 | HANSEN Emma Ahm -2000 | AGF Atletik | ||||
9.18 | +1.2 | |||||||
8 | 9.03 | +1.3 | GYDESEN Mille Marie -2000 | AAIG Atletik | ||||
9 | w8.27 | +3.0 | NIELSEN Tine -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
7.87 | +1.5 | |||||||
Ej mødt | TOPHOLT Sille Nyhauge -2000 | Aalborg Atletik og Motion |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Frida Selmer | x | 10.14 | +2.6 | 10.30 | +0.5 | 10.98 | +1.4 | 10.30 | +3.4 | 10.70 | +0.7 | |
Mette Wejrup Andersen | x | 10.47 | +1.8 | 9.61 | +2.2 | 9.66 | +1.5 | 9.82 | +2.4 | 9.93 | +2.3 | |
Karoline Winther Mortense | 9.27 | +4.1 | 9.51 | +3.8 | 9.40 | +1.3 | 9.59 | +2.5 | 9.72 | +4.9 | 9.69 | +2.1 |
Lise Lotte Jepsen | 9.40 | +2.4 | 9.60 | +3.3 | x | 9.66 | +1.4 | 9.38 | +2.6 | x | ||
Sarah Kristensen | 9.06 | +1.4 | 8.53 | +2.8 | 9.40 | +2.1 | 8.99 | +1.4 | 8.71 | +1.0 | 8.50 | +1.8 |
Frederikke Bilgrav | 9.26 | +1.3 | 8.91 | +1.3 | 8.74 | +2.4 | 9.26 | +1.4 | 8.47 | +1.5 | 9.33 | +2.6 |
Emma Ahm Hansen | 8.71 | +3.6 | 9.18 | +1.2 | 9.31 | +3.6 | 9.18 | +3.4 | 8.91 | +0.5 | 9.32 | +3.7 |
Mille Marie Gydesen | x | 8.76 | +2.0 | 9.03 | +1.3 | 8.71 | +2.3 | 8.90 | +0.7 | x | ||
Tine Nielsen | x | 8.27 | +3.0 | 7.87 | +1.5 | x | x | x |
DRENGE 18-19 ÅR - 110 METER HÆK | SØN KL. 12.55 |
( 99.1 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.2m/s | |||||||
1 | 14.82 | KJELDSEN Oliver Ryborg -1995 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 15.98 | MÅNSSON Christoffer -1995 | AAIG Atletik | ||||
3 | 17.62 | LARSEN Mads Moos -1995 | Viborg Atletik og Motion |
DRENGE 20-22 ÅR - 110 METER HÆK | SØN KL. 12.55 |
( 106.7 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
Udgået | JENSEN Lukas -1992 | Esbjerg AM |
DRENGE 12 ÅR - 200 METER | SØN KL. 13.10 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.2m/s | |||||||
1 | 28.62 | VEJLGÅRD Oskar -2002 | SAK77 | ||||
2 | 28.95 | KNUDSEN Christian -2002 | Ringkøbing AM | ||||
3 | 29.17 | ELLINGSGAARD Asger -2002 | Esbjerg AM | ||||
4 | 29.81 | VESTERGAARD Rasmus -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 30.36 | KREJBERG Viktor -2002 | SAK77 | ||||
6 | 30.86 | RICHTER Nikolaj -2002 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
7 | 31.56 | BENEDIKTSSON Aske Key -2002 | Viborg Atletik og Motion | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | BØYE Emil -2002 | AGF Atletik | |||||
Afbud | KRARUP Joachim -2002 | Esbjerg AM | |||||
Afbud | MICHALSKI Marius -2002 | Herning GF A/M |
PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRING | SØN KL. 13.10 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 3.20 | SKIPPER Josephine -98 | Randers Freja | ||||
2 | 2.90 | JENSEN Signe Skov -1998 | SAK77 | ||||
Afbud | PETERSEN Amalie B. -98 | Randers Freja |
2.50 | 2.70 | 2.80 | 2.90 | 3.00 | 3.20 | 3.40 | ||
Josephine Skipper | xxo | xxx | ||||||
Signe Skov Jensen | xo | xxo | o | o | xxx |
PIGER 20-22 ÅR - STANGSPRING | SØN KL. 13.10 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 3.90 | JENSEN Line Renée -92 | Randers Freja | ||||
2 | 3.80 | HØGH Iben | Randers Freja | ||||
3 | 3.60 | FISHER Karin | Aarhus 1900 A/M |
3.60 | 3.70 | 3.80 | 3.90 | 4.00 | ||
Line Renée Jensen | xxo | xxo | xxx | |||
Iben Høgh | xo | xxx | ||||
Karin Fisher | xxo | xxx |
DRENGE 12-13 ÅR - 200 METER | SØN KL. 13.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: x | |||||||
1 | x27.1 | EILERTSEN Jonathan -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
= | x27.1 | JOHST Mikkel -2001 | Dybvad IK | ||||
3 | x27.2 | KJELDSEN Markus Kirk -2001 | SAK77 | ||||
4 | x27.7 | RISVIG Jeppe -2001 | Skive AM | ||||
5 | x28.2 | WOLF Patrick -2001 | Esbjerg AM | ||||
6 | x28.3 | ORIWOHL Magnus -2001 | AAIG Atletik | ||||
7 | x29.0 | KJELDAHL Thor -2001 | Vejen AF | ||||
8 | x30.2 | ESPERSEN Jeppe Skovgaard -2001 | Skive AM | ||||
HEAT 2 w: x | |||||||
1 | x28.8 | TARBENSEN Anders-Dres F. -2001 | Esbjerg AM | ||||
