Odense Gymnastikforening
Oplevelse – Glæde – Fællesskab

Aktivitetskalender

 

Dato

Begivenhed  Sted      

 

2015

 

             

 

 August

Onsdag den 5.-9/8      HCA City Games Odense
Lørdag den 15/8 Udtagelse til Tumbling niv. 1+2 Gymnastikhallen
Søndag den 16/8 Udtagelse til tumbling niv. 3 og talethold               Gymnastikhallen
Søndag den 30/8 Kursus for Instruktører i OGF Gymnastikhallen

September

Lørdag den 19/9

Lørdag den 26/9

Oktober

Lørdag den 3/10

Lørdag den 10/10

November

Den 26/11-6/12

Søndag den 14/11

søndag den 7/11

 

December 

Lørdag den 5/12

Tirsdag den 15/12

2016

Januar

Lørdag den 16/1

Søndag den 24/1

Februar

Lørdag den 6/2

Søndag den 21/2

Lørdag den 27/2

Lørdag den 27/2

Marts

Lørdag den 5/3

Lørdag den 12/3

Lørdag den 12/3

Søndag den 13/3

Søndag den 13/3

Mandag den 28/3

April

Lørdag den 2/4

Lørdag den 9/4

Lørdag den 16/4

Søndag den 17/4

Søndag den 17/4

Lørdag den 23/4

Lørdag den 30/4

Lørdag den 30/4

Maj

Lørdag den 14/5

Lørdag den 21/5

Lørdag den 21/5

Juni

Lørdag den 4/6

DM U17 i Trampolin

Dan Cup 3 i Trampolin

Power Series Holstebro Tumbling

Dan Cup 4  Synkron Trampolin

 

 

 

VM og WAG i Tumbling og Trampolin

Dan Cup 5 Trampolin

Power Series SG  Tumbling

 

Spring Cup

Juleopvisning i Gymnastikhallen

Power Series 3 Tumbling HCA Cup

Klubtræf 3 Trampolin

OD-Dag

FM i Trampolin

DM U17 Hold i Trampolin

FM i TeamGym

Åben Jysk Mesterskab i TeamGym

Power Series 4 i Tumbling

Dan Cup 1 i Trampolin

Klubtræf Område 3 i Trampolin

Gymnasternes Dag - GymDanmark

EM i Trampolin og Tumbling

Forbundsmesterskaber junior 1. runde

Hold DM i Tumbling

DM U12 - U14 - U17 indv. & synk.

DM U12 - U14 - U17 indv. & synk.

OGF-Dag i Hal 1

Forbundsmesterskaber senior 1. runde

Dan Cup 2 i Trampolin

DM Junior i Tumbling

Forbundsmesterskaber senior 2. runde

DM Senior i Trampolin og Tumbling

Forbundsmesterskaber junior 2. runde

Winners Final - Danmarks Mesterskab - alle rækker

Odense

Haslev

Holstebro

Haslev

Odense

Haslev

Svendborg

Silkeborg

Odense

Odense

Strib

Ollerup

Odense

København

Svendborg

Århus

Oplyses senere

Haslev

Oplyses senere

Odense

Spanien

Frederikshavn

Oplyses senere

Hjørring

Hjørring

Odense

Gladsaxe

Odense

Outrup

Randers

Odense

Helsinge

Århus