Odense Gymnastikforening
Oplevelse – Glæde – Fællesskab

OGF - Odense Gymnastik Forening - Anno 1880

Gymnastikopvisning

OGF Gymnastikopvisning

Lørdag den 13. april 2019 - Odense Idrætshal Hal 1

Entré 50 kr. - Børn under 12 år gratis

DAGENS PROGRAM:

 

Kl. 10.30        Indmarch og velkomst ved formand                              Thomas Juul Hansen

 

Kl. 10.40         TeamGym Odense Senior Mix                                        Daniel, Flemming, Winnie og Malthe

 

Kl. 10.55         Mor-Far-Barn                                                                     Helle

 

Kl. 11.05         Power Tumbling Niv. 1                                                     Marianne, Victoria, Pernille og Sebastian

 

Kl. 11.20         Krudtuglerne 3-5 år                                                          Kristian, Thomas, Rene, Sofie og Trine

 

Kl. 11.35         Trampolin Team bredde/bobler                                     Johanne, Laura, Katrine, Kathrine, Kristoffer og

                                                                                                                     Sonja

Kl. 11.45         Sports Acro                                                                        Diana, Julie og Stine

 

Kl. 12.00         TeamGym mikro drenge                                                Mette, Jakob, Alexander, Frederik og

                                                                                                                    Jacob

Kl. 12.15         Springgymnastik Basic 6-8år                                         Johan, Rasmus, Thomas, Sissel, Nicoline,

                                                                                                                   Mathilde

Kl. 12.30         Power Tumbling Niveau 2                                             Jonathan og Sissel

 

Kl. 12.40         Springpigerne 6-8 år                                                      Diana, Linnea, Line, Stine

 

Kl. 12.55        Pause - overrækkelse af Pokaler, ”Årets leder”, ”Årets Tumbler”, ”Årets Trampolinspringer” og ”Årets TeamGym´er”

 

Kl. 13.05         Opvisningspigerne 8-13 år                                            Susanne, Diana, Carina, Stine, Dicte og Viktoria

 

Kl. 13.20         Power Tumbling niveau 3                                             Jesper, Andreas og Sissel

 

Kl. 13.30         Ynglinge piger rytme 16-20år                                      Stephanie og Julie

 Kl. 13.45         Power Tumbling Mini/Junior                                       Johanne, Lars og Joel

 

Kl. 14.00         Trampolin Team bredde/bobler                                 Johanne, Laura, Katrine, Kathrine, Kristoffer og                               

                                                                                                                 Sonja

Kl. 14.10         OGF- Juniorhold piger og drenge                               Diana, Susanne, Stine, Alexander, Frederik

 

Kl. 14.25         TeamGym mikro/mini piger                                       Niklas, Tenna, Frederikke, Anna, Nicki,Johanne

 

Kl. 14.40         Trampolin Eliteholdet                                                 Erik, Ben, Stine og Kris

 

Kl. 14.55         Power Tumbling Eliteholdet                                      Sune, Sebastian

 

Kl. 15.10         Udmarch og afslutning

 

 

Venlig hilsen

Thomas Juul Hansen

Formand

OGF-Gymnastik