2 | x29.2 | JUUL Niclas -2001 | Skive AM | ||||
3 | x30.4 | ELMI Johan Blicher Bering -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | x31.6 | MEJRUP Jens -2001 | Esbjerg AM | ||||
5 | x31.7 | SØRENSEN Mathias -2001 | SAK77 | ||||
6 | x32.8 | MUNK Oskar -2001 | SAK77 | ||||
7 | x34.2 | WINTHER August -2001 | Skive AM |
PIGER 12 ÅR - 200 METER | SØN KL. 13.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: +1.3m/s | |||||||
1 | 31.44 | SVENNINGSEN Ditte -2002 | Skive AM | ||||
2 | 31.75 | WÆRNESS Mai R -2002 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3 | 31.89 | SCHLEEMANN Line Brink -2002 | Odense Atletik/OGF | ||||
4 | 32.15 | NØRGAARD Emma -2002 | Esbjerg AM | ||||
5 | 32.63 | FLØJGAARD Frederikke -2002 | SAK77 | ||||
6 | 32.95 | NIELSEN Iben Lang -2002 | Esbjerg AM | ||||
Afbud | OLESEN Mille B. -2002 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
HEAT 2 w: +1.5m/s | |||||||
1 | 28.06 | SCHOU Mathilde Kreiberg -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 30.47 | PETERSEN Cecilie -2002 | Randers Freja | ||||
3 | 30.63 | HJERMITSLEV Mille Albinus -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 31.15 | SEJDELIN Selma -2002 | SAK77 | ||||
5 | 31.49 | JENSEN Nikoline S. -2002 | SIK80 Sæby | ||||
6 | 33.26 | OVERGAARD Oline -2002 | SAK77 | ||||
7 | 33.65 | MADSEN Sarah L -2002 | SAK77 | ||||
8 | 33.78 | FROBERG Sofie -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | BERTELSEN Sarah Sækmose -2002 | Vejle IF | |||||
Afbud | LARSEN Emilie Ø -2002 | Aalborg Atletik og Motion |
PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 13.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.37 | OLSEN Katrine Fjerbæk -2001 | Skive AM | ||||
2 | 1.31 | SCHOLTEN Sigrid -2001 | Dybvad IK | ||||
3 | 1.28 | ANDERSEN Nanna E. -2001 | Viborg Atletik og Motion | ||||
4 | 1.25 | ANDERSEN Anne -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
5 | 1.15 | WÜRTZ Celine Linneberg -2001 | Skive AM | ||||
6 | 1.15 | JEPSEN Freya Falk -2001 | Vejen AF | ||||
Ej mødt | NIELSEN Anna Mosby -2001 | Aarhus 1900 A/M | |||||
Ej mødt | LUND Nina -2001 | Vejen AF | |||||
Ej mødt | MIKKELSEN Mie -2001 | AAIG Atletik | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | HVIN Sara Marie Rasmussen -2001 | Vejle IF |
1.00 | 1.05 | 1.10 | 1.15 | 1.20 | 1.25 | 1.28 | 1.31 | 1.34 | 1.37 | 1.43 | ||
Katrine Fjerbæk Olsen | o | o | o | o | xxx | |||||||
Sigrid Scholten | o | o | o | xxo | xxo | xxx | ||||||
Nanna E. Andersen | o | o | o | xxo | xxx | |||||||
Anne Andersen | o | o | o | o | o | xxx | ||||||
Celine Linneberg Würtz | o | o | o | xo | xxx | |||||||
Freya Falk Jepsen | o | o | xo | xo | xxx |
PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 13.25 |
( 3.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 49.59 | DAHL Sofie -1997 | Stoholm IF | ||||
2 | 45.90 | SKOV Nina K. -1997 | Skive AM | ||||
3 | 23.78 | VOHS Cecilie -1997 | Vidar Atletik | ||||
4 | 19.87 | VEJLGÅRD Emilie -1998 | SAK77 | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | LAM Jenny -1998 | Vejle IF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Sofie Dahl | 48.18 | 48.75 | 49.59 | x | x | x | |
Nina K. Skov | 44.81 | x | 45.90 | x | x | x | |
Cecilie Vohs | 23.78 | x | 22.32 | 22.79 | 23.78 | x | |
Emilie Vejlgård | 19.87 | 15.28 | 19.10 | 17.89 | x | 18.25 |
PIGER 18-19 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 13.25 |
( 4.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 43.68 | HANSEN Caroline Bjerre -1995 | Esbjerg AM | ||||
2 | 42.49 | AAGAARD Marie -1996 | AAIG Atletik | ||||
3 | 33.48 | HANSEN Viktoria Bjerre -1995 | Esbjerg AM |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Caroline Bjerre Hansen | 43.06 | x | x | 41.24 | 40.20 | 43.68 | |
Marie Aagaard | 39.71 | 42.49 | x | 37.95 | 36.27 | 41.24 | |
Viktoria Bjerre Hansen | 30.76 | 33.48 | x | x | 32.83 | x |
PIGER 20-22 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 13.25 |
( 4.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 36.83 | DAHLGREN Anna Krogshave -93 | Odense Atletik/OGF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Anna Krogshave Dahlgren | 35.86 | x | 36.83 | x | 32.03 | x |
PIGER 12-13 ÅR - 200 METER | SØN KL. 13.35 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: +1.8m/s | |||||||
1 | 29.50 | ANDERSEN Nanna E. -2001 | Viborg Atletik og Motion | ||||
2 | 29.85 | NOWACK Liv -2001 | Odense Atletik/OGF | ||||
3 | 30.48 | JENSEN Sandra R -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
4 | 30.56 | GULDAGER Emma -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 30.62 | DAUSEL Mathilde -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
6 | 31.51 | DAHL Thora -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
Ej mødt | JØRGENSEN Ida -2001 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
HEAT 2 w: +1.7m/s | |||||||
1 | 28.32 | JENSEN Thea Lyng Møller -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 28.95 | MIKKELSEN Mie -2001 | AAIG Atletik | ||||
3 | 29.54 | ANDERSEN Anne -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
4 | 30.16 | TROLLEHAVE Iris -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 30.51 | KJELDAHL Anna -2001 | Vejen AF | ||||
6 | 30.74 | NIELSEN Anna Mosby -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
7 | 31.68 | KODAL Mathilde Brüchle -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | HVIN Sara Marie Rasmussen -2001 | Vejle IF |
PIGER 16-17 ÅR - 200 METER | SØN KL. 13.40 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.8m/s | |||||||
1 | 26.44 | MEYER Julie -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 26.72 | PEDERSEN Emilie -1998 | SAK77 | ||||
3 | 27.30 | NIELSEN Kamilla Guldbæk -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 27.53 | GREGERSEN Helene -1998 | SAK77 | ||||
5 | 30.47 | LARSEN Louise Albeck -1997 | Viborg Atletik og Motion | ||||
Ej mødt | PAPROTNY Isabell -1997 | AAIG Atletik | |||||
Ej mødt | NEDERGAARD Anna K. -1998 | Aalborg Atletik og Motion |
PIGER 18-19 ÅR - 200 METER | SØN KL. 13.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.9m/s | |||||||
1 | 25.82 | ALBRECHTSEN Sofie -1995 | Esbjerg AM | ||||
2 | 26.09 | JØRGENSEN Stella -1996 | Esbjerg AM | ||||
3 | 31.32 | BERNHARDT Nadine -1996 | Haderslev IF | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | GRAVERSGAARD Mette -1995 | Aarhus 1900 A/M |
DRENGE 16-17 ÅR - 200 METER | SØN KL. 13.55 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.9m/s | |||||||
1 | 22.09 | ERNST Rasmus Mohr -97 | Odense Atletik/OGF | ||||
2 | 22.57 | KNUDSEN Steffen Udengaard -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
3 | 23.56 | POULSEN Esben -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 23.87 | FRANDSEN Sebastian Sund -1998 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
5 | 24.28 | BANGSGAARD Lasse -1998 | Herning GF A/M | ||||
6 | 24.68 | SWANN Robin -97 | Odense Atletik/OGF | ||||
Ej mødt | KNUDSTRUP Frederik Bak -1998 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
Ej mødt | SCHMIDT Simon -1998 | SAK77 | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | CHRISTIANSEN Alex -1997 | Kolding KFUM | |||||
Afbud | LARSEN Martin Dam -1998 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
Afbud | KLYSNER Jacob Møberg -1998 | Aarhus 1900 A/M |
DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST | SØN KL. 14.00 |
( 1.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 33.98 | OSTENFELDT Markus -1999 | SAK77 | ||||
2 | 32.80 | BARRETT Hans -1999 | Stoholm IF | ||||
3 | 29.32 | EGHOLM Birk -2000 | SAK77 | ||||
4 | 25.57 | LARSEN Kasper -1999 | SIK80 Sæby | ||||
5 | 24.67 | VINDING Lukas Damkjær -1999 | Herning GF A/M | ||||
6 | 22.52 | RASMUSSEN Mike Kloster -2000 | Herning GF A/M | ||||
7 | 19.24 | RØNNOW Lasse Bak -1999 | Vejle IF | ||||
Afbud | LINDBERG Mathias Juhl -2000 | Vejen AF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Markus Ostenfeldt | x | 32.79 | x | 32.47 | 33.11 | 33.98 | |
Hans Barrett | x | x | 32.80 | x | x | x | |
Birk Egholm | 29.25 | 27.00 | 27.64 | x | 29.32 | 27.20 | |
Kasper Larsen | x | x | 25.57 | x | x | x | |
Lukas Damkjær Vinding | x | x | 22.84 | x | 24.67 | x | |
Mike Kloster Rasmussen | x | 22.49 | x | 22.52 | 17.50 | x | |
Lasse Bak Rønnow | x | 19.24 | x | x | x | x |
DRENGE 18-19 ÅR - 200 METER | SØN KL. 14.05 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.8m/s | |||||||
1 | 22.63 | LUND Jonas -1996 | Vejle IF | ||||
2 | 22.71 | JENSEN Rasmus -95 | Odense Atletik/OGF | ||||
3 | 23.17 | MÅNSSON Christoffer -1995 | AAIG Atletik | ||||
4 | 23.18 | KIRK Mathias -1996 | Vejle IF | ||||
5 | 23.55 | BANDHOLTZ Tristan -1995 | Aarhus 1900 A/M | ||||
Ej mødt | HENNINGSEN Casper -1996 | Aarhus 1900 A/M | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | MAHAMAD Abdirisak Ahmed -96 | Odense Atletik/OGF | |||||
Afbud | BERGMANN Kevin Schmidt -1995 | Vidar Atletik | |||||
Afbud | PLASCHKE Jakob -1996 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
Afbud | MØLLER Oskar -1996 | Aarhus 1900 A/M |
DRENGE 20-22 ÅR - 200 METER | SØN KL. 14.10 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.8m/s | |||||||
1 | 22.85 | CHRISTENSEN Mads Sjørslev -94 | Odense Atletik/OGF | ||||
2 | 23.71 | JENSEN Lukas -1992 | Esbjerg AM | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | PEDERSEN Casper Spure -1992 | AGF Atletik |
PIGER 14-15 ÅR - 200 METER | SØN KL. 14.20 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
HEAT 1 w: +1.7m/s | |||||||
1 | 28.50 | JØRGENSEN Sofie -99 | Randers Freja | ||||
2 | 29.20 | GYDESEN Mille Marie -2000 | AAIG Atletik | ||||
3 | 29.65 | AND Anne-Cecilie Vesterby -2000 | Herning GF A/M | ||||
4 | 30.27 | KYHN Amanda -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 32.58 | KILDEMOES Pil -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
6 | 33.14 | NILSSON Emilie Wagner -99 | Odense Atletik/OGF | ||||
0.00 | STENSTRØM Krista -99 | Odense Atletik/OGF | |||||
HEAT 2 w: +1.5m/s | |||||||
1 | 28.05 | NOWACK Bjørg -99 | Odense Atletik/OGF | ||||
2 | 28.85 | HALD Stine D. -1999 | Viborg Atletik og Motion | ||||
3 | 30.21 | FREDERIKSEN Camille -99 | Odense Atletik/OGF | ||||
4 | 31.22 | JØRGENSEN Anne -1999 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
5 | 31.57 | MADSEN Cecilie -99 | Randers Freja | ||||
Afbud | BOEL Ida -2000 | Esbjerg AM | |||||
Afbud | HJELMBORG Katrine -99 | Odense Atletik/OGF | |||||
HEAT 3 w: +1.9m/s | |||||||
1 | 28.65 | AKRAWI Roze Gad -2000 | Esbjerg AM | ||||
2 | 28.68 | KRISTENSEN Sarah -2000 | Skive AM | ||||
3 | 29.18 | JOHANSEN Therese -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
4 | 29.27 | HANSEN Emma Ahm -2000 | AGF Atletik | ||||
5 | 29.73 | KAALUND Emilie -2000 | Odense Atletik/OGF | ||||
6 | 30.43 | NIELSEN Tine -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
Afbud | TOPHOLT Sille Nyhauge -2000 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
HEAT 4 w: +1.8m/s | |||||||
1 | 26.39 | WÆRNESS Freja -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
2 | 26.87 | RICHTER Nathalie -2000 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3 | 27.20 | OLESEN Therese Helk -1999 | Skive AM | ||||
4 | 27.76 | BØYE Julie -2000 | AGF Atletik | ||||
5 | 28.28 | BAHAT Sarah -1999 | Stoholm IF | ||||
6 | 29.34 | KULBY Celina -1999 | AAIG Atletik | ||||
Afbud | SELMER Frida -2000 | SAK77 | |||||
Afbud | MOBERG Mathilde -2000 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | KREJBERG Lærke -2000 | SAK77 | |||||
Afbud | SCHNACK Henriette -2000 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
Afbud | SCHULTZ Julie -2000 | Aalborg Atletik og Motion |
PIGER 12 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 14.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 1.39 | SCHLEGEL Carina -2002 | SIK80 Sæby | ||||
2 | 1.34 | KJELDSTEEN Astrid -2002 | Viborg Atletik og Motion | ||||
3 | 1.28 | JENSEN Nikoline S. -2002 | SIK80 Sæby | ||||
4 | 1.28 | THUESEN Karoline -2002 | SAK77 | ||||
5 | 1.28 | HJERMITSLEV Mille Albinus -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | 1.20 | SEJDELIN Selma -2002 | SAK77 | ||||
= | 1.20 | VINTHER Karoline -2002 | Vidar Atletik | ||||
8 | 1.20 | MADSEN Sarah L -2002 | SAK77 | ||||
9 | 1.20 | OVERGAARD Oline -2002 | SAK77 | ||||
= | 1.20 | SCHOU Mathilde Kreiberg -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
= | 1.20 | THOMSEN Emma -2002 | Dybvad IK | ||||
12 | 1.20 | MØLLER Alma -2002 | Aarhus 1900 A/M | ||||
13 | 1.20 | NIELSEN Iben Lang -2002 | Esbjerg AM | ||||
14 | 1.15 | SCHLÂGELBERGER Mille -2002 | Randers Freja | ||||
15 | 1.15 | FLØJGAARD Frederikke -2002 | SAK77 | ||||
16 | 1.05 | LAURITSEN Hannah -2002 | SAK77 | ||||
Afbud | WÆRNESS Mai R -2002 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
Afbud | LARSEN Emilie Ø -2002 | Aalborg Atletik og Motion | |||||
Afbud | KASTBJERG Amalie -2002 | SAK77 | |||||
Afbud | HARTMANN Ida Marie -2002 | Aarhus 1900 A/M | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | SØRENSEN Kristine Mygind -2002 | AGF Atletik |
1.05 | 1.10 | 1.15 | 1.20 | 1.25 | 1.28 | 1.31 | 1.34 | 1.37 | 1.39 | 1.41 | ||
Carina Schlegel | o | o | o | o | o | o | xxo | o | xxo | xxx | ||
Astrid Kjeldsteen | o | o | xo | xxx | ||||||||
Nikoline S. Jensen | o | o | o | o | o | xxx | ||||||
Karoline Thuesen | o | xo | o | o | xxx | |||||||
Mille Albinus Hjermitslev | o | o | xxo | o | xxx | |||||||
Selma Sejdelin | o | o | o | o | xxx | |||||||
Karoline Vinther | o | o | o | xxx | ||||||||
Sarah L Madsen | o | xxo | o | xxx | ||||||||
Oline Overgaard | o | o | o | xo | xxx | |||||||
Mathilde Kreiberg Schou | o | xo | xxx | |||||||||
Emma Thomsen | xo | xxx | ||||||||||
Alma Møller | o | xo | xo | xxx | ||||||||
Iben Lang Nielsen | o | o | o | xxo | xxx | |||||||
Mille Schlâgelberger | xo | o | xxx | |||||||||
Frederikke Fløjgaard | o | o | xxo | |||||||||
Hannah Lauritsen | o | xxx |
PIGER 12 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 14.25 |
( 3.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 14.47 | ANDERSEN Emma -2002 | Dybvad IK | ||||
2 | 14.46 | THOMSEN Emma -2002 | Dybvad IK | ||||
3 | 10.01 | VOLSGAARD Kristiane -2002 | Dybvad IK |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Emma Andersen | 12.30 | 14.47 | 14.43 | 13.91 | 12.61 | 11.98 | |
Emma Thomsen | 13.67 | 13.68 | x | 14.04 | 14.46 | 13.22 | |
Kristiane Volsgaard | 10.01 | 9.35 | 9.36 | x | 9.88 | 8.76 |
PIGER 12-13 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 14.25 |
( 3.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 24.00 | OLSEN Katrine Fjerbæk -2001 | Skive AM | ||||
2 | 20.03 | JENSEN Marie Bang -2001 | Dybvad IK | ||||
3 | 17.92 | SCHOLTEN Sigrid -2001 | Dybvad IK | ||||
4 | 17.87 | RAMSGAARD Emilie Mejls -2001 | AK Holstebro |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Katrine Fjerbæk Olsen | x | x | 19.51 | 17.18 | 24.00 | 23.37 | |
Marie Bang Jensen | 19.10 | 18.03 | 19.22 | 20.03 | 19.89 | 16.37 | |
Sigrid Scholten | 12.28 | x | 17.92 | 16.18 | 15.20 | x | |
Emilie Mejls Ramsgaard | 13.57 | 13.08 | 14.97 | 12.29 | 16.65 | 17.87 |
PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 14.25 |
( 3.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 47.05 | DAHL Vicki -2000 | Stoholm IF | ||||
2 | 34.31 | JØRGENSEN Sofie -99 | Randers Freja | ||||
3 | 33.88 | JEPSEN Lise Lotte -2000 | AAIG Atletik | ||||
4 | 29.18 | FARUM Anne -1999 | SIK80 Sæby | ||||
5 | 23.57 | LARSEN Annika -2000 | Skive AM | ||||
6 | 17.22 | ANDERSEN Martha Thestrup -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
7 | 16.93 | RØDTNES Mai Stærh -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
8 | 16.77 | MEIER Cecilie -2000 | Aarhus 1900 A/M | ||||
9 | 16.16 | MADSEN Karoline Flensted -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | MAIER Cecilie -2000 | Aarhus 1900 A/M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Vicki Dahl | 44.95 | x | 47.05 | 46.37 | x | 43.33 | |
Sofie Jørgensen | x | 30.98 | x | 34.31 | x | 31.17 | |
Lise Lotte Jepsen | 33.88 | x | x | 24.91 | x | x | |
Anne Farum | 26.17 | x | 27.80 | 29.18 | 28.73 | 27.45 | |
Annika Larsen | 23.57 | x | 23.04 | 18.68 | 21.39 | x | |
Martha Thestrup Andersen | x | 17.22 | 12.46 | 16.04 | 13.74 | x | |
Mai Stærh Rødtnes | x | x | 16.93 | x | x | x | |
Cecilie Meier | 16.77 | x | 15.49 | x | x | x | |
Karoline Flensted Madsen | x | 15.35 | 16.16 | x | x | x |
DRENGE 14-15 ÅR - 200 METER | SØN KL. 14.35 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
w: +1.6m/s | |||||||
1 | 24.82 | HØJMARK Mathias -1999 | Haderslev IF | ||||
2 | 25.60 | BROCKDORFF Karl-Gustav -1999 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3 | 27.16 | VEJLGÅRD Rasmus -2000 | SAK77 | ||||
4 | 27.23 | RØNNOW Lasse Bak -1999 | Vejle IF | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | HOUGAARD-ENEVOL Christian -1999 | SAK77 | |||||
Afbud | LINDBERG Mathias Juhl -2000 | Vejen AF |
DRENGE 12 ÅR - 1000 METER | SØN KL. 14.55 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 3.12.4 | RICHTER Nikolaj -2002 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
2 | 3.14.6 | KONDRUP Victor Kiplagat -2002 | Kolding KFUM | ||||
3 | 3.17.8 | KNUDSEN Christian -2002 | Ringkøbing AM | ||||
4 | 3.21.9 | JENSEN Andreas Sigvald -2002 | Esbjerg AM |
DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRING | SØN KL. 14.55 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | w12.45 | +2.6 | ANDERSE Thomas Virenfeldt -1997 | Skive AM | ||||
12.20 | +1.5 | |||||||
2 | w12.22 | +2.3 | BJERREMAND Jonas N. -1998 | Vejle IF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Thomas Virenfeldt Anderse | x | 12.45 | +2.6 | x | 12.44 | +2.2 | x | 12.20 | +1.5 | |||
Jonas N. Bjerremand | x | 12.11 | +2.6 | 12.22 | +2.3 | x | x | x |
DRENGE 18-19 ÅR - TRESPRING | SØN KL. 14.55 |
( PLANKE ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | |||
1 | w11.97 | +2.8 | LARSEN Mads Moos -1995 | Viborg Atletik og Motion | ||||
11.49 | +1.9 | |||||||
Afbud | JOHANSEN Martin -1995 | Aalborg Atletik og Motion | ||||||
RETTELSER FØR SEEDNING | ||||||||
Afbud | PLASCHKE Jakob -1996 | Aalborg Atletik og Motion |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | |||||||
Mads Moos Larsen | 11.49 | +1.9 | 11.59 | +2.4 | 11.97 | +2.8 | 9.51 | +2.1 | x | 11.86 | +3.7 |
DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METER | SØN KL. 15.02 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 3.05.0 | RISVIG Jeppe -2001 | Skive AM | ||||
2 | 3.05.8 | KJELDSEN Markus Kirk -2001 | SAK77 | ||||
3 | 3.07.6 | SCHMIDT Daniel -2001 | Herning GF A/M | ||||
4 | 3.18.7 | SCHMIDT Jonas Lyngvald -2001 | Odense Atletik/OGF | ||||
5 | 3.28.5 | ESBENSEN Gustav -2001 | SAK77 | ||||
6 | 3.29.8 | LARSEN Thomas S. -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
7 | 3.50.8 | MEJRUP Jens -2001 | Esbjerg AM | ||||
Udgået | TARBENSEN Anders-Dres F. -2001 | Esbjerg AM | |||||
Ej mødt | KRØJER Mikkel -2001 | Aarhus 1900 A/M |
PIGER 12 ÅR - 1000 METER | SØN KL. 15.10 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 3.20.33 | SØRENSEN Kristine Mygind -2002 | AGF Atletik | ||||
2 | 3.26.06 | OLESEN Mille B. -2002 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
3 | 3.29.29 | ANDERSEN Sara Kjær -2002 | Vejle IF | ||||
4 | 3.38.00 | LAURITSEN Hannah -2002 | SAK77 |
PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER | SØN KL. 15.17 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 3.09.39 | DAMM Anastacia -2001 | Kolding KFUM | ||||
2 | 3.14.12 | MUNKSGAARD Marie Louise -2001 | Kolding KFUM | ||||
3 | 3.18.85 | JØRGENSEN Ida -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
4 | 3.22.22 | NIELSEN Anna Mosby -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
5 | 3.31.27 | KODAL Mathilde Brüchle -2001 | Aarhus 1900 A/M | ||||
6 | 3.49.75 | JENSEN Sandra R -2001 | Aalborg Atletik og Motion | ||||
Udgået | HAVGAARD Laura -2001 | Aarhus 1900 A/M | |||||
Ej mødt | GULDAGER Emma -2001 | Aarhus 1900 A/M |
PIGER 14-15 ÅR - 3000 METER | SØN KL. 15.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 11.21.11 | HOLM Agnes -1999 | Viborg Atletik og Motion | ||||
2 | 12.11.11 | BILGRAV Frederikke -1999 | Esbjerg AM | ||||
3 | 12.31.25 | NIKOLAJSEN Nanette -2000 | Esbjerg AM | ||||
Ej mødt | ANDERSEN Cathrine -2000 | Esbjerg AM |
PIGER 16-17 ÅR - 3000 METER | SØN KL. 15.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 10.25.46 | JØRGENSEN Dorthea -1998 | Kolding KFUM | ||||
2 | 10.38.17 | JENSEN Kirsten Wiborg -1998 | AGF Atletik |
DRENGE 16-17 ÅR - VÆGTKAST | SØN KL. 15.25 |
( 11.34 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 16.84 | ALSOFI Hasan -1997 | Vejle IF | ||||
2 | 12.91 | MATTHIESEN Nicolai -97 | Odense Atletik/OGF | ||||
3 | 9.72 | MATTHIESEN Andreas -98 | Odense Atletik/OGF | ||||
4 | 8.69 | JOHANSEN Tobias -1998 | Stoholm IF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Hasan Alsofi | 16.03 | x | x | x | 16.84 | x | |
Nicolai Matthiesen | 11.65 | 11.95 | 12.25 | 12.78 | 12.46 | 12.91 | |
Andreas Matthiesen | 9.65 | 9.64 | x | 9.72 | 9.32 | 9.18 | |
Tobias Johansen | 8.21 | 8.18 | 8.45 | 8.30 | 8.69 | 8.10 |
DRENGE 18-19 ÅR - VÆGTKAST | SØN KL. 15.25 |
( 12.5 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 14.40 | GARBRECHT Mikkel -1996 | AAIG Atletik | ||||
2 | 11.70 | NIELSEN Morten -1995 | Esbjerg AM |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Mikkel Garbrecht | 13.95 | x | 14.01 | 13.55 | x | 14.40 | |
Morten Nielsen | 11.30 | x | x | 11.70 | x | x |
DRENGE 20-22 ÅR - VÆGTKAST | SØN KL. 15.25 |
( 15.88 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 12.30 | MERTOV Steffen -94 | Odense Atletik/OGF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Steffen Mertov | 11.93 | x | 11.52 | 11.99 | 12.30 | x |
DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METER | SØN KL. 15.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 0.1 | STENSVIG Sebastian -1999 | Skive AM | ||||
2 | 0.2 | TESFOM Mebrahtom -2000 | SAK77 | ||||
3 | 0.3 | CHRISTEN Sander Kragelund -1999 | Aarhus 1900 A/M | ||||
0.00 | LARSEN Thomas S. -2000 | Randers Freja | |||||
0.00 | JENSEN Simon Sigvald -2000 | Esbjerg AM | |||||
0.00 | LADEFOGED Gustav Emil -2000 | Odense Atletik/OGF | |||||
0.00 | ETHELBERG Jes Vestergaard -1999 | Esbjerg AM | |||||
0.00 | MUNKSGAARD Mads Emil -1999 | Kolding KFUM | |||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | JØRGENSE Anders Holmelund -1999 | Kolding KFUM |
PIGER 16-17 ÅR - VÆGTKAST | SØN KL. 16.00 |
( 7.26 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 14.16 | DAHL Sofie -1997 | Stoholm IF | ||||
2 | 13.68 | SKOV Nina K. -1997 | Skive AM | ||||
3 | 7.89 | VOHS Cecilie -1997 | Vidar Atletik |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Sofie Dahl | 13.08 | 13.20 | 13.97 | 13.49 | x | 14.16 | |
Nina K. Skov | 13.25 | 13.68 | x | x | 12.97 | x | |
Cecilie Vohs | 6.86 | 7.87 | x | 6.85 | 7.22 | 7.89 |
PIGER 18-19 ÅR - VÆGTKAST | SØN KL. 16.00 |
( 7.26 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 14.91 | HANSEN Caroline Bjerre -1995 | Esbjerg AM |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Caroline Bjerre Hansen | 13.56 | 13.40 | 14.28 | 14.77 | 13.91 | 14.91 |
PIGER 20-22 ÅR - VÆGTKAST | SØN KL. 16.00 |
( 9.08 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 11.87 | DAHLGREN Anna Krogshave -93 | Odense Atletik/OGF |
1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | ||
Anna Krogshave Dahlgren | 11.58 | 11.53 | 11.45 | 10.27 | 11.87 | 10.24 |
PIGER 18-19 ÅR - 5000 METER | SØN KL. 16.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 19.58.85 | GULDBERG Maiken -1996 | Skive AM |
DRENGE 16-17 ÅR - 5000 METER | SØN KL. 16.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 15.26.45 | JENSEN Kristian Holm -1997 | Esbjerg AM | ||||
2 | 15.53.10 | LAURSEN Marc -1997 | Viborg Atletik og Motion | ||||
3 | 16.22.32 | MORTENSEN Mads -1998 | Esbjerg AM | ||||
4 | 17.48.97 | LORENZEN Rasmus -1998 | Aarhus 1900 A/M | ||||
Ej mødt | GRAVERSGÅRD Daniel -97 | Randers Freja |
DRENGE 18-19 ÅR - 5000 METER | SØN KL. 16.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 15.45.04 | TØNNESEN Bo Sander -1996 | Aarhus 1900 A/M | ||||
2 | 16.20.71 | AARESTRUP Emil Kortbæk -1995 | Viborg Atletik og Motion | ||||
3 | 17.13.10 | BACH Anders -1995 | Viborg Atletik og Motion | ||||
4 | 17.48.96 | RIISE Ivan -1995 | Viborg Atletik og Motion |
DRENGE 20-22 ÅR - 5000 METER | SØN KL. 16.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 15.39.23 | STENGAARD Jakob Ilbjerg -1994 | Skive AM | ||||
2 | 15.41.18 | HØJEN Magnus -1993 | Viborg Atletik og Motion | ||||
3 | 16.23.84 | KREILER Heine -1994 | Skive AM |
PIGER 14-15 ÅR - 1000 M STAFET | SØN KL. 16.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.24.19 | Anica Lundtoft -2000 Karoline Winther Mortense -2000 Freja Wærness -2000 Nathalie Richter -2000 | Aalborg AM I | ||||
2 | 2.32.13 | Mette Wejrup Andersen -2000 Cecilie Meier -2000 Mai Stærh Rødtnes -1999 Liv Stærh Rødtnes -1999 | Aarhus1900 1 | ||||
3 | 2.33.24 | Amalie Brammer Kristianse -1999 Sarah Kristensen -2000 Therese Helk Olesen -1999 Julie Jensen -1999 | Skive AM | ||||
4 | 2.35.17 | Smilla Egholm -2001 Frida Selmer -2000 Line D. Andersen -1999 Josephine Bundgaard-Hanse -2000 | SAK77 P15 | ||||
5 | 2.37.15 | Emma Ahm Hansen -2000 Julie Bøye -2000 Karen Mølgaard Rasmussen -2000 Caroline Salling Højgaard -2000 | AGF Atletik | ||||
6 | 2.39.17 | Sofie Haahr -2000 Frederikke Bilgrav -1999 Roze Gad Akrawi -2000 Catharina Thorn -2000 | Esbjerg AM | ||||
7 | 2.41.67 | Therese Johansen -1999 Amanda Kyhn -2000 Mathilde Kreiberg Schou -2002 Karoline Flensted Madsen -1999 | Aarhus1900 2 | ||||
Ej mødt | Herning GF | ||||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | Esbjerg AM 2 | ||||||
Afbud | Aalborg AM II |
DRENGE 14-15 ÅR - 1000 M STAFET | SØN KL. 16.55 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.21.10 | Rasmus Vejlgård -2000 Markus Kirk Kjeldsen -2001 Robin Ostenfeldt -1999 Mebrahtom Tesfom -2000 | SAK77 D15 | ||||
2 | 2.22.21 | Frederik Vest -2000 Sander Kragelund Christen -1999 Casper Bang-Hansen -1999 Magnus Hyman Hall -1999 | Aarhus1900 | ||||
3 | 2.26.55 | Esbjerg AM | |||||
4 | 2.38.79 | David Sass -1999 Mike Kloster Rasmussen -2000 Lukas Damkjær Vinding -1999 Daniel Schmidt -2001 | Herning GF |
PIGER 16-17 ÅR - 1000 M STAFET | SØN KL. 17.05 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.30.80 | Emilie Pedersen -1998 Helene Gregersen -1998 Signe Skov Jensen -1998 Louise Høj Jensen -1997 | SAK77 P17 | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | Aarhus1900 |
DRENGE 16-17 ÅR - 1000 M STAFET | SØN KL. 17.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 2.27.00 | Alex Christiansen -1997 Marc Christiansen -1998 Casper Abrahamsen -1998 Andreas Asklund -1998 | Kolding KFUM |
DRENGE 20-22 ÅR - 4 X 400 M STAFET | SØN KL. 17.25 |
Nr | Resultat | Navn | Klub |   |   | ||
1 | 3.48.17 | Steffen Mertov -94 Klaus Præst Jaqué -92 Mads Sjørslev Christensen -94 Rasmus Jensen -95 | Odense Atletik/OGF | ||||
RETTELSER FØR SEEDNING | |||||||
Afbud | AGF Atletik | ||||||
Afbud | Vejle IF |
Genereret af MARS version 2.0.0.380 fredag den 27. juni 2014 klokken 22:21